افزایش میزان مبلغ حساب بلوکه در آلمان

مبلغ حساب بلوکه در آلمان

افزایش میزان مبلغ حساب بلوکه در آلمان

افزایش مبلغ حساب بلوکه

طبق آخرین گزارشات، از آغاز ژانویه سال 2020، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند، شاهد افزایش در نرخ مبلغ حساب بلوکه شده خود در آلمان، خواهند بود.

تا کنون، این دانشجویان باید بجهت اخذ ویزا و پذیرش در آلمان، مبلغ 8،640 یورو را در یک حساب (بعنوان هزینه روزمره برای یک سال) در آلمان بلوکه کرده و ماهیانه حق برداشت مبلغ 720 یورو را داشتند. اما آخرین اخبار حاکی از این است که از آغاز سال 2020، این مبلغ به 10،236 یورو افزایش پیدا کرده و همچنین مبلغ قابل برداشت ماهیانه هم از 720 یورو به 853 یورو افزایش پیدا کرده است (که این افزایش مبلغ برداشت از 1 سپتامبر سال 2019 آغاز می گردد).

گویا این تصمیم نتیجه افزایش هزینه های زندگی و به تبع آن، برآورد جدید از هزینه های زندگی دانشجویان و افزایش کف مبلغ سپرده در حساب بلوکه است.

حساب بلوکه (Sperrkonto) نوعی خاص از حساب بانکی است که مخصوص دانشجویان بین المللی ساخته شده تا بوسیله آن، این اطمینان را به دولت آلمان بدهند که می توانند از پس هزینه های زندگی در آلمان بربیایند. باز کردن این حساب یکی از مهمترین و اولین کارهایی است که دانشجویان، پس از ورود به آلمان باید انجام دهند.

توضیحات بیشتر در مورد نحوه باز کردن حساب بلوکه در آلمان را، می توانید با کلیک بر روی مقاله مربوط به آن پیدا کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *