کاهش مدت فرصت مطالعاتی،موقت است

موسسه اعرام دانشجو نادین کاوش

کاهش مدت فرصت مطالعاتی،موقت است

هزینه‌های فرصت مطالعاتی دانشجویان طبق قانون پرداخت می‌شود

 

وزیر علوم با تاکید بر این که تغییری در آیین‌نامه‌ فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری خارج از کشور نداشتیم، گفت:
این وزارتخانه به دلیل محدودیت‌های ارزی و مالی، در حال حاضر فقط از دانشجویان فرصت مطالعاتی شش ماهه حمایت می‌کند، اما اگر توان مالی به وجود آید این مدت تا ۹ ماه قابل تمدید است.

دکتر منصور غلامی ضمن بیان این مطلب در خصوص تمدید مدت فرصت مطالعاتی دانشجویان خارج از کشور، خاطر نشان کرد:
آئین‌نامه فرصت مطالعاتی دانشجویان خارج از کشور هیچ تغییری نکرده است، اما به دلیل اینکه مقداری محدودیت‌های مالی و تأمین ارز برای دانشگاه‌ها در این زمینه به وجود آمده، این مراکز هزینه‌های فرصت مطالعاتی شش ماهه دانشجویان را پرداخت و از آنها حمایت می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد:
اگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی توان مالی و ارزی داشته باشند، از فرصت مطالعات دانشجویان دکتری خارج از کشور تا ۹ ماه نیز حمایت خواهند کرد.

بنابراین کاهش زمان فرصت مطالعاتی از ۹ به ۶ ماه به هیچ عنوان همیشگی نیست و تنها به دلیل برخی محدودیت‌های مالی به وجود آمده است. وزیر علوم در ادامه همچنین در خصوص سیاست این وزارتخانه برای پرداخت هزینه‌های فرصت مطالعاتی دانشجویان سال‌گذشته مدت فرصت آنها به دلیل چاپ مقاله و انجام کارهای تحقیقاتی تا ۹ ماه تمدید شده است نیز، گفت‌:

من در این زمینه حضور ذهن ندارم، اما مطمئناً سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در خصوص این دانشجویان نیز مطابق آئین‌نامه موجود تصمیم گیری خواهم کرد و اگر در این آئین‌نامه قید شده است که باید هزینه‌ها پرداخت شوند طبیعتاً از سوی این سازمان هزینه دانشجویان پرداخت خواهد شد.پیش از این برخی دانشجویانی که سال گذشته از این فرصت استفاده کرده بودند و حالا فرصت مطالعاتی آنها به اتمام رسیده اعلام کرده‌بودند که با مشکلاتی در تسویه حساب و دریافت دانشنامه خود مواجه شده‌اند.

 

برگرفته شده از وب سایت ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *