University of Pisa

دانشگاه پیزا

مشاوره تخصصی

رنکینگ جهانی :

رنکینگ کشوری :

شهر :

422

9

پیزا

اطلاعات بیشتر

دانشگاه پیزا

دانشگاه فنی وین در سال 1815 میلادی به عنوان یک موسسه پلی تکنیک سلطنتی شروع به کار کرد. این دانشگاه اولین دانشگاه فنی در بین دانشگاههای آلمانی زبان حال حاضر بوده است. امروزه این دانشگاه، هم در امر آموزش و هم تحقیقات، در سطح ملی و جهانی بسیار شناخته شده است و دارای شراکت تاثیرگذار با بسیاری از موسسات دانش بنیان می باشد. ادنشگاه فنی وین

دانشگاه پیزا (به اختصار UNIPI)، دانشگاهی تحقیقاتی و عمومی است که در شهر پیزای ایتالیا تاسیس شده است. این دانشگاه، در سال 1343 میلادی به دستور پاپ کلمنت ششم احداث شده و، از نظر قدمت، نوزدهمین دانشگاه فعال کل دنیا و دهمین در ایتالیاست. طبق رده بندی ARWU و QS، این دانشگاه جزء 10 دانشگاه برتر ایتالیا و در جمع 400 دانشگاه برتر دنیاست. این دانشگاه، همچنین، محل باغهای گیاه شناسی پیزا بوده که در سال 1544 تاسیس شده و قدیمی ترین باغ گیاهشناسی اروپا می باشد.

دانشگاه پیزا جزئی از "سیستم دانشگاهی پیزا" است که شامل موسسه آموزش عالی SNS و دانشکده مطالعات پیشرفته سنت آنا می باشد. این دانشگاه حدود 50،000 دانشجو دارد که 46،000 نفر از آنها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، و حدود 3500 نفر در مقطع دکترا، مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه عضو گروههای دانشگاهی بسیاری از جمله ICoN , EUA , PEGASUS و Cineca می باشد. این مرکز، تنها دانشگاه در ایتالیاست که افتخار عضویت در "اتحادیه تحقیقات اروپا(URA)" را داراست. 
دانشگاه پیزا، رقابت ورزشی شدیدی،در مسابقه قایقرانی ، با دانشگاه پادوا دارد، که از گذشته به آن رگاتا(به زبان ایتالیایی مسابقه) پیزا - پادوا گفته می شده است. پس از مسابقه قایقرانی آکسفورد - کمبریج، این قدیمی ترین مسابقه رقابتی دانشگاهی در اروپاست.

از فارغ التحصیلان سرشناس این دانشگاه می توان به دو رئیس جمهور، پنج پاپ، پنج نخست وزیر و سه برنده جایزه نوبل، گالیله، انریکو فرنی، فرانچسکو ردی، فردیناندو پیو روسلینی و فرانکو رازتی نام برد.

 

سوالات متداول

دانشگاه پیزا در کجای کشور ایتالیا قرار دارد؟
  • دانشگاه پیزا در شهری به همین نام و در شمال کشور ایتالیا قرار دارد.
  • این دانشگاه در مجاورت رود Arno واقع شده است.
بهترین رشته های تحصیلی این دانشگاه کدام است؟
  • این دانشگاه در زمینه "تاریخ کلاسیک" رتبه ی 12 در جهان را دارد.
  • رتبه این دانشگاه در زمینه فیزیک و نجوم در رده ی 51 تا 100 قرار دارد.


دانشگاه های مرتبط

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب