آمار دانشجویان ایرانی در آمریکا و کانادا

آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا | موسسه نادین کاوش

آمار دانشجویان ایرانی در آمریکا و کانادا

جلسه  کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه که به بررسی پیش نویس "سند مهاجرت دانشجویان و دانش آموختگان کشور" اختصاص داشت؛ گزارش تدوین شده در این زمینه ارائه شد.

در ابتدای این گزارش عنوان شد که مسئله "اشتغال پس از دانش آموختگی" از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان است.

همچنین این موضوع نیز مورد تاکید قرارگرفت که براساس گزارش سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» در سال 1396 «2017 میلادی» مجموع دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور 50392 نفر است.

در ادامه جلسه نیز اشاره شد که بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج، در کشور آمریکا با تعداد 12643 نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورهای شاغل به تحصیل در آمریکا هستند.

آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا | موسسه نادین کاش

در بخش دیگری از این آمار همچنین اشاره شدکه تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا نیز 7415 نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کانادا نیز دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورها هستند.

آمار این گزارش همچنین حاکیست در سال 2016 میلادی ارزش افزوده اقتصادی تولید شده دانشجویان خارجی در کشور کانادا بالغ بر 8 میلیارد دلار بوده است.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از ارائه این گزارش اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که به شرح ذیل است:

تمرکز بر خلاقیت پروری در نظام آموزشی کشور، ایجاد احساس مفید و مؤثر بودن برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، تحول در برنامه‌های آموزشی به منظور هدفمند و بومی‌کردن این آموزش‌ها، لزوم نیاز محور شدن آموزش‌های دانشگاهی و توجه بیشتر به موضوع مهاجرت اعضای هیئت علمی، متخصصان و مدیران کشور.

برگرفته شده از وب سایت مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *