افزایش مشارکت اساتید و دانشجویان در رویدادهای علمی بین المللی

موسسه اعزام دانشجوی نادین کاوش

افزایش مشارکت اساتید و دانشجویان در رویدادهای علمی بین المللی

  • دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل گفت: بررسی و تحلیل داده های آماری نشان می دهد که به رغم همه تحدید ها، موانع و شرایط داخلی و برون مرزی و بر خلاف تحلیل های رایج، حضور و مشارکت استادان، دانشجویان، پژوهشگران و اعضای هیات علمی در رویدادهای علمی بین المللی از جمله دوره های آموزشی، فرصت های مطالعاتی و... رشد داشته است و ما شاهد افزایش ۹ درصدی در آمار اعزام های به خارج از کشور هستیم.

 

  • رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی افزود: هدف این مراودات، تبادل دانش فنی، آشنایی یا تسلط بر روند پیشرفت های علمی دنیا، کسب گرنت های بین المللی و ارتقای سطح علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور بوده و هست.

 

  • ایشان گفت: ۲۱۶۸ استاد، عضو هیات علمی و محقق خارجی در سال ۹۷ در ایران حضور یافتند تا در کنفرانس های علمی مشارکت کنند یا اینکه پروژه های مشترک را انجام داده و دوره های آموزشی برگزار نمایند یا اینکه راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را بر عهده بگیرند. بیشترین محققان و اساتید نیز به ترتیب از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، چین و روسیه به ایران آمده اند.

 

  • قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از حضور ۱۰۲۲ استاد، عضو هیات علمی و محقق هیات علمی کشورمان در سمینارها و مجامع علمی دنیا در سال گذشته خبر داد و گفت: براساس تفکیک صورت گرفته، کشورهای ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، یونان، آلمان، فرانسه و چین، میزبان اصلی دانشمندان ایرانی بوده اند.

برگرفته شده از وب سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *