حضور فعال دانشگاه صنعتی شریف در نمایشگاه عمان

تحصیل در خارج | موسسه نادین کاوش

حضور فعال دانشگاه صنعتی شریف در نمایشگاه عمان

دانشگاه صنعتی شریف با حضور فعال در نمایشگاه GHEDEX) 2019) عمان به معرفی فرصت های تحصیل در این دانشگاه به متقاضیان بین المللی و مذاکره برای گسترش همکاری ها پرداخت.

  • این نمایشگاه که از 25 فروردین ماه آغاز شده و امروز به کار خود پایان می دهد ، معرفی دانشگاه صنعتی شریف و جایگاه ممتاز آموزشی- پژوهشی آن در سطح منطقه به متقاضیان ادامه تحصیل از کشور عمان در برنامه قرار گرفت.
  • غرفه دانشگاه صنعتی شریف در این نمایشگاه پذیرای 18 هزار بازدید کننده بود که برای آشنایی با مراکز برتر آموزش عالی جهان جهت تحصیل، از این نمایشگاه بازدید می کردند. در این نمایشگاه250 دانشگاه مطرح از بیش از 25 کشور جهان به عرضه آخرین دستاوردهای آموزشی و تحصیلی خود می پردازند. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور سفرا و دیپلمات های خارجی و همچنین رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط برگزار شد، عبدالله الصارمی قائم مقام وزیر آموزش عالی سلطنت عمان از نمایشگاه از جمله غرفه های دانشگاه های ایران بازدید کرد.

تحصیل در خارج | موسسه نادین کاوش

 

  • در نمایشگاه بین المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی (جیدکس) عمان، دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، امیر کبیر و علوم پزشکی دانشگاه تهران حضور دارند.
    نماینده ویژه وزارت علوم عمان، سفیر ایران در عمان و نمایندگان دانشگاه هایی چون Waikato نیوزلند و GUTech عمان از جمله مهمانان ویژه غرفه دانشگاه صنعتی شریف در این نمایشگاه بودند. حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان، ضمن بازدید از غرفه دانشگاه صنعتی شریف و ابراز خرسندی از حضور فعال دانشگاه در این نمایشگاه از علاقه بسیار زیاد وزارت علوم عمان برای همکاری با دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این حضور امکان گسترش هرچه بیشتر همکاری را در آینده نزدیک فراهم آورد.
  • لازم به ذکر است، که این اولین تجربه حضور دانشگاه صنعتی شریف در نمایشگاه GHEDEX است. به علاوه نمایشگاه GHEDEX بزرگترین نمایشگاه بین المللی آموزش عالی عمان است که با حمایت کامل وزارت علوم این کشور و با حضور 150 دانشگاه از سرتاسر جهان و با تعداد تقریبی 18000 بازدیدکننده به صورت سالانه برگزار می شود. هدف اصلی GHEDEX ارائه فرصت های تحصیل در کشورهای مختلف به متقاضیان عمانی و همچنین ارتباط گیری دانشگاه های مختلف برای گسترش همکاری ها عنوان شده است.
  • یادآور می شود، دانشگاه صنعتی شریف همکاری های پژوهشی گسترده ای با کشور عمان بالاخص در حوزه نفت و گاز دارد که امید است این همکاری ها به جذب دانشجویان نخبه عمانی در دانشگاه شریف منجر شود. 

 

برگرفته شده از وب سایت خبرگزاری ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *