مزایای تحصیل در چین

تحصیل در چین | موسسه نادین کاوش

روند رو به رشد آموزش در چین

جذابیت کشور چین برای دانش آموزان سراسر جهان، به سرعت رو به افزایش است و تعداد دانش آموزان بین المللی در چین در ده سال گذشته دو برابر شده است.

چین در حال حاضر یکی از کشورهای محبوب برای سفر می باشد و سومین جمعیت بزرگ دانشجویان بین المللی بعد از ایالات متحده و انگلستان را دارا است.این عدد در 10 سال گذشته به طور متوسط ​​10 درصد در سال رشد داشته است، نرخ رشد این کشور در زمینه کیفیت زندگی، بسیار سریعتر از هر کشور دیگری می باشد.

تنوع بالای فرهنگی دانشجویان

ده سال پیش، بیش از یک سوم دانشجویان بین المللی در چین از کره جنوبی بودند. اکنون جمعیت شناسی بسیار متنوع تر است و ده کشور متفاوت وجود دارد که هر کدام بیش از 3 درصد از دانشجویان بین المللی را تشکیل می دهند، در حالی که سهم کره جنوبی تا 17 درصد کاهش یافته است.

در چند سال اخیر چین هم همانند آمریکا، استرالیا و کانادا، ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی خود را به میزان زیادی افزایش داده و امکانات بی نظیری (مانند بورس تحصیل، بورس هزینه زندگی، دوره های خاص و ...) را به آنها ارائه می دهد.

گزینه های بیشتری از همیشه وجود دارد

در گذشته، شانگهای و پکن تنها شهرهایی بودند که دانشجویان بین المللی آنها را "عادی" می دانستند و درصد محدودی، برای تحصیل در دانشگاه های آنها اقدام می کردند. در سال 2006 نزدیک به 50 درصد دانشجویان خارجی در پکن یا شانگهای بودند اما این میزان به 32 درصد کاهش یافته است. امروزه بیش از 10،000 دانشجوی بین المللی در 13 شهر چین مشغول به تحصیل هستند که هفت شهر دارای بیش از 20،000 دانش آموز هستند.

شهرهای محبوب شامل گوانگدونگ در جنوب چین و لیائونینگ در شمال پکن هستند.

موسسه نادین کاوش

دانشگاه های چینی دارای شهرت رو به رشدی هستند.

آیا شما قصد دارید که یک کار فارغ التحصیلی را تامین کنید؟ یا تحصیل در رشته تحصیلات تکمیلی را ادامه دهید؟، اعتبار دانشگاه شما برای چشم انداز آینده تان تا چه اندازه مهم است؟

دانشگاه های چینی به طور فزاینده ای مورد توه جامعه تحصیلی و علمی دنیا قرار گرفته است؛ تعدادی از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی دانشگاه های بزرگ جهانی قرار دارد، در پنج سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است، به ویژه در مقایسه با انگلستان که در بسیاری از رتبه ها کاهش یافته است.

در سال2011 تنها شش دانشگاه از کشور چین در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان وجود داشت، که این آمار در سال 2016 به 37 دانشگاه رسید.که این نشان دهنده ی پیشرفته چشم گیر دانشگاه های چین در این چند سال اخیر است.

دولت به شدت در دانشجویان بین المللی سرمایه گذاری می کند

پشتیبانی مالی عامل مهمی در تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور است و دولت چین طیف وسیعی از فرصت های مالی برای جذب دانشجویان بین المللی، از جمله بیش از 40،000 بورس تحصیلی در 277 موسسه ارائه می دهد.در سال 2015، 40 درصد از دانشجویان بین المللی جدید به چین، حمایت دولت را می پذیرند. تعداد بورس های تحصیلی از سال 2006 تاکنون پنج برابر شده است.

تحصیل در چین می تواند برای حرفه شما عالی باشد

دانش و تجربه چین به عنوان یک ارزش افزوده ارزشمند در بسیاری از صنایع مورد استفاده است.این کشور به عنوان چهارمین کشور محبوب  مقصد برای سفرهای بین المللی، با نزدیک به 12 میلیون سفر تجاری به چین در سال 2015، قطب بین المللی دنیا شناخته شده است.تجربه چین و چینی ها، که سومین زبان محبوب برای یادگیری در جهان است، می تواند به شما یک افزایش شغلی عالی بدهد.زندگی در چین به شما یاد می دهد که بهتر، موفق تر و مستقل تر زندگی کنید.