تحصیل در ترکیه

درباره ترکیه

ترکیه کشوری کهن همراه با جذابیت های جغرافیایی و تاریخی بسیاری است.به دلیل موقعیت استراتژی ترکیه، عده ای لقب این کشور را "دروازه دو قاره" و عده دیگری هم"پل اروسیا" می دانند، چرا که این کشور از گذشته تا کنون نقش ارتباط میان اروپا و آسیا را داشته است و توانسته نقش خوبی در این جایگاه ارتباطی داشته باشد.

قسمت وسیعی از ترکیه در شمال غربی آسیا و قسمت اندکی از این کشور در جنوب شرقی اروپا واقع شده است.این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی دارای وسعت و جمعیت بیشتری می باشد.آب و هوای متفاوت اقلیمی ترکیه باعث شده که این کشور دارای جذابیت های جغرافیایی و دامی زیادی باشد. این کشور یک مکان محبوب برای بازدید کنندگان است. ترکیه صدها کیلومتر از سواحل زیبا در سواحل دریای اژه و مدیترانه و بسیاری از مکان های مهم تاریخی دارد.این کشور دارای جاذبه های بسیاری است که میتواند مقصد مناسبی برای محل تحصیل شما باشد.

 • حکومت: جمهوری ریاستی با پارلمان واحد

  مساحت: ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع

  جمعیت: حدود ۸۲,۰۰۰,۰۰۰ نفر

  پایتخت: آنکارا

  زبان: ترکی

  موقعیت: شمال غرب آسیا و قسمتی در جنوب شرقی اروپا

  واحد پول: لیر

  .برای آشنایی با کشور ترکیه بر روی اطلاعات بیشتر کلیک کنید

  اطلاعات بیشتر

 • چرا ترکیه؟

  در چند ساله اخیر با توجه به افزایش نرخ ارز های اصلی(دلار و یورو) و افزایش دشواری تامین هزینه های زندگی و تحصیل،نظر بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به سمت ترکیه جلب شده است.این کشور علی رغم هزینه های پایین برای زندگی و تحصیل ماهیتی نیمه اروپایی داشته و سطح کیفیت زندگی و تحصیل بسیار بالایی را به متقاضیان ارائه می دهد. همچنین در سال های اخیر، ترکیه مرکز جذابیت برای جنبه های اقتصادی و سیاسی شده است.

  ترکیه ارتباط خوب و مناسبی با کشور های اروپایی دارد.این کشور به سرعت توسعه یافته و بکی از موفق ترین کشور های منطقه تبدیل شده است.مردم ترکیه دارای گروه های مختلف قومی می باشد که دارای ادیان و فرهنگ متفاوتی هستند که در کنار یکدیگر زندگی میکنند.اگر ترکیه مقصد تحصیلی شما است بدانید که کشوری مناسب با فرهنگ بالایی را انتخاب کرده اید چرا که این کشور مکانی است برای تحقق رویا های شما.

  اطلاعات بیشتر

 • موسسه نادین کاوش

  گروه A (دانشگاه های ممتاز):        ۷ دانشگاه

  گروه B (دانشگاه های خوب) :       ۶  دانشگاه

  گروه C (دانشگاه های متوسط) :   ۳ دانشگاه

   

   

   

  برای مشاهده لیست دانشگاه های ترکیه بر روی اطلاعات بیشتر  کلیک کنید.

  اطلاعات بیشتر

 • مدارک مورد نیاز

  ۱- یک قطعه عکس

  ۲- ترجمه نامه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر قبولی در کنکور سراسری به وسیله یک مترجم رسمی

  ۳- ترجمه تأیید شده از مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، مدارک تحصیلی

  ۴- شرح حال مختصر شامل اطّلاعات دقیقی درباره ی مقاطع تحصیلی، مدرسه هایی که در آنها درس خوانده اید، آزمون های مهمی که در این مسیر پشت سر گذاشته اید و اطّلاعاتی از این قبیل.

  ۵- مدارک دانشگاهی

  برای اطلاع از جزئیات مدارک مورد نیاز، بر روی اطلاعات بیشتر کلیک نمایید. اطلاعات بیشتر

 • موسسه نادین کاوش

  تحصیل و زندگی در خارج از کشور هم مثل هر کار دیگری، مستلزم یک سری هزینه است. همواره، یکی از معیارهای اصلی انتخاب یک کشور برای تحصیل و زندگی، قیمت ها و هزینه های آن کشور بوده است. برای آسانتر شدن تصمیم گیری شما، وبسایت نادین کاوش لیستی از قیمت کالاها و خدمات ضروری برای زندگی در کشور مقصد آورده است که شما با توجه به این قیمت ها و میانگین مصرف شخصی خود، هزینه زندگی و تحصیل خود را بصورت دقیق تری محاسبه کنید.

  برای اطلاع از جزئیات هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه بر روی اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

  اطلاعات بیشتر

 • معرفی مؤسه نادین کاوش

  مؤسسه نادین کاوش با برخورداری از نمایندگان و کارشناسان مجرب در داخل و خارج از ایران با سابقه ای چندین ساله و درخشان در امر اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به خارج از کشور مشغول به فعالیت می باشد.

  امید است که بتوانیم به عنوان یکی از برترین و با سابقه ترین مؤسسات در حوزه خدمات تحصیل در خارج،تجربه حضور در دانشگاه های ممتاز اروپا را برایتان فراهم نموده و شما را تا آخرین مرحله برای ادامه تحصیل همراهی نماییم.

  برای مشاهده خدمات موسسه بر روی اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

  اطلاعات بیشتر

سوالات متداول

 
برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه چه نوع مدرک زبانی مورد نیاز است؟
 • اکثر رشته ها به زبان ترکی ارائه می شود که نیازی به ارائه مدرک زبان ترکی نیست ولی دوره های زبان ترکی برای متقاضیان برگزار می شود.
 • تعداد محدودی از رشته هابه زبان انگلیسی ارائه می شود که برای پذیرش مدرک تافل (نمره ۸۰ اینترنتی یا  ۲۰ کتبی) نیاز است. 
آیا در ترکیه امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد؟
 • بله
 • در شرایط خاص، اگر واجد الشرایط باشید امکان دریافت بورسیه تحصیلی هست.
ایا مدارک تحصیلی ترکیه در اروپا پذیرفته شده و معتبر است؟
 • به طور خلاصه بله
 • کشور ترکیه از اعضای پیمان اراسموس می باشد. به وسیله ی این پیمان امکان انتقال دانشجو از دانشگاه های ترکیه به سایر دانشگاه های اروپا در زمان کوتاه و با هزینه بسیار نا چیز وجود دارد. 

گالری تصاویر

 

در صورت نیاز به مشاوره، می توانید از مشاوره رایگان نادین کاوش استفاده نمایید.