Goethe University Frankfurt

دانشگاه گوته فرانکفورت

مشاوره تخصصی

رنکینگ جهانی :

رنکینگ کشوری :

شهر :

279

17

فرانکفورت

دانشگاه فنی وین در سال 1815 میلادی به عنوان یک موسسه پلی تکنیک سلطنتی شروع به کار کرد. این دانشگاه اولین دانشگاه فنی در بین دانشگاههای آلمانی زبان حال حاضر بوده است. امروزه این دانشگاه، هم در امر آموزش و هم تحقیقات، در سطح ملی و جهانی بسیار شناخته شده است و دارای شراکت تاثیرگذار با بسیاری از موسسات دانش بنیان می باشد. ادنشگاه فنی وین

دانشگاه گوته فرانکفورت (در آلمانی: Goethe Universität Frankfurt) با نام کامل دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت آم ماین (Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main) در سال ۱۹۱۴ تاسیس شده و با پذیرش بیش از ۴۶۰۰۰ دانشجو یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های کشور آلمان به حساب می‌آید.

از دانش‌آموختگان بنام این دانشگاه می‌توان به ، ویلهلم گناتسینو، پیتر ایدن، کرنلیوس لانچوش، تئودور آدورنو، رایمر لوست و هورست لودویگ اشتورمر، برنده جایزه نوبل فیزیک(۱۹۹۸) اشاره کرد.  تا کنون 18 برنده جایزه نوبل، در دانشگاه گوته فرانکفورت تحصیل کرده اند.

این دانشگاه دارای 4 پردیس و یک مدرسه کسب و کار در شهر فرانکفورت بوده و خواستگاه بسیاری از دانشمندان دهه های گذشته و معاصر بوده است؛

جایزه نقدی دویچه بانک (Deutsche Bank Prize) از سال ۲۰۰۵ در زمینه اقتصادی و مالی به پژوهشگرانی تعلق می‌گیرد که پژوهش‌های موثری بر روی امور مالی و اقتصاد کلان داشته‌اند و همچنین برای قدردانی از فعالیت کسانی است که نتایج مطالعات آنها تاثیر بسزایی در سیاست و دانش اقتصادی گذاشته باشد.

این جایزه(۵۰۰۰۰ یورو) بصورت دوسالانه و از طریق مرکز مطالعات مالی (Center for Financial Studies) و با مشارکت دانشگاه گوته فرانکفورت اعطا میشود.

سوالات متداول

دانشگاه گوته فرانکفورت در کجای کشور المان قرار دارد؟
  • دانشگاه گوته فرانکفورت در شهر فرانکفورت، در مرکز کشور آلمان و در در مجاوت رود main قرار دارد.
  • این دانشگاه در نزدیکی پارک Grüneburgpark واقع شده است.
بهترین رشته های تحصیلی این دانشگاه کدام است؟
  • این دانشگاه در زمینه ی " فلسفه " رتبه ی 30 در جهان را دارد.
  • رتبه ی این دانشگاه در زمینه ی "باستان شناسی" و "مردم شناسی" در رده ی 51 تا 100 در جهان قرار دارد.


دانشگاه های مرتبط

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب