دانشگاه پادوا

  • University of Padova

  • رنکینگ جهانی:249
  • رنکینگ کشوری:6
  • شهر:پادوا
دانلود کاتالوگ
اطلاعات بیشتر
تحصیل در ایتالیا

دانشگاه پادوا (به اختصار UNIPD)، در شهری به همین نام در ایتالیا، در سال ۱۲۲۲ آغاز به کار کرد. این دانشگاه، در ابتدا، فعالیت خود را در قالب یک مدرسه حقوق شروع کرد و به یکی از برجسته ترین دانشگاههای اولیه دوران مدرن اروپا، تبدیل گردید.

پادوا، از نظر قدمت و سابقه، دومین دانشگاه در ایتالیا و پنجمین دانشگاه، در بین دانشگاههای فعال جهان است. در سال ۲۰۱۰، بالغ بر ۶۵،۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل کردند، در سال ۲۰۱۶ به عنوان "بهترین دانشگاه"، در بین تمامی موسسات آموزش عالی ایتالیا دست پیدا کرد و در سال ۲۰۱۸، در رنکینگ ARWU رتبه اول را در ایتالیا بدست آورد.

ایده تاسیس این دانشگاه زمانی شکل گرفت که عده ای از دانشجویان و اساتید دانشگاه بولونیا، در جستجوی "آزادی آکادمیک" بیشتر، آن دانشگاه را ترک کردند. اولین موضوعات تدریس شده در این دانشگاه، حقوق و مذهب بودند. به مرور زمان، طیف موضوعات گسترش پیدا کرد؛ به طوری که در سال ۱۳۹۹، دانشگاه به دو قسمت تقسیم شده بود:

یک دانشگاه برای تدریس قانون مدنی و شرع، و دانشگاهی دیگر، برای دروس ستاره شناسی، منطق، فلسفه، دستور زبان، طب و علم بیان.

همچنین در سال ۱۳۷۳، بدستور پاپ اوربان پنجم، دانشگاهی برای علوم مذهبی تاسیس شد. جالب است بدانید که باغ گیاهشناسی پادوا، که در سال ۱۵۴۵ تاسیس شده، ازنظر قدمت، دومین باغ در نوع خود است (بعد از باغهای معلق بابل).

از مهمترین افرادی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، میتوان به نیکولاس کپرنیک، آندریاس وسالیوس، ویلیام هاروی، فدریکو فاگین، هلن کورنارو و یوهان سیلسیوس، اشاره کرد.

سوالات متداول

دانشگاه پادوا در کجای کشور ایتالیا قرار دارد؟
  • دانشگاه پادوا در شهری به همین نام در شمال شرقی کشور ایتالیا قرار دارد.
  • فاصله این شهر تا شهر زیبای ونیز حدود نیم ساعت است.
  • دانشگاه پادوا در نزدیکی باغ Community قرار دارد.
بهترین رشته های تحصیلی این دانشگاه کدام است؟
  • این دانشگاه در زمینه " آناتومی و فیزیولوژی " رتبه ۲۷ در جهان را دارد.
  • رتبه این دانشگاه در زمینه " باستان شناسی " در رده ی ۵۱ تا ۱۰۰ جهان قرار دارد.
شهریه این دانشگاه چقدر است؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

دانشگاه های مرتبط