سلف دانشگاههای آمریکا چه امکاناتی دارند؟

غذاخوری‌های دانشگاههای آمریکا چه امکاناتی دارند؟

سلف دانشگاههای آمریکا چه امکاناتی دارند؟

در تمام دانشگاه‌های دنیا، سلف‌های غذاخوری دارای امکانات خوبی هستند و گزینه‌های غذایی زیادی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. در تمام دانشگاه‌ها و کالج‌های دنیا به مسئله غذای دانشجویان اهمیت زیادی داده می‌شود و غذایی که در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد، از منظرهای گوناگونی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این میان به مسئله تغذیه، سلامتی، اثرات زیست محیطی و در دسترس‌پذیری غذا توجه ویژه‌ای می‌شود. در گزارش زیر به معرفی دانشگاه‌ها و کالج‌هایی آمریکایی می‌پردازیم که به مسئله تغذیه‌ای دانشجویان توجه ویژه‌ای دارند. از میان دانشگاه‌های آمریکایی که به وضعیت غذایی دانشجویان توجه ویژه‌ای دارند، می‌توان به دانشگاه‌های زیر اشاره کرد.

Kent State University

۱- دانشگاه ایالتی کنت

(Kent State University)

دانشگاه ایالتی کنت که در شهر کنت ایالت اوهایو قرار دارد، برای دانشجویان گیاهخوار و یا دانشجویانی که تمایل کمی به خوردن گوشت دارند، برنامه غذایی ویژه‌ای دارد. در این دانشگاه غذاهای گیاهی برای دانشجویان گیاه‌خوار طبخ می شود.همچنین دانشجویانی که در رژیم غذایی خود از مصرف گلوتن منع شده‌اند نیز می‌توانند غذاهای فاقد گلوتن مصرف کنند.

 

کالج "بودین"(Bowdoin College)

۲- کالج بودین

(Bowdoin College)

این دانشگاه در ایالت مین واقع شده است و از جانب نقد پرینستون رتبه چهار بهترین ناهارخوری‌ها را کسب کرده است. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند با برگرداندن ظرف نوشیدنی خود به کافه، ۵ درصد تخفیف بگیرند. نکته جالب توجه راجع به این دانشگاه این است که یک باغ ارگانیک در آن وجود دارد که از سال ۲۰۰۵ ایجاد شده و برای سلف غذاخوری دانشجویان سبزیجات ارگانیک تولید می‌کند.

 

دانشگاه "اموری"(Emory University)

۳- دانشگاه کرنل

(Cornell university)

دانشگاه کرنل که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا به شمار می‌آید، در شهر ایتاکا در نیویورک واقع شده است. در این دانشگاه ۱۰ سالن غذاخوری وجود دارد که گزینه‌های انتخابی زیادی را پیش روی دانشجویان قرار می‌دهد.دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه خود نیز به پخت غذا بپردازند. هر بخش تهیه غذا در سلف این دانشگاه جدا است. به عنوان مثال، بخش غذاهای حلال در بخشی مجزا قرار دارد. در ترم پاییزی، در یک شب مراسم شام برگزار می‌شود که "شب هاگوارت" نام دارد و این جشن مشابه فیلم سینمایی "هری پاتر" برگزار می‌شود. ۲۲ درصد غذاهای پخته شده در این دانشگاه در منطقه نزدیک دانشگاه تولید می‌شود. پایداری یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در این دانشگاه است. در این راستا اگر دانشجویان از فنجان‌های چند بار مصرف استفاده کنند، تخفیف می‌گیرند. این اقدام برای فرهنگ‌سازی صرفه جویی در آب و ضایعات است.

 

دانشگاه "جرج‌تاون"(Georgetown University)

۴- دانشگاه جرج‌تاون

 (Georgetown University)

دانشگاه جرج‌تاون یک دانشگاه خصوصی است که در شهر واشنگتن قرار دارد. در این دانشگاه تنوع غذایی بالایی وجود دارد و دانشجویان گیاهخوار و خام گیاه‌خوار نیز می‌توانند به راحتی از غذاهای این دانشگاه استفاده کنند و تنوع غذایی خوبی برای آن‌ها وجود دارد. در این سلف نیز یک قسمت وجود دارد که "غذای خودت را آماده کن" نام گرفته است و دانشجو می‌تواند به تهیه پاستا، پیتزا، ساندویچ و بوریتو و غیره بپردازد.

 

 دانشگاه "کرنل"(Cornell university )

۵- دانشگاه اموری

 (Emory University)

دانشگاه اموری در آتلانتا واقع شده و سلامت غذاها را در اولویت قرار می‌دهد. بخش‌های غذایی در این سلف تفکیک شده‌اند که می‌توان به بخش‌ غذاهای گیاهی، خام گیاهی، حلال و عاری از گلوتن اشاره کرد. در وبسایت دانشگاه نیز برنامه غذایی روزانه درج شده است.

 

دانشگاه "کالیفرنیا، لس آنجلس"(University of California, Los Angeles)

۶- دانشگاه پنسیلوانیا

 (Universiy of Pennsylvania)

در دانشگاه پنسیلوانیا تمام غذاها به صورت حلال طبخ می‌شود و دانشجویان تحت مشاوره غذایی رایگان قرار می‌گیرند تا رژیم غذایی سالمی داشته باشد و در صورت وجود، اختلالات غذایی و آلرژی‌های آن‌ها شناسایی شود.

دانشگاه "پنسیلوانیا" (University of Pennsylvania)

۷- دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس

 (University of California, Los Angeles)

این دانشگاه یکی از اولین سالن‌های غذاخوری در آمریکا را دارد که به موضوع سلامت دانشجویان اهمیت قائل شده است. در بخشی از سالن غذاخوری این دانشگاه غذاهای مغذی و ارگانیک ارائه می شود. در بخشی دیگر نیز پاستا، هات‌داگ، برگر و مرغ، در دسترس دانشجویان است.ز در این دانشگاه پیشرفت‌های بسیاری در زمینه "پایداری" صورت گرفته است و بسته‌بندی بیشتر غذاها قابل بازیافت است. ضایعات غذاها در این دانشگاه نیز به صورت کمپوست درمی‌آید. در سلف غذاخوری دانشگاه "کالیفرنیا، لس آنجلس" پنجشنبه‌های بدون گوشت سپری می‌شود تا اثرات سوء محیط زیستی گوشت‌خواری کاهش یابد. علاوه بر آن، روغن پخت غذا به زیست‌دیزل بازیافت می‌شود. چشم‌انداز این دانشگاه این است که تا سال ۲۰۲۰ هیچ‌گونه ضایعات زباله‌ای نداشته باشند.

 

دانشگاه "بوستون"( Boston University)

۸- دانشگاه بوستون

 ( Boston University)

یکی از برنامه‌های خوبی که راجع به تغذیه دانشجویان این دانشگاه صورت می‌گیرد، برنامه‌های مشاوره‌ای تغذیه‌ای است. در این برنامه‌ها بحث‌هایی راجع به کنترل وزن، رفع کمبود آهن و سلامتی دانشجویان ارائه می‌شود. دانشجویان می‌توانند در شب و در دیر وقت نیز در آشپزخانه مخصوص شب غذا بخورند.

 

 

 

دانشگاه "واشنگتن"(Washington University )

۹- دانشگاه واشنگتن

 (Washington University)

دانشگاه واشنگتن در سال ۲۰۱۴ به عنوان دانشگاهی شناسایی شد که روغن‌های سرخ‌کردنی استفاده شده در سلف غذاخوری خود را به سوخت زیستی تبدیل می‌کند و این سوخت را مورد استفاده کامیون‌های تحویل دانشگاه قرار می‌دهد. در این دانشگاه‌ها همچنین ظروف دوستدار محیط زیست استفاده می‌شود و قابل بازیافت هستند. می‌توان گفت در دانشگاه واشنگتن برای تمام دانشجویان با تمام رژیم‌های غذایی، غذای مخصوص تهیه می‌شود.

   

موسسه نادین کاوش

۱۰- دانشگاه ایالتی و مؤسسه پلی تکنیک ویرجینیا

(Virginia Tech University)

این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ میلادی در لیست دانشگاه‌هایی قرار گرفت که بهترین برنامه‌های غذایی را دارند. دانشجویان این دانشگاه روزانه می‌توانند منو غذاها را به صورت آنلاین بررسی کنند. در موسسه پلی تکنیک ویرجینیا تلاش می‌شود که پسماندهای غذایی به کمترین میزان ممکن برسد. اغلب میوه‌ها و سبزیجاتی که در این دانشگاه ارائه می‌شود، در زمین کشاورزی ۶ هکتاری این دانشگاه کشت می‌شود. در مراسم‌های گوناگون از قبیل مراسم شکرگزاری نیز تم خاصی در تهیه غذاها رعایت می‌شود.

 

 

 

برگرفته شده از وب سایت ایسنا.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *