مزایای تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین | موسسه نادین کاوش

چرا تحصیل در خارج از کشور؟ برای ادامه تحصیل چرا باید به خارج از کشور برم؟ مزایای تحصیل در خارج از کشور چیست؟ دانشگاه های خارج از کشور به چه میزان اعتبار دارند؟ در دانشگاه های کشور های اروپایی چه میگزرد؟

شاید این ها اولین سوال هایی باشد که در ذهن شما ایجاد می شود و می خواهید بدانید که در دانشگاه های خارج از کشور چه میگزرد یا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چه باید بکنید؟

طبیعی است کسی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارد سوال های زیادی در ذهن خود داشته باشد. یکی از مهم تریم دغدغه های هر دانشجویی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور این باشد که مزایای تحصیل در کشوری که در نظر دارد را بداند. اگر برای ادامه تحصیل، کشور اوکراین را انتخاب کرده اید، ما برای شما در این صفحه امتیازات و ویژگی های تحصیل در اوکراین را جمع آوری کرده ایم :

سیستم آموزشی خوب

سیستم آموزشی و رتبه دانشگاهی در کشور اوکراین در حد متوسط است. این کشور دارای دانشگاه های مناسبی برای ادامه تحصیل بوده و اساتید و کادر آموزشی در این کشور شرایط مناسبی دارند. اوکراین مقصد مناسبی برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. طبق ارائه آمار کشور اوکراین، این کشور 50 درصد دانشجوی خارجی دارد. حدود 76 هزار نفر از  154 کشور دنیا در اوکراین در حال تحصیل می باشند که  بیشترین تعداد با 15 هزار نفر از این آمار از آن کشور هند است.

زندگی و تحصیل با هزینه بسیار مناسب

تحصیل پزشکی در دو کشور بلاروس و اوکراین ارزانتر از سایر کشور های اروپایی می باشد. در این کشور به تحصیل پزشکی نگاه ویژه ای شده و دارای اهمیت بالایی است. یکی از نقاط قوت تحصیل در این کشور رشته پزشکی می باشد.

هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین و نسبتا ارزان است. دانشجویان می توانند با کمتر از 100تا 200 دلار در ماه زندگی کنند البته این میزان تا حد زیادی به شیوه زندگی دانشجویی مربوط است.

مورد تایید نهادهای ایرانی و جهانی

از دیگر مزایای تحصیل در این کشور مورد تایید بودن  بسیاری از دانشگاه های اوکراین از نظر وزات علوم و وزارت بهداشت ایران است، همچنین بسیاری از مدارک دانشگاهی این کشور از نظر مراجع بین المللی معتبر است. با توجه به اینکه این کشور هنوز به عضو اتحادیه اروپا درنیامده است اما از لحاظ شرایط و استاندارد های زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد.