ثبت نام دوره های فلوشیپ (آبزرورشیپ) در اتریش

فلوشیپ در اتریش | موسسه نادین کاوش
,

ثبت نام دوره های فلوشیپ (آبزرورشیپ) در اتریش

فلوشیپ پزشکی چیست و تفاوت آن با فوق تخصص چه می باشد؟ 

برخی پزشکان پس از دوره تخصص به دنبال دوره فوق تخصص در یکی از شاخه های رشته تخصصی خود می روند و برخی دیگر نیز دوره های فلوشیپ تخصصی را که دوره ای کوتاه مدت بوده و به طور دقیق تر بین 3 ماه تا 2 سال بوده انتخاب مینمایند که البته اصلا  این دوره ها معادل فوق تخصص نمی باشند.

و در صورت درخواست پذیرش تخصص پزشکی در خارج از کشور، فقط در صورتی که در یکی از رشته های زیرگروه تخصص خود پذیرفته شده  و مدرک پزشکی عمومی خود را معادل سازی نماید و 2 تا 3 سال تحصیل ادامه دهد به مدرک فوق تخصص خواهد رسید.

در حقیقت دوره تخصصی تکمیلی که دانشجویان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، روانپزشکی، و ... پس از فارغ التحصیل شدن و گرفتن تخصص می گذرانند، در اصطلاح فلوشیپ نامیده می شود که مهارت های تجربی و علمی آن ها را بسیار افزایش می دهد.

دوره های فلوشیپ عمدتا کوتاه مدت بوده و حداقل سه ماه و حداکثر دو سال به طول می انجامند. از مزایای عمده شرکت در دوره های فلوشیپ تخصصی علوم پزشکی، کسب تجربه بیشتر کاری و آموزش کاربردی مباحث نظری آموخته شده در دوران دانشگاه و آشنایی با شیوه های جدید درمانی و دستگاه های مدرن برای پزشکان متخصص در دانشگاههای علوم پزشکی تراز اول دنیا می باشد.

دوره های تخصصی فلوشیپ های پزشکی که در دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران در  کشور اتریش  برگزار می گردد به زبان انگلیسی بوده و نیازی به داشتن مدرک زبان نیز نمی باشد. در حقیقت امکان شرکت در دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش بدون مدرک زبان برای پزشکان عزیز مهیا می باشد.

این دوره های فلوشیپ برای پزشکان و دندانپرشکان عمومی و متخصص برگزار می شود و متقاضیان  در طول دوره ، آبزرور بوده و با تکنیک های جدید درمانی و دستگاههای پزشکی مدرن آشنا می شوند. و پس از طی دوره، گواهینامه پایان دوره فلوشیپ از دانشگاه مدنظر در کشور اتریش دریافت می کنند. در حقیقت این دوره های فلوشیپ تخصصی دوره های ویژه تخصصی و تکمیلی به منظور افزایش مهارت پزشکان محترم است

`به طور معمول در هر زیرشاخه ای از رشته های علوم پزشکی، برای چند موضوع مهم و عمده، دوره های تکمیلی فلوشیپ در نظر گرفته می شود که پزشکان ، دندانپزشکان و... میتوانند در دوره های تعیین شده به عنوان آبزرور شرکت نمایند، به عنوان مثال پزشکان متخصص چشم می توانند در دوره های تخصصی فلوشیپ قرنیه و شبکیه شرکت کنند.

در پایان قابل ذکر است که پزشکان و دندانپزشکان عمومی هم می توانند در دوره های فلوشیپ شرکت کنند.

 

خلاصه ای از شرایط و مزایای دوره های فلوشیپ کوتاه مدت:

  •  آشنایی با بهترین متدهای آموزشی پزشکی در سطح بالا و اخذ مدرک از معتبرترین دانشگاه های اروپا
  •  فلوشیپ در معتبرترین بیمارستان های اروپا با بیش از 493000 بیمار در سال
  • به زبان انگلیسی و بدون نیاز به مدرک زبان ولی تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی الزامی است)
  • و بیشتر دوره های دو هفته ای تا سه ماهه
  • به صورت آبزرور عمومی و تخصصی وفقط مشاهده جراحی ها و سایر درمانها
  •  امکان گذرندان دوره در تایم دلخواه
  • شهریه فلوشیپ تخصص: متغیر هست
  •  معمولا برای دو هفته اول 400 یورو و برای هفته های بعد 150 یورو به این مبلغ اضافه می شود و در بعضی از دانشگاهها به صورت رایگان میباشد.
  • برگزاری دوره های مختلف آموزشی در بیمارستان ها و کلینیک های دانشگاهی، با متدها و درمانئ های جدید و در گرایش های مورد نظر پزشکان و بحث و گفتگو با متخصصین مربوطه.

در پایان دوره ها، مدرک رسمی از طرف دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت صادر می گردد. این دوره ها کاملا جنبه آموزشی دارد. پزشک تحت آموزش از راهنمایی متخصص انگلیسی زبان برخوردار بوده و با نظارت بر کلیه امور روزمره و مختلف متخصصین گروه مورد نظر، از به روزترین متدهای پزشکی و یا آگاهی از جدیدترین دستگاه های پزشکی بهره مند می گردد.

نکته مهم:ظرفیت محدود پذیرش برای گذراندن دوره های فلوشیپ به صورت آبزرور.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *