درباره کانادا

تحصیل در کانادا | موسسه نادین کاوش

جغرافیای کانادا

کانادا، بزرگترین کشور قاره آمریکای شمالی بوده و تنها همسایه آن، کشور آمریکاست. از سمت شمال این کشور به اقیانوس منجمد شمالی، از سمت شرق به اقیانوس اطلس، از سمت غرب به اقیانوس آرام و از سمت جنوب هم به کشور آمریکا متصل است. این کشور دارای 10 ایالت و 3 قلمرو می باشد. کانادا از لحاظ زمین شناسی فعال است. به این معنی که پتانسیل وقوع زلزله و فوران آتش فشان در این کشور بسیار زیاد است.

به طور تقریبی نیمی از زمین کشور کانادا، تحت پوشش جنگل بوده که مساحت آن به 2.4 میلیون کیلومتر مربع می رسد. این کشور بیش از 2 میلیون دریاچه دارد که مساحت 563 عدد از این دریاچه ها، بیش از 100 کیلومتر مربع است. این کشور، بیشترین میزان آب شیرین را در دنیا دارد. کشور کانادا، با نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع مساحت، دومین کشور بزرگ جهان، از نظر وسعت، بحساب می آید. شهرهای این کشور بدلیل تراکم جمعیت بسیار پایین (3.9 نفر در هر کیلومتر مربع)،   فاصله زیادی از هم داشته و اکثر جمعیت آن، در شهرهای بزرگ ساکن هستند. با این تفاسیر، کانادا از لحاظ محبوبیت میان کسانی که تمایل به زندگی در خارج از کشور را دارند، رتبه اول را داشته و از طرف دیگر به عنوان مهاجرپذیرترین کشور دنیا شناخته شده است.

 
آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا در مناطق مختلف سراسر کشور متفاوت است، به طوری که در قسمتهای شمالی هوای سرد حاکم است و گاها در زمستان ها دمای هوا به 40- درجه میرسد. زمستان ها در این منطقه بسیار سرد و طولانی است، این سرما بدلیل نزدیکی این منطقه به قطب شمال است. همچنین برخی مناطق در این کشور در طول سال پوشیده از برف است از طرفی در مناطق جنوبی و سواحل شرق و غرب، آب و هوا معتدل بوده و قسمت کوچکی از نواحی داخلی کشور، آب و هوای گرم حاکم است.

از طرفی دیگر در مناطق جنوبی و سواحل شرق و غرب، آب و هوا معتدل بوده و قسمت کوچکی از نواحی داخلی این کشور، آب و هوای گرم حاکم است اما کانادا اغلب با آب و هوای سرد و برفی همراه است. در کانادا دمای تابستان می تواند تا 35 درجه سانتیگراد و در زمستان به 25 درجه سانتیگراد نیز برسد. وینیپگ و مانیتوبا دارای سردترین آب و هوای زمستانی حاکم بر شهرهای بزرگ کانادا است.

میانگین آب و هوایی 4 فصل در کشور کانادا

تحصیل در خارج از کشور | موسسه نادین کاوش

 
غذاهای کانادا

غذاهای کانادا بسته به ایالتی که در آن حضور دارید بسیار متنوع و متفاوت اند، ریشه های اولیه غذاهای کانادایی به انگلستان، اسکاتلند و فرانسه برمیگردد، مشهور ترین غذای کانادا که ریشه آن به ایالت کبک برمیگردد، پوتین نام دارد. علاوه بر این غذاهای متعدد دیگری از کانادا ریشه گرفته و به کل جهان صادر شده اند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره میکنیم:

تحصیل در کانادا | موسسه نادین کاوش

 
ویژگی های زندگی

کانادا دارای شهرت جهانی به عنوان یکی از امن ترین و راحت ترین کشور های دنیا است. این کشور که دومین کشور بزگ دنیا است جزء بهترین کشور ها برای زندگی هم نیز می باشد. مهم ترین معیار زندگی در کانادا وجود امنیت بسیار بالا است. مردم این کشور دارای شرایط خوبی از نظر موقعیت اقتصادی می باشند. کانادایی ها به عنوان صلح آمیز ترین انسان ها در این سیاره شناخته شده اند. شاخص های کیفیت زندگی در کشور کانادا بسیار بالا است به طوری که نام کانادا هر ساله در لیست بهترین کشور ها برای زندگی به چشم میخورد.

تحصیل در خارج از کشور | موسسه نادین کاوش
اوتاوا

اوتاوا، پایتخت کشور کانادا چهارمین شهر بزرگ کانادا است که در جنوب شرقی این کشور، در منطقه ای به نام آنتاریو، در کنار رودی به نام خودش واقع شده است. پایتخت این کشور یک مرکز جمع و جور، تمیز و هوشمندانه برنامه ریزی شده است. از موزه طبیعت کانادا و موزه هوا و فضای این کشور بازدید کنید. کانال زیبای ریدئو که از وسط این شهر میگذرد در تابستان ها جهت قایقرانی و  زمستان ها بزرگترین اسکیت روی یخ در جهان را ارائه می دهد. همچنین ایالت آنتاریو جزء ایالت های ثروتمند این کشور می باشد.

این شهر دارای چندین دانشگاه و کالج معتبر می باشد. دانشگاه های مهم این شهر عبارتند از دانشگاه کارلتون و دانشگاه اتاوا  که طبق آمار رسمی، حدودا تعداد 150,000 دانشجو در این دانشگاه و کالج در شهر اتاوا در حال تحصیل می باشند. یکی از فارغ التحصیلان برجسته ی کشورمان ایران، کیهان کلهر می باشد که  تحصیلات خود را در رشته موسیقی دانشگاه کارلتون به پایان رسانده‌ است.

 

تحصیل در کانادا | موسسه نادین کاوش