لوگو نادین کاوش

اگر کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، حتما تا به حال نام آزمون تافل را شنیده‌اید. تافل یکی از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی است که در تمامی جهان شناخته شده می‌باشد.

اگر تصمیم دارید به هر کدام از کشورهای خارجی مهاجرت کنید، باید این آزمون را با نمره بسیار بالا قبول شده باشید. به همین دلیل در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با مدرک و آزمون تافل صحبت کرده و راهنمایی جامع برای روش دریافت آن در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای شما برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در کشوری دیگر، یادداشتن زبان انگلیسی است. ایتالیا هم از این موضوع مستثنی نبوده و دانشجویان به منظور تحصیل در ایتالیا و دریافت ویزا از این کشور باید مدارک بین المللی زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس را ارائه دهند.

آشنایی با آزمون تافل

آشنایی با آزمون تافل

آزمون تافل یا Test of English as a Foreign Language یکی از بهترین آزمون‌ها برای میزان سنجش سطح شما در زبان انگلیسی است. فردی که بتواند این آزمون را با نمره بسیار خوبی قبول شود، یعنی می‌تواند زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کرده و از آن در شرایط مختلفی استفاده نماید.

برای دریافت پذریش در بیشتر دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی زبان، باید آزمون تافل را با بالاترین نمره رد کرده باشید. صاحب برند این آزمون، یک سرویس تست آموزشی در نیوجرسی ایالات متحده آمریکا به نام ETS می‌باشد.

این آزمون دارای سه قالب متفاوت است:

  1. تافل در کلاس درس (TOEFL ITP)
  2. تافل در قالب تافل اینترنتی (TOEFL iBT)
  3. تافل کاغذی (TOEFL PBT)

این آزمون علاوه بر افرادی که قصد مهاجرت دارند، مناسب افرادی است که زبان انگلیسی در فعالیت‌های کاری آن‌ها اهمیت دارد. البته این روزها یادگیری زبان از مهم‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر فردی وجود دارد.

ساختار آزمون تافل و راهنمای آمادگی برای هر بخش آن

در آزمون تافل تمامی تلاش بر این است که درک و روش استفاده شما از زبان انگلیسی مورد بررسی قرار بگیرد. برای همین آن را به 4 بخش زیر تقسیم کردند:

ریدینگ

همانطور که از نامش پیداست، این بخش در رابطه با مطالعه متون مختلف در زبان انگلیسی و میزان درک مطلب شما از آن‌ها می‌باشد. شما باید مقالات علمی دانشگاهی و همچنین رمان‌های مختلف را مطالعه کرده و با توجه به آن‌ها، به سوالاتی که پرسیده شده است، پاسخ دهید.

به صورت کلی بین 3 تا 4 متن 700 کلمه‌ای با موضوعات مختلف در این بخش وجود داشته و 10 سوال برای هر متن طراحی شده است که باید با دقت به آن‌ها پاسخ دهید.

همانطور که گفته شد در این بخش از مقالات علمی و دانشگاهی نیز استفاده می‌شود ولی اصلا نباید نگران این باشید که با این موضوهات آشنایی نداشته و شاید نتوانید به سوالات پاسخ دهید. جواب تمامی سوالات در متن آورده شده و اگر با کلمات تخصصی مشکلی دارید باید بدانید که در آخر هر مقاله، معانی کلمات تخصصی برای شما نوشته شده است تا بهتر بتوانید با مفهوم آن ارتباط برقرار کنید.

در این بخش 35 _ 56 سوال وجود داشته و برای پاسخ دادن به تمامی آن‌ها به 60 تا 80 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت. میانگین نمره در این بخش 30 می‌باشد.

برای اینکه بتوانید آمادگی بسیار خوبی در این بخش پیدا کنید، باید شروع به مطالعه متون علمی و ترجمه آن‌ها نمایید. تلاش کنید از ترجمه تحت الفظی دور شده و مفهوم را به خوبی درک کنید. هر چه بیشتر این تمرین را انجام دهید، درک شما از متون بالاتر خواهد رفت.

در این راه دایره لغات شما افزایش پیدا کرده و می‌توانید جایگاه هر کلمه را در جملات متوجه شوید. همچنین می‌توانید متوجه تفاوت معانی کلمات ثابت در جملات مختلف باشید.

لیسنینگ

در این بخش باید مهارت شنیداری شما در زبان انگلیسی مورد بررسی قرار بگیرد. در واقع تعدادی از سخنرانی‌های آکادمیک و همچنین مکالمات بین افراد مختلف برای شما پخش شده و باید با توجه به آن‎ها، به سوالات مشخصی پاسخ بدهید.

به صورت کلی 3 تا 4 سخنرانی 3 تا 5 دقیقه‌ای برای شما پخش شده و باید به 6 سوال در رابطه با هر کدام از سخنرانی‌ها پاسخ دهید. نمره میانگین این بخش نیز 30 بوده و باید تلاش کنید تا بهترین نمره را از آن به دست آورید.

برای اینکه بتوانید برای این بخش آزمون تافل آماده شوید باید به منابع زبان انگلیسی زیاید گوش داده و تلاش کنید تا هر کدام از آن‌ها لهجه‌های مختلفی داشته باشند. بهترین راه برای این کار، دیدن فیلم زبان انگلیسی بدون زیرنویس است.

البته ممکن است در ابتدا کمی برای شما سخت باشد به همین دلیل می‌توانید برای آن زیرنویس انگلیسی فعال کنید تا پس از مدتی گوش‌های شما به این زبان کاملا عادت کند.

باید این را بدانید که تمامی صداها در آزمون تافل فقط یک بار پخش شده و امکان پخش مجدد وجود ندارد. پس باید عادت کنید تا با همان یک بار بتوانید تمامی مفهوم را متوجه شوید. همچنین می‌توانید از نوت برداری استفاده کنید.

اسپیکینگ

بخش اسپیکینگ به صورت کلی 20 دقیقه بوده و در آن از شما خواسته می‌شود تا در رابطه با موضوعات مختلفی صحبت کنید. در میان این موضوعات می‌تواند روزمره شما قرار بگیرد تا بحث در رابطه با موارد علمی پیش کشیده شود. در هر صورت شما باید بتوانید خود را در صحبت کردن به زبان انگلیسی ثابت کنید.

اگر بخواهیم دقیق‌تر در رابطه با این بخش توضیح دهیم باید گفت که اسپیکینگ شمامل 4 بخش است. در بخش اول از شما خواسته می‌شود تا در رابطه با موضوع مشخصی، نظر شخصی خود را بیان کنید.

در سه بخش بعدی متن یا فایل صوتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که باید آن را به مدت 30 ثانیه خوانده یا گوش دهید و نهایتا خلاصه آن یا نظر خود را در رابطه با آن را بیان کنید.

برای تمرین این بخش باید به صورت طولانی مدت با افراد مختلف که به انگلیسی مسلط هستند بحث کنید. در این صورت می‌توانید بدون تپق زدن و یا مکث کردن، بهترین جواب را ارائه دهید.

آزمون رایتینگ در تافل

رایتینگ

رایتینگ از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول، متنی برای شما خوانده شما و 20 دقیقه زمان دارید تا در رابطه با آن، مطالبی را بنویسید. در بخش دوم نیز باید با توجه به موضوع داده شده، نظر شخصی خود را بنویسید. برای این بخش 30 دقیقه زمان خواهید داشت. میانگین نمره رایتینگ نیز 30 می‌باشد.

یاگیری املای درست واژگان در این بخش اهمیت بسیار زیادی دارد. باید به قدری تمرین کرده باشید که بتوانید تمامی کلمات را بدون هیچ خطایی نوشته و بیشترین نمره را دریافت کنید. برای تمرین املای لغات می‌توانید از ابزارهای آنلاین استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com