مشاغل برتر موردنیاز کانادا

تحصیل در خارج از کشور | موسسه نادین کاوش
,

مشاغل برتر موردنیاز کانادا

کشور کانادا هم مانند بسیاری از کشورهای دنیا، همه ساله فهرستی از مشاغلی که نیازمند به نیروی کار در این کشور هستند، ارائه می دهد که در این مقاله به عناوین مشاغل برتر موردنیاز کانادا می پردازیم. کشور کانادا به دلیل جمعیت کم و مساحت زیاد، همواره دچار چالش نیروی انسانی بوده و به همین دلیل اولین مقصد مهاجرین در دنیا به حساب می آید. 

در این مقاله، به بررسی 10 عنوان برتر لیست مشاغل موردنیاز در کشور کانادا می پردازیم. در صورت تمایل به مشاهده لیست کامل، به مقاله لیست مشاغل موردنیاز کانادا مراجعه کنید.

دستیار اداری

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

دستیار اداری یکی از اصلی ترین اجزای دفاتر شرکت ها است. حیطه وظایف این افراد، حمایت از همکاران بوسیله تامین لوازم، منابع و تلاش برای حفظ روال کاری در دفتر اداره و یا شرکت است.

در سال 2019، دستیارهای اداری که علاوه بر توان اجرای وظایف معمول اداری، امکان اجرای امور حرفه ای تر مانند حسابداری و یا دفترداری را دارند، در بالاترین سطح نیازمندی سازمانی قرار داشته و بهمین دلیل در لیست مشاغل برتر موردنیاز کانادا قرار گرفته است. 

راننده

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

تمامی انواع راننده ها در کانادا موردنیاز هستند (راننده کامیون، تاکسی، آمبولانس، لیفت تراک و ...). بدلیل وسعت زیاد و عوارض زمین در کانادا، حمل و نقل همواره جزء چالش های اصلی بشمار می رفته است.

اگر شما دارای گواهینامه ماشین سنگین و یا تجربه کاری با ماشین های نیمه سنگین و سنگین را دارید، بسیاری از کسب و کارهای کانادا در جستجوی شما هستند. موردنیازترین افراد در این مجموعه، راننده های لیفت تراک هستند.

برنامه نویس

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

این روزها برنامه نویس ها در بازارکار سراسر دنیا (مخصوصا کشورهای توسعه یافته) شدیدا موردنیاز هستند. کشور کانادا هم از این قاعده مستثنی نیست. بخش تکنولوژی، در حال حاضر، درحال رشدترین بخش اقتصاد کاناداست. برنامه نویسان نه تنها در لیست مشاغل برتر مورد نیاز کانادا قرار دارند، که شاید در دنیای امروز موردنیازترین متخصصان هستند.

هرچند تمامی انواع مختلف برنامه نویسان در کانادا موردنیاز هستند، برنامه نویسان فول استک (Full Stack Developer) که هم بر برنامه نویسی سمت سرور و هم بر برنامه نویسی سمت کاربر مسلط هستند، از همه بیشتر موردنیاز هستند.

مسئول پذیرش

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

مسئولین پذیرش به اصطلاح "پیشانی یک شرکت" هستند؛ به این معنی که اولین تصویری که یک مراجع از سازمان میبیند و احساس و تجربه ای که بدنبال آن بدست می آورد، بدست مسئول پذیرش رقم میخورد.

علاوه بر خدمات رسانی به مشتری، که اصل اول در این حرفه است، دانش پایه ای کامپیوتر هم در این زمینه شغلی بسیار مهم است. در نهایت، دانش استفاده از سیستم های تلفنی، CRM ها و نرم افزارهایی که اطلاعات مشتری را ذخیره می کنند، یک منشی را تبدیل به جذاب ترین کاندیدا برای استخدام می کند.

صندوقدار

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

صندوقدارها آخرین نقطه تماس با مراجع، قبل از انجام خرید و تبدیل شدن به مشتری هستند. صندوقداری اصولا نیاز به مهارت خاصی ندارد و همین امر، ورود به بازارکار را، برای افراد با سابقه کار کم، آسانتر می کند.

برخلاف برخی شایعات و نظرات مبنی بر اینکه بزودی باجه های اتوماتیک و سایر تکنولوژیهای مرتبط، جای صندوقدار ها را خواهند گرفت، ما همچنان شاهد این هستیم که صندوقدارهایی که دارای برخوردی دوستانه، فردگرا و براساس احترام به مشتری هستند، در فهرست نیازمندی های شغلی کانادا در سال 2019 قرار دارند.

کارگر عمومی

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

کارگران عمومی در بازار کار کانادا، نقش جعبه ابزار را ایفا می کنند. این کارگران با انجام امور مختلف، که نیازی به متخصص ندارد، فضاهای خالی را در امور اجرایی پر کرده و به رشد بدون مشکل سازمانها کمک میکنند.

تمیزکاری، بار زدن و خالی کردن لوازم و کارهای فیزیکی روزانه از جمله کارهایی هستند که یک کارگر عمومی باید با سخت کوشی و تلاش بدنی زیاد، انجام بدهد. در سال 2018 این شغل در رده اول مشاغل موردنیاز کانادا بود ولی امسال چندین رتبه تنزل پیدا کرده است.

مدیر پروژه

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

مدیران پروژه در بخش های مختلفی از بازارکار کانادا، از بخش IT گرفته تا مهندسی و بازاریابی، موردنیاز هستند.

مدیران پروژه معمولا علاوه بر تجربه چندساله ای که در زمینه کاری خود دارند، در زمینه مدیریت پروژه بصورت عمومی هم تجربه داشته و توانایی توسعه پروژه های پیچیده را، همگام با مدیریت بودجه و نیروی انسانی، دارا هستند. 

مدیران پروژه ای که دارای مدرک "مدیر پروژه حرفه ای (PMP)" هستند، در سال 2019 جایگاه بسیار ویژه ای در بازار کار کانادا دارند.

حسابدار

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

حسابداری از دیرباز جزء تجزیه ناپذیر هر کسب و کاری بوده است. وظیفه اصلی حسابداران شامل نظارت بر بودجه فرد یا سازمان، بسته به نوع حسابدار، می باشد. از تخصص های موردنیاز این رشته همچنان، میتوان به لیست بیمه، حقوق، پرداختی و دریافتی، مالیات و سایر موارد اشاره کرد.

داشتن گواهی از موسسه حسابداران مجاز کانادا (CPA)، بعنوان بلیت طلایی حرفه حسابداری در کاناداست و به شما ضمانت می کند که کارفرماها، پشت در دفترتان صف بکشند.

پرستار

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

جمعیت کشور کانادا رو به پیری قرار گرفته و این موضوع فشار دوچندانی بر سیستم سلامت این کشور گذاشته است. درحال حاضر کشور کانادا، در بخش سلامت، شدیدا دچار کمبود نیروی انسانی است.

این امر باعث ایجاد درخواست زیاد برای پرسنل کادر پزشکی، از جمله پرستاران شده است. پرستارانی که مورد تایید سازمان نظام پزشکی کانادا شده اند و توان انجام خدمات پایه پرستاری مانند رسیدگی به بیماران و کمک به پزشکان را دارند، از امکانات و تسهیلات زیادی جهت کار، بهره مند می گردند.

مدیر نیروی انسانی

مشاغل برتر مورد نیاز کانادا | موسسه نادین کاوش

 

در سال گذشته، نرخ بیکاری در کشور کانادا بسیار پایین بود و این پدیده تاثیر زیادی در اهمیت کار مدیریت نیروی انسانی (یافتن و استخدام استعدادها زودتر از رقیبان) در این کشور نهاد.

مدیران نیروی انسانی موظف هستند که علاوه بر مشخص کردن جهت گیری و سیاستهای نیروی انسانی سازمان، از رضایت کارکنان از فضای کاری شرکت اطمینان حاصل کرده و دائما در جستجوی استعدادهای جدید برای استخدام در سازمان  باشند.

توجه داشته باشید که دراین مقاله تنها مشاغل برتر نمایش داده شده است. برای مشاهده فهرست کامل، روی لینک فهرست کامل مشاغل موردنیاز کانادا کلیک نمایید. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *