شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا | موسسه نادین کاوش

کانادا؛ مقصدی مناسب برای دانشجویان سراسر دنیا

کانادا کشوری مدرن بوده و دارای 254,000 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان می باشد. این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی و تشویق دانشجویان برای تحصیل در این کشور مزایای بسیار خوبی را قرار داده است. سیستم آموزشی کانادا بسیار قوی است و معمولا به صورت ایالتی مدیریت می شود. در این کشور برخی از جنبه های آموزشی در ایالت های مختلف ممکن است متفاوت باشد، از این رو سیستم آموزشی دارای انعطاف و تنوع خاصی می باشد که این امر فرصت را برای همه افراد با علایق مختلف فراهم کرده است و هر شخصی می تواند با شرایط مورد نظر خود تحصیل کند. اما از آنجا که سیستم آموزشی تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد، با توجه به استاندارد های آموزشی در سراسر این کشور، تا حد زیادی در یکپارچگی خاصی باقی می ماند.

مدارک دانشگاهی کانادا همانند دانشگاه های انگلستان،آمریکا و استرالیا بالاترین سطح اعتبار و کیفیت در دنیا را دارد. 4 دانشگاه کانادا در بین 100 دانشگاه برتر، 9 دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر و 18 دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. 

تحصیل در کالج

افراد متقاضی برای تحصیل در بسیاری از دوره های فنی، مهندسی، کاربردی و هنری می توانند، به آسانی، از یک کالج کانادایی پذیرش تحصیلی دریافت کنند. مدت زمان تحصیل در این کالج ها می تواند از 2 سال تا 4 سال متغیر باشد. افرادی که به زبان انگلیسی نمی توانند صحبت کنند، ابتدا باید در دوره های زبان انگلیسی این کالج ها شرکت کرده و مدرک مورد نیاز را اخذ نمایند.

ماهیت کالج های فنی

تحصیل در کالج های کانادا بیشتر به حرفه و توانایی ها و همچنین به تخصص افراد توجه داشته و حضور سریع در بازار کار را برای دانشجو فراهم می کند. همچنین هزینه تحصیل در کالج نسبت به دانشگاه ها بسیار ارزانتر می باشد. کلاسهای کالج در مقایسه با دانشگاه ها با تعداد کمتر و تنوع بیشتری برگزار می شود از این رو در کالج فرصت های بیشتر و زمینه های بهتری برای تطبیق دانشجو با شرایط فراهم آورده است.

در مقاطع بالا امکان انتقال دانشجو از کالج به دانشگاه ها و احتمال اشتغال سریع پس از فارغ التحصیلی در بازه زمانی کمتر از شش ماه در رشته تحصیلی دلخواه خود وجود دارد.

تحصیلات عالیه
  • کالج ها
  • دانشگاه و پلی تکنیک ها
  • موسسات فنی 
شرایط اولیه تحصیل
  • مدل بالای 13
  • مدرک IELTS با نمره حداقل 6 تا 6.5 (5.5 برای شروع پرونده)
  • مدرک GRE
  • مدرک GMAT

توجه داشته باشید که این شروط بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است.

جهت آگاهی بیشتر از شرایط دقیق تحصیل در مقاطع و رشته های مختلف، با کارشناسان ما تماس بگیرید .