اعزام سالانه 1400 دانشجوی دکتری برای فرصت های مطالعاتی

موسسه اعزام دامشجو نادین کاوش

اعزام سالانه 1400 دانشجوی دکتری برای فرصت های مطالعاتی

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: سالانه 1400 دانشجوی دکتری برای فرصت های مطالعاتی اعزام می شوند اما در مقابل تقاضا برای استفاده از این فرصت ها حداقل دو سه برابر است .

 
حسین سالار آملی روز سه شنبه در گفت و گو باگروهی از خبرنگاران، اظهار کرد :
دانشجویان دکتری برای فرصت های مطالعاتی 6 تا 9 ماه به خارج از کشور اعزام می شوند.وی در مورد افزایش ظرفیت فرصت های مطالعاتی، تاکید کرد که اعزام مازاد دانشجویان برای فرصت های مطالعاتی بستگی به میزان ارزی تخصیص یافته در سال آینده دارد.

در صورت افزایش تقاضا دانشگاه ها می توانند بخشی از اعزام را از طریق منابع اختصاصی خود انجام دهند.به گفته این مقام مسئول، دانشجویان اعزام شده برای فرصت های مطالعاتی هم باید بازگردند و مدرک خود را از داخل کشور دریافت کنند.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد تصمیم های این وزارتخانه برای اعزام دانشجوی بورسیه، اظهار کرد:
وزارت علوم تقریباً هیچ بورسیه ای در مقاطع تحصیلات تکمیلی به خارج از کشور اعزام نمی کند و صرفاً 150 دانشجوی بورسیه در خارج از کشور حضور دارند که به خاطر تعهدات خود به کشور و وزارت علوم باید برگردند، در غیر این صورت باید کل خسارات را پرداخت کنند.

برگرفته شده از وب سایت ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *