Humboldt University of Berlin

دانشگاه هومبولدت

مشاوره تخصصی

رنکینگ جهانی :

رنکینگ کشوری :

شهر :

121

5

برلین

اطلاعات بیشتر

دانشگاه هومبولدت

دانشگاه فنی وین در سال 1815 میلادی به عنوان یک موسسه پلی تکنیک سلطنتی شروع به کار کرد. این دانشگاه اولین دانشگاه فنی در بین دانشگاههای آلمانی زبان حال حاضر بوده است. امروزه این دانشگاه، هم در امر آموزش و هم تحقیقات، در سطح ملی و جهانی بسیار شناخته شده است و دارای شراکت تاثیرگذار با بسیاری از موسسات دانش بنیان می باشد. ادنشگاه فنی وین

دانشگاه هومبولت برلین (به آلمانی: Humboldt-Universität zu Berlin) در شهر برلین قرار دارد. نظام آموزش عالی آلمان، با نام هومبولت گره خورده‌است. این دانشگاه با ابتکار ویلهلم ون هومبولت تحت عنوان دانشگاه برلین (Universität zu Berlin) در سال ۱۸۰۹ تأسیس و در ۱۸۱۰ با ۲۵۶ دانشجو و ۵۲ استاد افتتاح شد و آغاز کار نمود. در دو قرن گذشته این دانشگاه خواستگاه بسیاری از بزرگان و اندیشمندان آلمانی بوده‌است.

دانشگاه تازه بنیان برلین در رشته‌های قانون، پزشکی، الهیات و فلسفه زیر نظر رئیس دانشگاه، تئودور اشمالز، آغاز به کار کرد. این دانشگاه خانهٔ بسیاری از بزرگترین متفکران آلمانی در دو قرن گذشته بوده‌است که از میان آنها می‌توان به فیلسوف ایدئالیست یوهان گوتلیب فیشته، الهی‌دان اشلایر ماخر، فیلسوف برجستهٔ ایدئالیست هگل، فیلسوف الهی‌دان ایدئالیست فردریش شلینگ، منتقد فرهنگی والتر بنیامین و فیزیکدانان برجسته آلبرت انیشتن و  ماکس پلانک اشاره کرد.بنیانگذاران تئوری مارکسیسم از جمله کارل مارکس و فردریش انگلس نیز در این دانشگاه کسب علم کرده‌اند؛ همین‌طور شاعر برجسته هاینریش هاینه، بنیانگذار ساختارگرایی فردرناندساسور، اتو ون بیسمارک بنیانگذار کمونیسم در آلمان کارل لیبکنشت، آمریکایی افریقایی تبار و از مخالفان تبعیض نژادی در ایالات متحده آمریکا، ویلیام دوبوآ ، یکی از رهبران مشهور اروپایی به اسم رابرت شومان و جراح نامدار یوهان فردریش دیفنباخ .

این دانشگاه خانهٔ ۲۹برندهٔ جایزه نوبل در رشته های مختلف بوده‌ است. ساختار دانشگاه‌های آلمانی تحقیق-محور همانند هومبولت، به عنوان مدلی برای دیگر دانشگاه‌ها، همچون دانشگاه جان هاپکینز بوده‌است. همچنین ادعا شده‌است که دانشگاه هومبولت به عنوان مدلی برای دیگر دانشگاه‌های سراسر اروپا، به عنوان خود محور بودن و مرکزمطالعات و تحقیقات در مبحث‌های مستقل و جداگانه، به عنوان الگو قرار گرفته‌است.

سوالات متداول

دانشگاه هومبولدت در کجای کشور آلمان قرار دارد؟
  • دانشگاه هومبولدت در شهر برلین، در شمال شرقی کشور آلمان واقع شده است.
  • این دانشگاه در نزدیکی رود spree قرار دارد.
بهترین رشته های تحصیلی این دانشگاه کدام است؟
  • این دانشگاه در زمینه ی " تاریخ کلاسیک " در رتبه ی 8 جهان قرار دارد.
  • این دانشگاه در زمینه ی " فلسفه " در رتبه ی 14 جهان قرار دارد.
  • این دانشگاه در زمینه ی " جامعه شناسی " در رتبه ی 23 جهان قرار دارد.


دانشگاه های مرتبط

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب