معاون وزیر علوم: برای سال ۹۸ اعزام بورس دائم خارج از کشور نداریم

برای سال ۹۸ اعزام بورس دائم خارج از کشور نداریم

معاون وزیر علوم: برای سال ۹۸ اعزام بورس دائم خارج از کشور نداریم

  • رئیس سازمان امور دانشجویان درباره وضعیت بورس دائم خارج از کشور در سال ۹۸ گفت:

برای سال ۹۸ اعزام بورس دائم خارج از کشور نداریم مگر دانشگاهی به طور خاص اعلام نیاز کند.

  • مجتبی صدیقی درباره آخرین وضعیت بورس دائم خارج از کشور در سال ۹۸ گفت:

با توجه به تربیت قابل قبول دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری در دانشگاه های داخل طی چند سال اخیر، اعزام دانشجوی بورسیه به خارج از کشور بسیار کاهش یافته بود.

  • رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد:

معمولا سالانه ۲۰ الی ۴۰ نفر در رشته های خاص و بین رشته ای به بورس دائم خارج از کشور اعزام می شدند که برای سال ۹۸ برنامه ای برای اعزام به شکل بورسیه نداریم مگر اینکه دانشگاهی به طور خاص، برای یک رشته خاص اعلام نیاز کند، فعلا اعلام نیازی از سوی دانشگاه ها ارائه نشده است.

در چند سال اخیر پذیرش گرفتن بورس خارج از کشور منوط به شرکت داوطلبان در آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز ) Ph.D  شده است اما در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز ) Ph.D سال ۹۸ عنوان شده بود که در صـورت اعـلام ظـرفیت پذیـرش توســط دانشگـاه ها، شــرایط در دفترچه شماره ۲ (انتخاب رشته) اعلام خواهد شد.

این در حالی است که در دفترچه راهنمای ثبت نام ( شماره یک ) آزمون ورودی دوره دکتری دکتری ( نیمه متمرکز )Ph.D  سال ۹۷ تمامی شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور اعلام شده بود. این شرایط شامل حداقل میانگین (معدل) نمره های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته، حداکثر سن داوطلب در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری و سایر شرایط کسب حد نصاب علمی لازم بود.

 

برگرفته شده از وب سایت خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *