لوگو نادین کاوش

یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌هایی که در شهر رم وجود دارد، دانشگاه بین المللی رم است. این دانشگاه با نام ایتالیایی Università degli studi Internazionali di Roma شناخته شده و مخصوص تحصیل در ایتالیا می‌باشد.

در این مطلب تصمیم داریم اطلاعات کاملی را در رابطه با دانشگاه بین المللی رم در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با دانشگاه بین المللی رم

اطلاعات عمومی در رابطه با دانشگاه بین المللی رم

در سال 1996 دانشگاه بین المللی رم تاسیس شد و در حال حاضر از سه دانشکده تخصصی برخوردار می‌باشد. در ابتدا نام آن Libera Università degli Studi San Pio V گذاشته شد و هدف اصلی آن تربیت دانشجویانی فوق حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف بین المللی بود.

همچنین اولویت دیگری برای Libera Università degli Studi San Pio V وجود داشت و آن ایجاد هویت بین المللی برای دانشجویان و فرصت مناسب برای تجربه جنبه‌های مختلف در محیط کاری بود.

در سال 2013 بود که هدف اصلی مجموعه، ایجاد هویت بین المللی شده و به همین دلیل برنامه‌های آموزشی خود را تغییر داد و نام آن به Università degli Studi Internazionali di Roma یا دانشگاه بین المللی رم تغییر پیدا کرد.

بیشتر بخوانید» آشنایی با شهر تاریخی رم

یکی از نقاط قوتی که در رابطه با دانشگاه بین المللی رم وجود دارد این است که زبان‌های مختلفی مانند چینی، پرتغالی، عربی، بزریلی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی و روسی را تدریس کرده و این امکان را برای دانشجویان خود ایجاد کرده است که برای کارآموزی به خارج از کشور سفر کرده و بتوانند با فرهنگ‌های متفاوتی آشنا شوند. به این صورت می‌توانند هویت بین المللی خود را تکمیل نمایند.

این دانشگاه از کتابخانه بزرگی برخوردار بوده و حدودا 2000 نغر ظرفیت دارد. همچنین هیچ محدودیتی در رابطه با جنسیت فرد در پذیرش وجود ندارد.

آشنایی با دانشکده‌های دانشگاه بین المللی رم

همانطور که گفتیم این دانشگاه دارای سه دانشکده اصلی است که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

دانشکده اقتصاد دانشگاه بین المللی رم

باید این را بدانید که میزان رضایت دانشجویان از دانشکده اقتصاد دانشگاه بین المللی رم، بالای 95 درصد اعلام شده است. فعالیت‌هایی که مسئولین دانشگاه برای این رشته تحصیلی انجام می‌دهند باعث شده تا بهترین دانشجویان اقصاد را داشته باشد.

university of rome

این دانشکده در هر دو بخش تدریس و تحقیق در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به بهترین شکل ممکن عمل می‌کند. در برنامه‌های دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد، بنا بر این گذاشته می‌شود که دنیا دائما در حال تغییر بوده و با تحقیق و تدریس آگاهانه تمامی نیازهای چنین دنیایی برطرف می‌شود.

تمامی دانشجویان مفاهیم افتصادی را به بهترین شکل ممکن درک کرده و در جهت دیجیتالی و بین المللی سازی این مفاهیم تلاش ویژه‌ای دارند. یکی دیگر از ویژگی‌های دانشکده اقتصاد، اساتید عالی و توانمند آن می‌باشد.

همین موضوعات باعث شده تا دانشجویان به خوبی بتوانند تئوری‌های مختلف را کشف کرده و آن را در دنیای واقعی زنده سازند. رویدادهایی مانند سخنرانی میهمانان متخصص، سخنرانی در کلاس‌های درس و برگزاری همایش برای دانشجویان و فارغ التحصیلان، این پیاده سازی را راحت‌تر می‌کند.

دانشکده تفسیر و ترجمه دانشگاه بین المللی رم

دانشگاه بین المللی رم فقط در زمینه اقتصاد عالی عمل نکرده و در حوزه ترجمه و تحقیق نیز به عنوان یکی از مشهورترین و تواناترین نهادها شناخته می‌شود. برای اینکه بخواهیم این موضوع را اثبات کنیم، ابتدا باید دو نهاد خیلی مهم در حوزه تفسیر و ترجمه در کشور ایتالیا را معرفی نماییم.

در نظر داشته باشید با توجه به گستردگی دانشکده‌های موجود در این دانشگاه بیشتر نیاز دانشجویان برآورده خواهد شد. اما با توجه به تعداد پذیرش تحصیلی سالیانه در ایتالیا، لیست بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در سال 2023 همواره مورد نیاز دانشجویان بین المللی است.

اولین گزینه CIUTI  (Conférence Internationale Permanente des Institut Universitaires de Traducteurs et Interprètes) می‌باشد که به عنوان قدیمی‌ترین و تخصصی‌ترین انجمن بین المللی ترجمه شناخته می‌شود. هدف این انجمن افزایش کیفیت در آموزش و تربیت مفسران و مترجمان می‌باشد.

علاوه بر آن باید شما را با EMT (کارشناسی ارشد اروپایی در ترجمه) آشنا نماییم. کار این انجمن اعطای برچسب کیفیت برای ترجمه‌های انجام شده توسط دانشگاه می‌باشد.

نکته مهم این است که دانشگاه بین المللی رم در هر دو انجمن عضو بوده و جزء اعضای ارشد محسوب می‌شود. با توجه به این نکات مهم، کیفیت این دانشگاه را متوجه خواهید شد.

دانشکده علوم سیاسی دانشگاه بین المللی رم

حالا سراغ آخرین دانشکده موجود در دانشگاه بین المللی رم رفته و قصد داریم کیفیت این قسمت را نیز با جزئیات بیان کنیم. هدف اصلی و تمرکز دانشکده علوم سیاسی روی آموزش و فراگیری روش‌های پیشگیری از جرم به همراه تحقیقات مختلف در این حوزه می‌باشد.

با این هدف توانسته در راه افزایش کارشناسان فعال در حوزه امنیت بین المللی و امنیت ملی به خوبی پیش برود. باید به این نکته اشاره کنیم که با توجه به به روزرسانی‌های انجام شده، دانشگاه بین المللی رم مدرک کارشناسی ارشد را در رشته‌های جرایم، تحقیقات و امنیت بین المللی به دانشجویان اعطا می‌کند.

مهم‌ترین نکته این است که تمامی دوره‌ها توسط بهترین و مجرب‌ترین کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی برگزار شده و این می‌تواند کیفیت آموزش را نشان دهد. نهایتا دانشجویان علوم سیاسی می‌توانند با افزایش علم خود در زبان‌های دیگر، به خوبی در حوزه‌های جرایم بین المللی فعالیت کرده و مشکلی نداشته باشند. بهترین دانشجویان در این حوزه، از دانشگاه بین المللی رم فارغ التحصیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com