درباره بلاروس

تحصیل در بلاروس  | موسسه نادین کاوش

 
 
جغرافیای بلاروس

بلاروس با مساحتی حدود 207 هزار کیلومتر مربع، یازدهمین کشور بزرگ اروپا است که یک هشتم ایران وسعت دارد که در مرکز اروپا قرار گرفته است. این کشور با روسیه، لهستان، لیتوانی، لتونی و اوکراین هم مرز است. بلاروس دارای سرزمینی هموار و سر سبز است به طوری که 39 درصد جنگل و حدود 43 درصد این کشور را زمین کشاورزی دربر گرفته است. بلاروس به دلیل وجود 11,000 دریاچه و 20,000 رودخانه به سرزمین دریاچه ها معروف است. پایتخت این کشور که مینسک نام دارد دارای، جمعیتی حدود 2 میلیون نفر می باشد. بلاروس دارای موقعیت خوبی در بین کشور های اروپایی است و شرایط مناسبی برای زندگی دارد. در این کشور حدود 80% بلاروسی، 12% روسی، 3% لهستانی، 3% اوکراینی و 2 درصد از بقیه نژاد ها در حال زندگی می باشند. در این کشور حدود 78 درصد مردم در شهر و 22 درصد دیگر در روستا ها زندگی میکنند.

 
آب و هوای بلاروس

کشور بلاروس دارای آب و هوای معتدل قاره ای با ویژگی های متوسط ​​است که مخصوص اروپا مرکزی است، این کشور دارای تابستان هایی گرم و زمستان های سرد و  طولانی است، با این وجود گاها زمستان ها معتدل تر، با باد های غربی با دمای حدود صفر درجه می باشد.

دمای متوسط در این کشور متفاوت است. در ماه ژانویه درجه حرارت هوا نزدیک به -8 درجه سانتی گراد می رسد. در بعضی از نقاط کشور مردم دمای زیر صفر را برای بیش از یک سوم سال تجربه می کنند. بارش باران در بلاروس 600-700 میلی متر است که 70٪ باراندگی از آوریل تا اکتبر اتفاق می افتد. بلاروس هر سال 75-125 روز برف را با بارندگی بین 15 تا 30 سانتی متر در اختیار دارد. فصل پاییز در این کشور یک فصل کوتاه است که طی آن دما به سرعت کاهش می یابد و آب و هوا به سرعت به ابری، بارانی و مبهم تبدیل می شود. اولین بارش برف معمولا در نوامبر و حتی در ماه اکتبر رخ می دهد.

میانگین آب و هوایی 4 فصل در کشور بلاروس

تحصیل در بلاروس | موسسه نادین کاوش

غذاهای بلاروس

غذا های کشور بلاروس دلیل مناسب و کافی ای برای تجربه سفر به این کشور می باشد. کشور بلاروس دارای تنوع غذایی بالایی است، با این حال بعضی از غذاهای رایج و معروف این کشور ریشه ای در خارج از مرز های این کشور دارد. غذاهای بلاروس شباهت زیادی به غذاهای لیتوانی، لهستان، اسلاواکی و روسیه دارد یا بهتر است بگوییم این کشور ها دارای غذاهایی مشترک می باشند. در عین این حال بسیاری از غذا ها منحصر به فرد و خاص  تنها در بلاروس می توانند خورده شوند.

غذاهای ملی و سنتی بلاروس، در طول قرن ها تکامل یافته و توسط آشپزانی خوش ذوق دست خوش تغییرات شده و به شکل و مزه امروزی درآمده است. غذاهای بلاروس تحت تاثیر دو عامل اصلی قرار گرفته اند; نخست کشاورزی فعال و استفاده گسترده از تولیدات محلی، و در مرحله دم تاثیرات آشپزی از کشور های دیگر، این دو عامل باعث تغییرات در سبک آشپزی و غذاهای بلاروس شده و توانسته شرایط خوبی را برای طعم و شکل غذاهای سنتی در بلاروس رقم بزند و این غذاها را به حالت امروزی تبدیل کند. بنا بر این غذا های کشور بلاروس یکی از متنوع ترین غذاهای اروپا است که طرفداران زیادی دارد، در ادامه چند نمونه از غذاهای سنتی این کشور را مشاهده خواهید کرد:

تحصیل در موسسه نادین کاوش

 
ویژگی های زندگی در بلاروس

زندگی روز مره در بلاروس معمولا کند تر از کشور های توسعه یافته است و برخی از خدمات و محصولات به راحتی در اختیار شما نیست. اما سرعت اینترنت در این کشور خوب بوده و خارجی ها معمولا خرید هایشان را آنلاین انجام می دهند. حمل و نقل در بلاروس ارزان و ساده است و شامل شبکه ای از وسایل حمل و نقل عمومی از جمله، خطوط اتوبوس، تراموا و تاکسی های شخصی می باشد. تحصیل در بلاروس برای کودکان تا سن 16 سال رایگان است و تعداد محدودی از مدارس در شهر های بزرگ به زبان های مختلف اروپایی تدریس می کنند. خدمات پزشکی بلاروس برای نیاز های پزشکی ساده و اورژانسی در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی رایگان است.

زندگی در بلاروس به معنای زندگی در فضای باز و دلپذیر است؛ با این حال، بسیاری از خدمات هنوز در حال توسعه هستند. فارغ از این مسائل اگر شما به دنبال یک تجربه منحصر به فرد هستید، بلاروس یکی از کشور هایی است که دارای ویژگی ها و شرایط مناسبی برای زندگی می باشد. در ادمه به چند مورد از معیار های زندگی در بلاروس اشاره خواهیم کرد:

تحصیل در بلاروس | موسسه نادین کاوش

مینسک

مینسک، پایتخت و همنچنین بزرگترین شهر بلاروس است که در ساحل رودخانه های Svislach و Nyamiha واقع شده است. بر اساس تاریخ و شواهد موجود، این شهر مربوط به قرن 11 است. امروزه شهر مینسک، نه تنها پایتخت و مرکز اداری کشور بلکه یک شهر بزرگ اقتصادی و صنعتی در بلاروس است. مینسک دارای یک سیستم حمل و نقل و زیر بنایی عمومی توسعه یافته است که توسط بیش از 70 خط ریلی، 8 خط تراموای، 100 خط اتوبوس و همچنین یک خط زیر زمین مترو است. شهر مینسک دارای جاذبه ها و بناهای تاریخی بسیاری می باشد اما نسبت به سایر کشور های اروپایی مقداری ناشناخته است و کمتر به جاذبه های این شهر پرداخته شده است.

دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس، یکی از بزرگترین مراکز آموزش عالی در بلاروس است که به آموزش متخصصین، در زمینه های مدیریت کسب و کار، اقتصلاد و حقوق می پردازد. این دانشگاه که در سال 1933 تاسیس گردیده، تا کنون بیش از 60 هزار متخصص در زمینه های اقتصادی را برای کار در بلاروس و سایر نقاط جهان آماده کرده است. دانشگاه BSEU موفق به کسب جایزه موسسه آموزش عالی پیشرو در بلاروس گردیده است.

تحصیل در بلاروس | موسسه نادین کاوش