فراخوان همکاری های پژوهشی تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان

فراخوان همکاری های پژوهشی تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان

فراخوان همکاری های پژوهشی تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان

اولین فراخوان مشترک همکاری های پژوهشی تحقیقاتی میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی در چارچوب همکاری های بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (BMBF)، برای سال ۲۰۱۸ از ۱۸ دسامبر انتشار می یابد وبه مدت دو سال قابل اجرا خواهد بود.

 

به گزارش نادین کاوش، به نقل از وزارت علوم اولویت‌های تحقیقاتی پیشنهادی به شرح زیر تعیین شده‌اند:

  • تنوع زیستی
  • اقتصادبیولوژیک (از جمله امنیت غذایی)
  • محیط زیست (از جمله آب و تغییرات آب و هوایی)
  • سلامت

لازم به ذکر است پروژه‌هایی که حوزه فنی حرفه‌ای را نیز در بر می‌گیرند، در اولویت انتخاب داورین این فراخوان خواهند بود.

تبادل محققان، توسعه کنسرسیوم تحقیقاتی، تهیه طرح‌های تحقیقاتی کامل و کاربرد آنها؛ هماهنگی همکاری دوجانبه بین همکاران ایرانی و آلمانی؛ و آماده سازی و اجرای رویدادهای دو جانبه مانند کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و یا کمپین‌های میدانی، از اهداف این فراخوان مشترک است.اعضای هیئت علمی و پژوهشگران و متقاضیان واجد شرایط به شرح مندرج در متن پیوست می‌توانند پروپوزال‌های خود را به زبان انگلیسی تا تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ مطابق با ۲۶ فروردین ۹۸ با مراجعه به سایت مرکز همکاری‌های علمی بین المللی، بخش فراخوان پروژه‌های مشترک، به صورت آنلاین ثبت نام نمایند.

خاطر نشان می‌شود کلیه طرح‌های پیشنهادی هم زمان باید از سوی همکار پژوهشگر آلمانی مجری طرح ایرانی نیز به وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان BMBF ارسال شود. فراخوان بر روی سایت BMBF اعلام شده است.

 

برای اطلاعات بیشتردر خصوص بخش سلامت تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اینجا کلیک کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ملاحظه متن کامل فراخوان،فرم خام و تکمیل شده پروپوزال و توضیحات جانبی فراخوان، فایل‌های پیوست را ببینید.

برای دریافت فایل کلیک نمایید

 

ثبت نام آنلاین برای ارائه مدارک و تکمیل فرم‌های مربوطه فعال شده است.

برای شرکت در فراخوان همکاری های تحقیقاتی مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و فدرال آلمان می توانید به سایت مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه نموده و از منوی سمت راست وارد فراخوان پروژه های مشترک شده و ضمن دانلود نمونه پروپوزال و تکمیل فرم فراخوان پروژه های مشترک به صورت آنلاین و آپلود پروپوزال تکمیل شده، تا تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ مطابق با ۲۶ فروردین ۹۸ اقدام نمایید.

برگرفته شده از وب سایت وزارت علوم

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *