درباره اوکراین

جغرافیای اوکراین

کشور اوکراین با جمعیتی حدود 43 میلیون نفر و مساحتی بیش از 603 هزار کیلومتر مربع در شرق اروپا واقع شده است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کی یف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد. این کشور از 24 ایالت تشکیل شده است. بعد از فروپاشی شوروی اوکراین بعد از روسیه دارای بزرگترین ارتش در اروپا می باشد. مردم این کشور به زبان اوکراینی صحبت میکنند اما زبان روسی هم در این کشور کاربرد گسترده ای دارد. زندکی در اوکراین به سال ها قبل از میلاد مسیح باز میگردد، این کشور محل اقامت بسیاری از قبیله ها با نژاد های مختلفی بوده  و مردمان مختلفی را برای زندگی در این مکان جای داده است.

بعد از فروپاشی شوروی، اقتصاد این کشور رو به اقتصادی خصوصی و آزاد کرد و روند رو به رشدی برای مردم اوکراین رقم خورد. مردم اوکراین اکثرا خانواده هایی فقیر بودند و هرگز فعالتی در این زمینه نکرده بودند به همین علت در ابتدا فعالیت در زمینه اقتصادی برایشان سخت و دشوار بود اما رفته رفته این شرایط تغییر کرد و فعالیت اقتصادی مردم اوکراین بیشتر و گسترده شد. در سال های اول فروپاشی شوروی و شکل گرفتن اوکراین مردم این کشور شرایط سخت و دشواری رو پشت سر گزاشته اند و شرایط اقتصادی در ابتدا در این کشور روند منفی داشت است. اعتماد به پول ملی از بین رفته بود، فقر گریبان گیر مردم اوکراین شده بود و تورم به شدت در اوکراین موج میخورد.

 اما رفته رفته اقتصاد در اوکراین شرایط خوبی پیدا کرد، پول ملی ارزش دار شد، کسری بودجه ساماندهی و جبران شد، اوراق قرضه صادر شد و ... در نتیجه شرایط مساعدی در این کشور حاکم شد و پیشرفت بسیار خوبی شامل حال مردم اوکراین شد. مداخله نظامی روسیه در اوکراین از دیگر مشکلاتی بود که اوکراین با آن رو به رو بود. شبه جزیره کریمه دلیل این اختلافات و درگیری ها میان روسیه و اوکراین بود اما در آخر روسیه موفق شد که این منطقه را تحت حکومت خود در بیاورد.

به طور خلاصه اوکراین سال های بسیار سختی را پشت سر گذاشته و توانسته از این مشکلات به خوبی عبور کند. با عبور از این بحران ها و مشکلات اوکراین توانسته خیلی سریع موقعیت سیاسی و اقتصادی خود را به دست آورد و جایگاه بسیار خوبی در اروپا برای خود پیدا کند. با توجه به رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری کشور اوکراین هشتمین کشور پر بازدید و توریستی در اروپا است.

 
آب و هوای اوکراین

اوکراین واقع شده در اروپای مرکزی و در وسط عرض جغرافیایی با فاصله ای زیاد از اقیانوس واقع شده است. وجود دریای سیاه در جنوب این کشور باعث شده اوکراین تحت تاثیر آب و هوایی این منطقه قرار بگیرد. اینها همه ثابت می کند آب و هوای قاره ای در یک کشور تحت سلطه چهار فصل جداگانه است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد. کشور اوکراین دارای آب و هوای بسیار مناسب و متعادلی است.

جانوران در این کشور دارای انوع و گونه های مختلفی می باشند. همچنین این کشور دارای جنگل ها و استپ های بی پایان بسیار زیبایی است. اوکراین دارای رودخانه ها و دریاچه های زیادی است،همچنین گونه های جانوری و طبیعی در این کشور دارای زیبایی ها و شگفتی های متنوعی می باشد.

میانگین آب و هوایی 4 فصل کشور اوکراین

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش

غذاهای  اوکراین

غذاهای اوکراین را میتوان مجموعه از سنت های آشپزی مردم اوکراین دانست که در طول سالهای زیاد، هرکدام به نوعی، رشد کرده اند. آشپزی اوکراینی تحت تاثیر شدید خاک غنی و سیاه این کشور است که اکثر مواد اولیه از همین خاک بیرون می آید. غذای ملی اوکراین که بدون هیچ شکی از این کشور سرچشمه گرفته است، بورش (Borsch) نام دارد. علاوه بر این رول کلم برگ (Holubtsi) و وارنیکی (Varenyky) هم به عنوان غذاهای ملی مورد علاقه مردم اوکراین شناخته شده و جزء غذاهای معمول در رستوران های سنتی اوکراین است.

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش

ویژگی های زندگی در اوکراین

اوکراین از آن دسته کشور هایی است که نمیتوان کیفیت زندگی آن را در یک امار ساده خلاصه کرد. دلیل این امر اختلاف سطح پیشرفت شهر های مختلف آن است. به طور مثال اگر شما در شهر کی یف (پایتخت) اقامت کنید، تجربه ی بسیار پیشرفته تر و گرانتری نسبت به شهر کوچک تری مثل اودسا خواهید داشت. از لحاظ هزینه ها، به نسبت در آمدی و کسب و کار هم این اختلافات کاملا مشهود است. در شرق و جنوب اوکراین (پس از جنگ با روسیه)، وضعیت مردم سخت تر بوده و از رفاه کمتری برخوردار هستند اما هر چه بیشتر به سمت غرب حرکت کنیم وضعیت اقتصادی و امکانات زندگی بهتر شده و کشور چهره ی اروپایی خود را نمایان میکند.

در ادامه به چند مورد از ویژگی های این کشور اشاره شده است:

تحصیل در اوگراین | موسسه نادین کاوش

مناطق مهم اوکراین 

اوکراین سرزمین بزرگی در اروپای شرقی است که به کلیساهای ارتدکس، ساحل دریای سیاه و کوه های جنگلی خود مشهور است. در نگاه اول یک جهانگرد، شباهت غیر قابل انکاری بین اوکراین و روسیه می بیند، چه از لحاظ ساختار کلیسا ها، خانه ها و سایر بناها و چه از لحاظ پوشش و رفتار مردم. مهم ترین شهر اوکراین (طبیعتا پایتخت آن) شهر کی یف می باشد که در حاشیه ی رود نیپر قرار داشته و به دلیل موقعیت استراتژیک آن نقش مهمی را در دوران های مختلف تاریخی اوکراین ایفا کرده است.

در ادامه به چند مورد از جاذبه های گردشگری این کشور اشاره شده است:

 
کلیسای مقدس خارکف

این کلیسا یکی از زیبا ترین و منحصر به فرد ترین بنا های ساخته شده در خارکف می باشد.

این بنای مقدس در سال 1901 به سبک معماری بیزانس دارای یک برج به طول 80 متر می باشد. در این کلیسای قدیمی از سنگ مرمر سفید و نقاشی های هنرمندان روسی استفاده شده است.

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش

 
پارک ملی شاتسکی

این مکان منحصر به فرد در اوکراین دارای خانه های جنگلی با شکوه، سواحل شنی و دریاچه ای زیباست. این دریاچه عمیق ترین دریاچه در اوکراین است و به دریاچه آبی یا چشم آبی شهرت دارد. این مکان زیبا یکی از جاذبه های گردشگری در اوکراین می باشد.

 
پارک ملی شاتسکی

این مکان منحصر به فرد در اوکراین دارای خانه های جنگلی با شکوه، سواحل شنی و دریاچه ای زیباست. این دریاچه عمیق ترین دریاچه در اوکراین است و به دریاچه آبی یا چشم آبی شهرت دارد. این مکان زیبا یکی از جاذبه های گردشگری در اوکراین می باشد.

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش

 
منطقه محافظت شده اسکانیا نوا

این باغ وحش در جنوب اوکراین واقع شده است و تحت حفاظت سازمان جهانی یونیسکو می باشد. این باغ وحش دارای حیواناتی نادر از اروپا، آسیا، استرالیا، آفریقا و آمریکا است. به راستی می توان این باغ وحش را ذخیره ای از حیوانات کل زمین دانست.

تحصیل در ایتالیا | موسسه نادین کاوش

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش

 
اسکی دراگوبرات

پیست اسکی Drahobrat از جذاب ترین و مهیج ترین منطقه های اوکراین است. این پیست با ارتفاع 1300 تا 1800 متر بزرگترین پیست اسکی در اوکراین است.

 
اسکی دراگوبرات

پیست اسکی Drahobrat از جذاب ترین و مهیج ترین منطقه های اوکراین است. این پیست با ارتفاع 1300 تا 1800 متر بزرگترین پیست اسکی در اوکراین است.

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش