لوگو نادین کاوش
پخش ویدئو
پرچم ایتالیا
ITALY

تحصیل در رشته مدیریت ایتالیا 2023📚 مدارک+هزینه‌ها

تحصیل در رشته مدیریت ایتالیا یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین رشته‌هایی است که امروزه برای تحصیل متقاضیان زیادی دارد. این موضوع حتی باعث شده است تا افراد بسیاری برای تحصیل در این رشته به کشورهای مختلفی از جهان مهاجرت کنند که ایتالیا یکی از آن‌ها است. بنابراین اگر می‌خواهید با شرایط+هزینه‌ها و مدارک لازم برای تحصیل در رشته مدیریت در کشور ایتالیا آشنا شوید تا انتهای این صفحه از نادین کاوش با ما همراه باشید.

تحصیل در رشته مدیریت ایتالیا

چرا ایتالیا کشوری مناسب برای تحصیل در رشته مدیریت است؟

عمده شهرت تحصیلی ایتالیا به‌ دلیل وجود کالج‌های هنر و طراحی معروف در این کشور است. اما دانشکده‌های هنر تنها مراکز علمی معتبر در ایتالیا نیستند. موسسات آموزشی این کشور در رشته مدیریت خدمات آموزشی با کیفیت بالا و با هزینه نسبتا کم را به دانشجویان خود ارائه می‌کنند. بنابراین این کشور به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل در رشته مدیریت تبدیل شده است.

متوسط هزینه تحصیل مدیریت در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی، چیزی در حدود 30 هزار یورو در سال است. دانشکده‌های دیگری نیز وجود دارند که برای ارائه خدمات آموزش سالی 48 هزار یورو دریافت می‌کنند. با این‌حال هزینه‌های تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا، نسبت به دیگر کشورهای طراز اول اروپا و دنیا ارزان‌تر است.

دانشگاه‌های ایتالیا قدمت بسیار بالایی دارند که در میان آن‌ها دانشگاه پاویا جزو یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان به‌شمار می‌آید. قدمت بالای این دانشگاه‌ها باعث شده است تا متقاضیان استفاده از کیفیت دوره‌های آموزشی آن‌ها مانند برنامه آموزشی ‌MBA زیاد باشد.

امکان آموزش به زبان انگلیسی وجود دارد که شرایط تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی راحت‌تر می‌کند.

تعدادی از دانشگاه‌های ایتالیا برای پذیرش دانشجو به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نیاز ندارند.

پاسخی به سوالات متداول

هزینه تحصیل در این کشور، با توجه به شهر، دانشگاه محل تحصیل و مقطع تحصیلی سالیانه بین 1000 تا 3500 یورو می باشد.

 کشور ایتالیا دارای 2 نوع بورسیه به نام های بورسیه علمی( غالبا در مقطع دکتری) که با توجه به رزومه تحصیلی متقاضی ارائه می شود و بورسیه استانی(در همه مقاطع) که با توجه به وضعیت درآمد سرپرست متقاضی ارائه می شود، می باشد.

اکثر رشته ها در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود.

برای تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان IELTS (Academic) با حداقل نمره 6 و یا مدرک زبان TOEFL IBT یاTOEF IBT HOME EDITION  با حداقل نمره 78 می باشد.

این کشور عضو اتحادیه شینگن است و با داشتن ویزای این کشور می توان به سایر کشورهای عضو این اتحادیه سفر کرد.

بله، دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته، کارشناسی ارشد 20 ساعت و دکتری 30 ساعت اجازه انجام کار دارند.

پذیرش در دانشگاه های ایتالیا سالی یک بار و در 2 فراخوان مجزا صورت میگیرد. این فراخوان ها در حدود ماه سپتامبر و شروع شده و تا آپریل ادامه دارد.

هزینه زندگی برای یک دانشجو که شامل اجاره خانه، خوراک، و… می شود، حدودا ماهیانه بین 650 تا 750 یورو است.

وقت مشاوره خود را رزرو کنید...

لطفا قبل از مراجعه حضوری جهت مشاوره و یا سایر درخواست ها نسبت به هماهنگی و رزرو وقت قبلی اقدام بفرمایید.

اطلاعات بیشتر درخصوص تحصیل در رشته مدیریت در دانشگاه‌های ایتالیا

شرایط تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا با مدرک زبان انگلیسی

شما برای تحصیل در رشته mba در ایتالیا دو راه پیش روی خود دارید: تحصیل به زبان انگلیسی یا ایتالیایی. از آن‌جایی که تحصیل به زبان انگلیسی انتخاب ایده‌آل بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به‌شمار می‌آید، آن‌ها باید مهارت‌های زبانی خود را با شرکت‌ در آزمون‌های زیر و کسب حداقل نمره‌ای که مشخص کردیم، ثابت کنند:

 • حداقل نمره کلی 6 در آزمون آیلتس
 • حداقل قبولی در سطح B2 در آزمون CEFL
 • حداقل نمره 550 برای آزمون تافل PBT

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از ایتالیا در رشته مدیریت

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا، ارائه مدارک کافی و لازم به دانشگاه مورد نظر است. موارد زیر، مدارکی هستند که برای دریافت پذیرش باید آن‌ها را ارائه دهید:

 • مدرک شناسایی فرد متقاضی
 • مدرک ریز نمرات لیسانس
 • مدرک ریز نمرات آموزش عالی
 • ریز نمرات آموزش متوسطه
 • گواهی‌های فارغ التحصیلی
 • توصیه نامه
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه
 • مدارک نشان دهنده سابقه کار

روند درخواست تحصیل در رشته مدیریت ایتالیا 2023

برای تحصیل در رشته mba در ایتالیا، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارنید:

 • انتخاب دوره مدیریت مورد نظرتان
 • برآورد شرایط کلی پذیرش با توجه به دانشگاه مورد نظر
 • کسب نمرات لازم در آزمون‌های زبان انگلیسی و ایتالیایی
 • جمع آوری منابع مالی لازم برای اثبات تمکن مالی
 • ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه
 • ارسال مدارک سوابق تحصیلی
 • ارسال رزومه کاری
 • پرداخت هزینه بررسی درخواست پذیرش

آینده شغلی پس از تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا

یکی از شرایط تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا برای دانشجویان غیر ایتالیایی، امکان پیدا کردن کار مناسب پس از فارغ التحصیلی است. دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه‌های معتبر ایتالیا می‌توانند پس از تحصیل در این کشور یا دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی شغل مناسب خود را به‌راحتی پیدا کنند.

شما پس از تحصیل حتی می‌توانید با توجه به مهارت‌هایتان، در شرکت‌های مهم و شناخته شده‌ ایتالیا مانند فراری، لامبورگینی، یونیکردیت و آتلانیا با دستمزد خوب استخدام شوید. اما فرصت کار برای شما در این کشور حتی قبل از فارغ التحصیلی وجود دارد.

به‌طوری که دانشجویان خارجی می‌توانند با اجازه دولت ایتالیا بیش از 20 ساعت در هفته کار کنند. گرچه افرادی که با ویزای دانشجویی در این کشور اجازه اقامت دریافت کرده‌اند، ساعت کار آنان به 4 ساعت در روز محدود است و می‌توانند بدون توجه به سابقه کار قبلی، در شرکت‌های ایتالیایی مشغول به‌کار شوند. همچنین حقوق کار دانشجویان، بین 500 تا 1000 یورو در هر روز متغیر است.

موقعیت‌های شغلی مختلفی با توجه به گرایش و علایق فارغ التحصیلان رشته مدیریت ایتالیا وجود دارد. تعدادی از مهم‌ترین گزینه‌های شغلی را در فهرست زیر معرفی کردیم:

 • تحلیلگر کسب و کار
 • رهبر مدیریت ریسک
 • مدیر تولید
 • منابع انسانی
سخن نهایی

ایتالیا مهد علم و هنر اروپا و حتی جهان است. همین ویژگی باعث شده است که بسیاری از افراد برای تحصیل در رشته mba در ایتالیا، یک تصمیم هوشمندانه و با آینده درخشان بگیرند. همچنین دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد تحصیلی خود، از امکان آموزش با هزینه کم و کیفیت بالا بهره ببرند.

شرایط تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا بسیار ساده‌تر از دیگر کشورهای اروپایی بوده و همین آن را به گزینه مطلوبی تبدیل کرده است. در مطلب بالا توضیح دادیم که اگر می‌خواهید این رشته را برای تحصیل در این کشور انتخاب کنید، به چه مدارکی نیاز دارید و باید به چه نکاتی دقت کنید.

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com