لوگو نادین کاوش

طبیعتا در هر کشوری قوانین مشخصی در رابطه با نظام آموزشی وجود داشته و این موضوع در رابطه با ایتالیا نیز صدق می‌کند. برای آشنایی با مدارس این کشور و شرایط تحصیل در ایتالیا 2023 در مقاطع مختلف باید تمامی جزئیات را در رابطه با این نظام بدانید:

مقطع ابتدایی

تمامی کودکان بین 6 تا 11 سال باید این مقطع را بگذرانند. در این دوره آن‌ها می‌توانند در رابطه با موضوعاتی مانند زبان ایتالیایی و انگلیسی، رایانه، موسیقی، مطالعات اجتماعی و … اطلاعات زیادی به دست آورند.

مقطع متوسطه اول

از این مرحله به بعد تحصیلات اجباری نبوده و به نظر دانش آموز بستگی دارد. فردی که بخواهد متوسطه اول را بگذراند باید 30 ساعت کامل سر کلاس درس حضور داشته باشد. نهایتا برای اینکه بتواند به مقطع بعدی راه پیدا کند باید امتحاناتی را پشت سر بگذارد.

آشنایی با مدارس ایتالیا

امتحانات دروس ریاضی، زبان ایتالیایی، زبان انگلیسی و علوم به صورت کتبی برگزار شده و سایر دروس به صورت شفاهی می‌باشند.

مقطع متوسطه دوم

این مقطعی است که دانش آموزان را برای دوران دانشگاه آماده کرده و به همین دلیل آن‌ها باید به صورت حرفه‌ای‌تر مطالعه خود را انجام دهند. به صورت کلی زمان تحصیل در این مقطع 5 سال بوده و دانش آموز باید یکی از مدارس علمی یا هنری را انتخاب نماید.

در مدارس علمی دروسی مانند شیمی، ریاضی، فیزیک و … تدریس شده و دانش آموز باید زبان انگلیسی، ایتالیایی، لاتین و یک زبان مدرن دیگر را نیز به خوبی آموزش ببیند.

در مدارس علمی به آموزش مواردی چون معماری، نقاشی، مجسمه سازی و … پرداخته می‌شود.

آشنایی با انواع مدارس کشور ایتالیا

به صورت کلی تمامی مدارس موجود در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می‌شوند. در مدارس دولتی هیچ هزینه‌ای برای تحصیل پرداخت نشده و تمامی دروس به زبان ایتالیایی تدریس می‌شوند.

بیشتر بخوانید: لیست بهترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا در سال 2023 را در این مقاله مطالعه کنید.

اگر بخواهید بعد از مهاجرت به ایتالیا، در مدارس دولتی تحصیل کنید باید فردی را به عنوان قیم قانونی خود در نظر بگیرید چرا که این مدارس دانش آموزان بین المللی را قبول نخواهند کرد.

دومین نوع مدارس کشور ایتالیا، شبانه روزی یا خصوصی می‌باشند. در این مدارس از دو زبان ایتالیایی و انگلیسی برای تدریس استفاده شده و امکانات زیادی مانند خوابگاه، خورد و خوراک و … در اختیار دانش آموزان قرار داده می‌شود.

البته برای تحصیل در مدارس خصوصی باید هزینه پرداخت کنید. باید بدانید که کیفیت تحصیل در هر دو نوع مدرسه یکسان بوده و معنای مدرسه خصوصی این نیست که تحصیلات در سطح بالاتری تدریس می‌شود. به همین دلیل تمامی خانواده‌های ایتالیایی فرزندان خود را به مدارس دولتی می‌فرستند.

هزینه تحصیل در مدارس کشور ایتالیا

در ابتدا نیز به این موضوع اشاره کردیم که کشور ایتالیا یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و تحصیل است. بر اساس مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید، هزینه متفاوتی را برای تحصیل در مدارس کشور ایتالیا باید پرداخت کنید. در ادامه با برخی از مهم‌ترین آن ها آشنا شده و پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر بررسی هزینه‌های مربوط به تحصیل، هزینه‌های زندگی در ایتالیا در سال 2023 را نیز بررسی کنید.

در بخش قبلی به این اشاره کردیم که تحصیل در مدارس دولتی کاملا رایگان بوده ولی باید قیم قانونی داشته و به زبان ایتالیایی کاملا مسلط باشید. برای تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی،  بسته به نوع مدرسه انتخابی، باید هزینه‌ای بین 2100 یورو تا 12500 یورو در سال بپردازید.

لیست بهترین مدارس کشور ایتالیا 2023

بهترین مدرسه‌های ایتالیا

در این بخش نام بهترین و خوش نام‌ترین مدارس ایتالیا را بیان خواهیم کرد:

  1. مدرسه سنت استفان
  2. مدرسه سنت لوئیس (مدرسه خصوصی میلان)
  3. مدرسه بین‌المللی مونزا
  4. مدرسه بین‌المللی مودنا
  5. مدرسه بین‌المللی کومو
  6. مدرسه بین‌المللی رنسانس
  7. مدرسه بین‌المللی سیه نا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com