Polytechnic University of Milan

دانشگاه پلی تکنیک میلان

مشاوره تخصصی

رنکینگ جهانی :

رنکینگ کشوری :

شهر :

156

1

میلان

دانشگاه فنی وین در سال 1815 میلادی به عنوان یک موسسه پلی تکنیک سلطنتی شروع به کار کرد. این دانشگاه اولین دانشگاه فنی در بین دانشگاههای آلمانی زبان حال حاضر بوده است. امروزه این دانشگاه، هم در امر آموزش و هم تحقیقات، در سطح ملی و جهانی بسیار شناخته شده است و دارای شراکت تاثیرگذار با بسیاری از موسسات دانش بنیان می باشد. ادنشگاه فنی وین

دانشگاه پلی تکنیک میلان، با بیش از 40000 دانش آموز در سال، بزرگترین دانشگاه ایتالیا در رشته های مهندسی، معماری و طراحی صنعتی بوده و همچنین یکی از درخشان ترین دانشگاههای اروپا در این زمینه ها می باشد.

این دانشگاه دارای 7 پردیس در شهر میلان و سایر شهرهای ایتالیا می باشد و در 12 دپارتمان، متخص تحقیقات، و 4 مدرسه، مختص آموزش، سازماندهی شده است.

با توجه به سیاست قدرتمند جهانی شدن که توسط دانشگاه اتخاذ گردیده، بسیاری از رشته ها بطور کامل به زبان انگلیسی ارائه می شود که این امر، باعث جذب روزافزون جمع کثیری از دانشجویان مستعد سرتاسر دنیا میشود که به طبع آن، فضایی با تنوع فرهنگی بالا را برای دانشجویان به ارمغان می آورد.

برخی از مشهورترین دانشمندان و معماران معاصر ایتالیا در دانشگاه پلی تکنیک میلان تحصیل کرده اند که از جمله آنان میتوان به Renzo Piano , Aldo Rossi (هر دو برنده جایزه پریتزکر) و Giulio Natta برنده جایزه نوبل شیمی اشاره کرد.

دانشگاه پلی تکنیک میلان (Polytechnic University of Milan) بزرگ‌ترین دانشگاه فنی ایتالیا با حدود ۴۵۰۰۰ دانشجو است و به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه میلان  در ۲۸ نوامبر ۱۸۶۳ تأسیس شده است. رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شوند در زمینه‌ی معماری، طراحی و مهندسی در 3 مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می‌باشند.

این دانشگاه از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا است. از آنجایی که با اعمال یک سیاست بین‌المللی قوی بسیاری از رشته‌ها را به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌کند، هرساله بسیاری از دانش آموزان خارجی را جذب می‌کند و امروزه جامعه‌ی متنوع دانشجویی آن از بیش از 100 کشور مختلف تشکیل شده است. همچنین این دانشگاه عضو اتحادیه IDEA (یک اتحاد استراتژیک در میان پنج فناوری برتر اروپا) است که با هدف آموزش نسل جدیدی از مهندسین با برنامه‌های پیشرفته‌ی فوق برنامه برای دانشجویان ممتاز و بااستعداد تاسیس شده است.

  • دانشگاه پلی تکنیک میلان در کجای کشور ایتالیا قرار دارد؟

    دانشگاه پلی تکنیک میلان در شهر میلان در شمال کشور ایتالیا قرار دارد. این دانشگاه در نزدیکی پارک Pizza lenardo da vinci واقع شده است.

  • بهترین رشته های تحصیلی این دانشگاه کدام است؟

    این دانشگاه در زمینه ی "هنر و طراحی" در رده ی 5 جهان، در زمینه ی "معماری" و "مهندسی عمران" در رده ی 9 جهان، در زمینه ی "مکانیک" و "مهندسی و تکنولوژی" در رده ی 17 جهان، در زمینه ی "مهندسی الکترونیک" در رده ی 35 جهان و در زمینه ی "علوم کامپیوتری" در رده ی 44 جهان قرار دارد.دانشگاه های مرتبط

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب

university oxford usa

دانشگاه آکسفورد آمریکا

وجه تمایز دانشگاه یوهانس کپلر لینز از سایر دانشگاه...

ادامه مطلب