تحصیل در ترکیه

درباره ترکیه

ترکیه کشوری کهن همراه با جذابیت های جغرافیایی و تاریخی بسیاری است. به دلیل موقعیت استراتژیک ترکیه، عده ای لقب "دروازه دو قاره" و عده دیگری هم نام "پل اوراسیا" را به این کشور داده اند، چرا که این کشور از گذشته تا کنون نقش ارتباط میان اروپا و آسیا را داشته و توانسته نقش خوبی در این جایگاه ارتباطی ایفا کند. در قرون گذشته، تحصیل در ترکیه جزء افتخارات آموزشی برای یک فرد بحساب می آمده است.

قسمت وسیعی از ترکیه در شمال غربی آسیا و قسمت اندکی از این کشور در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. آب و هوای متفاوت اقلیمی ترکیه باعث شده که این کشور دارای جذابیت های جغرافیایی و دامی زیادی باشد. ترکیه صدها کیلومتر از سواحل زیبا در سواحل دریای اژه و مدیترانه و شمار بسیاری از مکان های مهم تاریخی و آثار باستانی را داراست.

 • حکومت: جمهوری ریاستی با پارلمان واحد

  مساحت: ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع

  جمعیت: حدود 82,000,000 نفر

  پایتخت: آنکارا

  زبان: ترکی

  موقعیت: شمال غرب آسیا و قسمتی در جنوب شرقی اروپا

  واحد پول: لیر ترکیه (₺)

  درباره ترکیه

 • چرا ترکیه؟

  در چند ساله اخیر با توجه به افزایش نرخ ارز های اصلی(دلار و یورو) و افزایش دشواری تامین هزینه های زندگی و تحصیل، نظر بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به سمت ترکیه جلب شده است. این کشور علی رغم هزینه های پایین برای زندگی و تحصیل ماهیتی نیمه اروپایی داشته و سطح کیفیت زندگی و تحصیل بسیار بالایی را به متقاضیان ارائه می دهد. همچنین در سال های اخیر، ترکیه تبدیل به مرکزی جذاب برای جنبه های اقتصادی و سیاسی شده است.

  ترکیه ارتباط خوب و مناسبی با کشور های اروپایی دارد. این کشور به سرعت توسعه یافته و یکی از موفق ترین کشور های منطقه تبدیل شده است. مردم ترکیه دارای گروه های مختلف قومی می باشد که دارای ادیان و فرهنگ متفاوتی هستند که در کنار یکدیگر زندگی میکنند. اگر ترکیه مقصد تحصیلی شما است بدانید که کشوری مناسب با فرهنگ بالایی را انتخاب کرده اید چرا که این کشور مکانی است برای تحقق رویا های شما.

  مزایای تحصیل در ترکیه

 • موسسه نادین کاوش

 • شرایط تحصیل در ترکیه
  1. آزمون YOS چیست؟
  2. آزمون SAT چیست و چه کاربردی دارد؟
  3. بجای آیلتس در ترکیه، چه آزمون هایی پذیرفته میشود؟
  4. دوره های آمادگی یا Tomer
  5. حداقل معدل
  6. شرایط رشته پزشکی در ترکیه

  شرایط تحصیل در کشور ترکیه

 • متوسط هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در کشور ترکیه

  موسسه نادین کاوش

  جزئیات هزینه تحصیل و زندگی در کشور ترکیه

 • معرفی مؤسه نادین کاوش
  مؤسسه نادین کاوش با برخورداری از نمایندگان و کارشناسان مجرب در داخل و خارج از ایران با سابقه ای چندین ساله و درخشان در امر اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به خارج از کشور مشغول به فعالیت می باشد. امید است که بتوانیم به عنوان یکی از برترین و با سابقه ترین مؤسسات در حوزه خدمات تحصیل در خارج،تجربه حضور در دانشگاه های ممتاز اروپا را برایتان فراهم نموده و شما را تا آخرین مرحله برای ادامه تحصیل همراهی نماییم.

  خدمات موسسه نادین کاوش

سوالات متداول

 
برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه چه نوع مدرک زبانی مورد نیاز است؟
 • اکثر رشته ها به زبان ترکی ارائه می شود که نیازی به ارائه مدرک زبان ترکی نیست ولی دوره های زبان ترکی برای متقاضیان برگزار می شود.
 • تعداد محدودی از رشته هابه زبان انگلیسی ارائه می شود که برای پذیرش مدرک تافل (نمره 80 اینترنتی یا  20 کتبی) نیاز است. 
آیا در ترکیه امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد؟
 • بله
 • در شرایط خاص، اگر واجد الشرایط باشید امکان دریافت بورسیه تحصیلی هست.
ایا مدارک تحصیلی ترکیه در اروپا پذیرفته شده و معتبر است؟
 • به طور خلاصه بله  
 • کشور ترکیه از اعضای پیمان اراسموس می باشد. به وسیله ی این پیمان امکان انتقال دانشجو از دانشگاه های ترکیه به سایر دانشگاه های اروپا در زمان کوتاه و با هزینه بسیار نا چیز وجود دارد.

گالری تصاویر

 

در صورت نیاز به مشاوره، می توانید از مشاوره رایگان نادین کاوش استفاده نمایید.