مزایای تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا | موسسه نادین کاوش

ایتالیا، کشوری با نقشه چکمه ای شکل در مدیترانه، هر آنچه را که دانشجویان خارجی از تاریخ کهن آن تا شگفتی های امروزیش بخواهند برایشان فراهم می کند. حضور هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی در ایتالیا این مدعا را ثابت می کند.

ایتالیا به دلیل سبک زندگی، قدمت و معماری آن مقصد انتخابی بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی شده است که در جستجوی یکی از جذابترین کشورهای اروپا برای ادامه تحصیل و گذراندن دوره های پیشرفته و با کیفیت تحصیلات آکادمیک هستند. برنامه های آموزشی دوره کارشناسی ارشد و دکترا در ایتالیا بیش از سایر کشورهای اروپایی، به زبان انگلیسی است و بیش از 40 هزار دانشجوی خارجی هر ساله به ایتالیا می آیند تا از تحصیل و آموزشهای آکادمیک و تجربیات بی نظیر در این کشور لذت ببرند.

اگر شما هم به تحصیل در ایتالیا، به عنوان یکی از گزینه های پیش روی خود نگاه می کنید، اجازه دهید تا با ارائه چندین دلیل در تسهیل امر تصمیم گیری به شما کمک کنیم.

مزایای تحصیل در ایتالیا :
1. ارائه انواع بورسیه های مختلف

احتمالا، در حال حاضر، مهم ترین معیار برای انتخاب کشور خارجی جهت تحصیل، برای شما و خیلی های دیگر، بحث هزینه است. کشور ایتالیا، از این نظر تدابیر بسیار مهمی اتخاذ کرده است. در ایتالیا، علی رغم بورسیه های تحصیلی، بورسیه زندگی هم به دانشجویان خارجی اعطا می گردد، که نه تنها هزینه های زندگی را هم پوشش می دهد، بلکه با کمی صرفه جویی، پس انداز کوچکی را هم برای شما به جا می گذارد. برای اطلاع بیشتر حتما به صفحه "بورسیه در ایتالیا" مراجعه کنید.

2. آب و هوای عالی

ممکن است تحصیل در بعضی از کشورها (مثل سوئد، فنلاند، انگلستان و ...) به دلیل مسائلی مثل مدت زمان شب و روز ، هوای ابری و اختلاف دمای زیاد، برای بسیاری از دانشجویان پروسه سخت و طاقت فرسایی بوده و باعث بهم زدن تمرکز آنها روی دروس باشد. یکی از ویژگیهای کشور ایتالیا، آب و هوای معتدل و مدیترانه ای آن می باشد که باعث تقویت روحیه و افزایش تمرکز دانشجویان می شود.

3. تفاوت فرهنگی کم

در بین کشورهای اروپایی، مردم ایتالیا شباهت زیادی به مردم کشور ما دارند. خونگرمی، مهمان نوازی و صمیمیت مردم ایتالیا، باعث شده تا جمع کثیر دانشجویان خارجی این کشور، از دوره تحصیل خود به عنوان تجربه ای تکرارنشدنی یاد کنند. طبق آمار میزان نشاط و امید به زندگی در سطح جهان در سال 2016، کشور ایتالیا در سطح اروپا رتبه سوم و در سطح جهان رتبه هفتم را داراست. ایتالیایی ها اصولا تفریح را دوست دارند و همیشه قسمتی از روز خود را بطور ثابت به تفریح اختصاص می دهند.

4. تنوع بالای رشته های انگلیسی زبان

یکی از چالشهای دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج، یادگیری زبان کشور مقصداست؛ بویژه اگر این زبان انگلیسی نباشد. برخلاف بسیاری کشورهای غیر انگلیسی زبان، در ایتالیا انتخاب رشته شما محدودیتی ندارد و شما مجبور نیستید بین یکسری از رشته های خاص و  یادگیری زبان، یکی را انتخاب کنید.

بسیاری از دانشگاه های ایتالیا در طیف وسیعی از رشته ها، دوره هایی به زبان انگلیسی برگزار می کنند.

5. در ظاهر تاریخی، در باطن صنعتی

بسیاری از مردم وقتی صحبت از ایتالیا می شود، یاد تاکستان ها، مزارع سرسبز و کوچه های آبی ونیز می افتند. همه ی اینها جای خود! ولی نباید کشور ایتالیا را از لحاظ پیشرفت صنعتی ضعیف فرض کرد. امروز ایتالیا به عنوان هشتمین کشور بزرگ صنعتی جهان شناخته می شود. در کنار تعدادی از کمپانی های بزرگ دولتی و خصوصی، این کشور شبکه اینترنتی و ارتباطی را در اندازه های کوچک و متوسط ایجاد کرده و متعهد به ارتقاء و رشد پارکهای علم و فناوری شده است. این کشور همچنین آغازگر بسیاری از تحقیقات کاربردی در بخشهای متنوعی همچون بیولوژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی، فیزیک و ... می باشد.

کشور ایتالیا، با توجه به وضعیت کنونی آن، می تواند مقصد خوبی برای پس از فارغ التحصیلی شما نیز باشد.

ایتالیا نقش مهمی را در آموزش عالی اروپا بازی می کند

در طول سالهای اخیر، ایتالیا نقش مهمی را در آموزش عالی اروپا ایفا کرده است: این کشور یکی از چهار کشوری است که نامزد ایجاد "حوزه اروپایی آموزش عالی" (بیانیه سوربون، ماه می 1998)، شده است و در پی آن برای اصلاح آموزش عالی برنامه هایش را تحت عنوان " فرآیند رشد بولونیا" (بیانیه بولونیا، ماه ژوئن 1999)، (بیانیه ای در مورد روند اصلاحات بنیادی جهت هماهنگی با نظام آموزش عالی کشورهای اروپایی) در سراسر اروپا اجرا کرده است:

  • امکان دریافت بورسیه تحصیلی و زندگی برای دانشجویان واجد شرایط
  • سهولت تغییر رشته در حین تحصیل
  • استفاده از آخرین متدهای آموزشی بویژه در رشته های معماری

مؤسسه نادین کاوش، نماینده دانشگاه های کشور ایتالیا در ایران و دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو به خارج از کشور از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با برخورداری از نمایندگان علمی و مشاوران مجرب در داخل و خارج ایران و سابقه درخشان چندین ساله در زمینه اعزام دانشجو ، شما را تا آخرین نقطه برای شروع تحصیل ، اسکان و اقامت در کشور ایتالیا همراهی مینماید.