برترین دانشگاه‌های آمریکا: “مهندسی پزشکی”

تحصیل در خارج

برترین دانشگاه‌های آمریکا: “مهندسی پزشکی”

موسسه نادین کاوش

مهندسی پزشکی، طبق تعریف کالج سلطنتی لندن، "رشته ای است که باعث رشد علوم مهندسی، زیست و پزشکی شده و در جهت رشد سلامت انسان ها، به فعالیت های بین رشته ای، که علوم مهندسی را به علوم زیستی و پزشکی پیوند می زنند، استفاده می کند."

در گذشته، علم پزشکی بسیار فردمحور بوده و موثرترین عامل در موفقیت یک عملیات پزشکی، توان و مهارت پزشک بود. میزان تجربه، آموزش و مهارت یک پزشک و کادر پزشکی، به تنهایی می توانست ضامن موفقیت یا شکست درمان باشد. اما با گذر زمان و رشد علوم پزشکی و مهندسی، نگرش به این رشته ها عوض شده و در این میان، پیوندی بین این دو رشته ایجاد شد که حاصل آن "مهندسی پزشکی" است. مهندسی پزشکی، حیطه وسیعی از فعالیت های مرتبط به مسائلی همچون رباتیک، ژنتیک، عکس برداری، پرتودرمانی و ... را شامل می شود. 

در ادامه فهرستی از فعالیت های مرتبط به این شغل را می بینید:
  • طراحی لوازم و ابزار پزشکی، مثل ارگان های مصنوعی و ربات هایی برای تشخیص امراض
  • نصب، جابجایی، نگهداری، تعمیرات و پشتیبانی از این لوازم.
  • بررسی ایمنی و کاربردی بودن ابزارهای استفاده شده
  • تعلیم تکنسین های فنی و سایر پرسنل بیمارستان برای استفاده صحیح از ابزارها
  • بررسی جنبه های مهندسی بدن جانوران و انسان ها
  • آماده سازی و ارائه راه های جدید برای حل مشکلات پزشکی به جامعه پزشکان، بیمارستان ها و عموم مردم 
حقوق مهندسین پزشکی در کشورهای مختلف (سالیانه)
نام کشورحقوق حداقلحقوق متوسطحقوق بالاواحد پول
آلمان€30,408€47,310€99,666یورو
آمریکا$46,215$64,481$95,987دلار
کاناداC$ 46,459C$ 59,343C$ 89,689دلار کانادا
انگلستان£18,362£27,074£50,736پوند
ایتالیا€12,307€24,242€38,708یورو
چین¥175,199¥246,927¥309,772یوان
روسیه716,746 ₽1,010,190 ₽1,267,290 ₽روبل
اوکراین369,943 ₴₴518,564654,102 ₴گریونا
سوئد344,602 kr491,204 kr609,296 krکرون
ترکیه₺72,308₺101,930₺127,850لیر
اتریش€42,146€60,076€74,520یورو

۱-مؤسسه فناوری جورجیا

 

موسسه فناوری جورجیا یک نهاد عمومی می باشد که در سال 1855 میلادی تاسیس شده است.این دانشگاه در سال های اخیر پیشرفت بسیار چشم گیری داشته به طوری که در سال 2019 توانسته است رتبه دانشگاهی 39 را از آن خود کند. دانشگاه جورجیا در رشته های فنی مهندسی در آمریکا دارای شهرت زیادی می باشد و همچنین یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا است.

موسسه نادین کاوش

۲-دانشگاه کالیفرنیا در ارواین

 

دانشگاه کالیفرنیا یک دانشگاه تحقیقاتی است و به عنوان جوانترین عضو انجمن دانشگاه های آمریکا شناخته شده است. این دانشگاه به عنوان مرکز پزشکی شهر ارواین و همچنین اولین بخش علوم زمین در آمریکا است.

موسسه نادین کاوش

۳-دانشگاه وندربیلت

 

دانشگاه وندربیلت در ابتدا شامل یک ساختمان اصلی (که امروزه به عنوان تالار کرکلند شناخته می شود)، یک رسد خانه ی نجوم و اقامت گاه اساتید می شد.نیکولا زپوس هشتمین مدیر کل دانشگاهی وندربیلت در سال 2016 دانشگاه و مرکز پزشکی این مجموعه را رسما از هم جدا کرد.این دانشگاه تاریخچه بسیار قوی ای داشته و از حوادث تاریخی آمریکا که بسیاری از دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار داده سر بلند بیرون امده است. این دانشگاه توسط کرنلیوس وندربیلت در سال 1873 تاسیس شد.

 

 

موسسه نادین کاوش

۴-دانشگاه جان هاپکینز

 

دانشگاه جان هاپکینز قدیمی ترین دانشگاه تحقیقاتی ایالت متحده آمریکا است که در سال 1876 میلادی تاسیس و به اسم تامین کننده مالی آن یعنی جان هاپکینز نامیده شد.بیشترین سرمایه برای این دانشگاه برای قسمت بیمارستان و پزشکی این دانشگاه هزینه شد که امروزه از بهترین دانشگاه ها برای رشته مهندسی پزشکی می باشد. این دانشگاه از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های تحقیقاتی آمریکا است که هر ساله بودجه عظیمی جهت انجام پروژه های تحقیقاتی صرف این دانشگاه می شود.

موسسه نادین کاوش

۵- دانشگاه بوستون

 

دانشگاه بوستون از بزگترین و معتبر ترین دانشگاه های آمریکا است و که افراد مشهور زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند و جوایز ارزنده بین المللی زیادی کسب کرده اند. دانشگاه بوستون یک مرکز تحقیقات علمی خصوصی است که افراد مشهور و مهمی عضو هیئت علمی این دانشگاه می باشند.

تحصیل در خارج | موسسه نادین کاوش

۶-دانشگاه کلمبیا

 

دانشگاه کلمبیا از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های آمریکا است که دارای فعالیت های برجسته  ومهمی در زمینه علوم پزشکی می باشد. این دانشگاه دارای بیشترین فارغ التحصیلانی است که جایزه نوبل را دریافت کرده اند.

موسسه نادین کاوش

۷- دانشگاه دوک

 

دانشگاه دوک در بین رده بندی های بین المللی دانشگاه دوک همیشه در بین بهترین ها بوده. همچنین دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند در هنگام استخدام بسیار مورد توجه و احترام قرار میگیرند. این دانشگاه همیشه عضو بهترین دانشگاه های علوم پزشکی دنیا بوده است.

موسسه نادین کاوش

۸-مؤسسه فناوری ماساچوست

 

مؤسسه فناوری ماساچوست عضو بهترین و بالاترین دانشگاه های دنیا در ایالت ماساچوست واقعی شده است. این دانشگاه دارای 5 دانشکده اصلی یک کالج و 22 گروه آموزشی می باشند. این دانشگاه توسط ویلیام بارتون راجرز در سال 1861 تاسیس شد و تا امروز جزء بهترین دانشگاه ها برای تحصیل بوده است. این دانشگاه از مهم ترین مراکز علوم تحقیقات  دنیا به شمار میرود که همه ساله به عنوان بهترین دانشگاه مهندسی در جهان شناخته شده و افراد مهم و معروفی در این دانشگاه مشغول به تدریس می باشند.

موسسه نادین کاوش

۹-دانشگاه استنفورد

 

طبق آخرین رده بندی سایت رتبه بندی QS، دانشگاه استنفورد در زمینه علوم انسانی و مهندسی برترین دانشگاه جهان شناخته شده است. رقابت برای پذیرش در این دانشگاه خیلی بالا است و از حساسیت زیادی برخوردار است. همچنین این دانشگاه به عنوان رقابتی ترین دانشگاه دنیا شناخته شده است. بسیاری از فارغ التحصیلان از این دانشگاه در شرکت هایی همچون گوگل، فیس بوک، اینستاگرام و ... در حال فعالیت می باشند.

موسسه نادین کاوش

۱۰-دانشگاه برکلی کالیفرنیا

 

طبق رتبه بندی U.S نیوز دانشگاه برکلی کالیفرنیا چهارمین دانشگاه برتر دنیا است، که از ادغام دو دانشگاه قدیمی تشکیل شده است.

این دانشگاه ها گام بسیار مهمی در حوزه علوم پژوهشی و پزشکی برداشته اند و سالانه هزینه های زیادی جهت انجام پروژه های پزشکی صرف می شود. مدارک این دانشگاه ها در همه جای دنیا معتبر و بسیار با ارزش است.دانشگاه هایی که نام برده شد، از بهترین دانشگاه های دنیا در مهندسی پزشکی می باشند و افراد موفقی را در این زمینه به مراتب بالا رسانده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *