مزایای تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان | موسسه نادین کاوش

کشور لهستان دارای شرایط مناسبی برای تحصیل می باشد. دانشجویان بین المللی موفقی در دانشگاه های لهستان در حال تحصیل می باشند.طبق نظر دانشجویان در حال تحصیل در لهستان، این کشور دارای بهترین نوع آموزش عالی در اروپا می باشد.بیش از 7000 دانشجو در مورد تجربه تحصیل در اروپا، در بزرگترین پایگاه داده های تجربی دانشجویان بین المللی، نظرات خود را به اشتراک گذاشتند. از این نقطه نظرات و بررسی ها مجموعا 325 دانشجو نمره 9 و نیم از 10 به دانشگاه های لهستان دادند. این پنجمین رتبه در رضایت از دانشگاه در میان دانشجو ها بود، همینطور در سال 2014 جایزه رضایت دانشجو از آن کشور لهستان شد. در سالهای گذشته،لهستان همیشه جزء چند کشور رضایت بخش برای تحصیل از نظر دانشجویان بوده است.

لهستان به عنوان یک مقصد برتر بین المللی برای دانشجویان، تجربه زندگی با شرایط مناسب، تحصیل با امکانات و سطح آموزش بالا و فرهنگی غنی برای دانشجویان از سراسر دنیا فراهم میکند. اکثر کسانی که در این کشور تحصیل کرده اند و یا در حال تحصیل می باشند شرایط خوبی را از تحصیل و زندگی در لهستان بازگو میکنند. بسیاری از آنها معتقدند که فرصت تحصیل در این کشور به میزان قابل توجهی به رشد و موفقیتشان کمک کرده است.

از دیگر شرایط مناسب لهستان مدرنیته بودن این کشور است. لهستان یک عضو مدرن و پویا از اتحادیه اروپا است.در سال های گذشته این کشور در بین دانشجویان بین المللی محبوب تر شده است.سیستم آموزشی لهستان  به خوبی توسعه یافته است. کیفیت آموزش و پرورش ارائه شده به طور منظم تحت نظارت است و پیوسته ارزیابی می شود.

در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نسبتا پایین می باشد که در قسمت هزینه ها به طور مفصل به این موضوع پرداخته ایم.

آب و هوای مناسب این کشور از دیگر ویژگی های این کشور است. آب و هوا نکته ی مهمی برای انتخاب محل زندگی است و باید توجه ویژه ای به این موضوع داشت.آب و هوای کشور لهستان یکی از خارق العاده ترین شرایط آب و هوایی در منطقه اروپا است.یعنی این کشور شرایط آب و هوایی چهار فصل را پوشش می دهد. آب و هوای این کشور در فصل تابستان بسیار گرم و در فصل پاییز و زمستان آب و هوای سردی دارد.این کشور دارای دشت های پهناوری است و تعداد بسیار کمی کوه دارد.

استفاده از امکانات و شرایط رفاهی مناسب برای دانشجویان این کشور.دانشجویان می توانند با ارائه کارت دانشجویی از خدماتی مانند تاکسی، اتوبوس، مترو، سینما و ... استفاده کنید. حتی در برخی از شرکت ها با ارائه کارت دانشجویی می توان از خدمات آن شرکت استفاده کرد.