تحصیل در کانادا

درباره کانادا

کشور کانادا دارای 10 ایالت و 3 قلمرو است که در مجموع آن را تبدیل به دومین کشور بزرگ دنیا (از نظر مساحت)، پس از روسیه، کرده است. این کشور در شرق از اقیانوس اطلس شروع شده و به اقیانوس آرام ختم می شود. کانادا به علت جمعیت کم (نسبت به مساحت زیاد آن)، همواره جزء مهم ترین اهداف برای مهاجرین و محصلین به حساب می آمده است. 

در این کشور دو زبان رسمی (انگلیسی و فرانسوی) وجود دارد که کاربرد هر کدام در ایالت های مختلف، متفاوت است. از بعد آموزشی، طبق آمار ارائه شده توسط سازمان OECD در سال 2012، کشور کانادا، از لحاظ تعداد افراد دارای مدرک دیپلم، رتبه اول را از آن خود کرد. این کشور، سالانه 5.3% از درآمد تولید ناخالص ملی خود را، صرف آموزش می کند که بطور متوسط معادل 20،000 دلار برای هر دانش آموز است.

 • حکومت: فدرال پارلمانی، پادشاهی مشروطه

  مساحت: 9،984،670 کیلومتر مربع

  جمعیت: حدود 37 میلیون نفر

  پایتخت: اتاوا

  زبان: انگلیسی و فرانسوی

  موقعیت: آمریکای شمالی

  واحد پول: دلار کانادا ($)

  درباره کشور کانادا

 • چرا کانادا؟
  • سطح و کیفیت آموزش در کانادا، باعث شده که این کشور به عنوان بهترین کشور برای تحصیل در سال 2017 انتخاب شود.
  • فرصت شغلی پاره وقت، در حین تحصیل و فرصت اشتغال تمام وقت بلافاصله پس از تحصیل
  •  پذیرش خانواده به عنوان همراه در هنگام تحصیل
  • احتمال بالای پذیرش و اقامت دائم در کانادا پس از تحصیل

  مزایای تحصیل در کانادا

 • تحصیل در کانادا

 • مدارک مورد نیاز

  1- یک قطعه عکس

  2- ترجمه نامه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر قبولی در کنکور سراسری به وسیله یک مترجم رسمی

  3- ترجمه تأیید شده از مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، مدارک تحصیلی

  4- شرح حال مختصر شامل اطّلاعات دقیقی درباره ی مقاطع تحصیلی، مدرسه هایی که در آنها درس خوانده اید، آزمون های مهمی که در این مسیر پشت سر گذاشته اید و اطّلاعاتی از این قبیل.

  5- مدارک دانشگاهی

  شرایط تحصیل در کانادا

 • متوسط هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در کشور کانادا

  موسسه نادین کاوش

  جزئیات هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا

 • معرفی مؤسه نادین کاوش

  مؤسسه نادین کاوش با برخورداری از نمایندگان و کارشناسان مجرب در داخل و خارج از ایران با سابقه ای چندین ساله و درخشان در امر اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به خارج از کشور مشغول به فعالیت می باشد.امید است که بتوانیم به عنوان یکی از برترین و با سابقه ترین مؤسسات در حوزه خدمات تحصیل در خارج،تجربه حضور در دانشگاه های ممتاز اروپا را برایتان فراهم نموده و شمارا تا آخرین مرحله برای ادامه تحصیل همراهی نماییم.

   

  خدمات موسسه نادین کاوش

سوالات متداول

 
زبان رسمی کشور کانادا چیست؟
 • به جز دو ایالت کبک و نیو برانزویک، که علاوه بر انگلیسی، زبان فرانسه را به عنوان زبان رسمی می شناسند، زبان رسمی سایر ایالت های کانادا فقط انگلیسی است.
آیا کانادا کشور پرجمعیت و شلوغی است؟
 • طبیعتا جمعیت در شهرهای بزرگ، مثل تورنتو، ونکوور و مونترال تراکم بیشتری دارد ولی بطور کلی جمعیت کشور کانادا تنها 37 میلیون نفر است که با توجه به مساحت بسیار زیاد آن (دومین کشور بزرگ دنیا بعد از روسیه)، رقم بسیار کمی است. لازم به ذکر است که حدود سه چهارم جمعیت کانادا در نوار جنوبی این کشور در همسایگی ایالت متحده آمریکا زندگی می کنند.
آیا کشور کانادا برای شهروندان ایرانی ویزا صادر می کند؟
 • بله. کشور کانادا از این لحاظ مشکلی با ایران ندارد؛ اما از جایی که کشور کانادا در ایران سفارتخانه ای ندارد، متقاضیان، مجبور هستند به یکی از کشورهای همسایه (مثل ترکیه) سفر کوتاهی داشته و از طریق سفارت کانادا در آن کشور پیگیری کارهای خود را بکنند.

گالری تصاویر

 

در صورت نیاز به مشاوره، می توانید از مشاوره رایگان نادین کاوش استفاده نمایید.