لوگو نادین کاوش

زمانی که متقاضی قصد دارد به کشوری دیگر و برای مدت تعیین شده ای سفر کرده و درخواست ویزای اقامت موقت کند، می بایست یک نامه هدف از سفر نوشته و آن را به مراجع مربتط به این مهاجرت در آن کشور ارائه دهد، این در واقع فرصتی برای متقاضی محسوب می شود تا افسر ویزا را متقاعد کند که او یک مسافر واقعی بوده و هیچ قصدی برای ماندن در آن کشور نخواهد داشت.

به عبارتی دیگر در هر نوع اقامت موقتی، متقاضی نياز دارد تا دلايل قانع ‌کننده‌ اي جهت بازگشت خود به کشور خود ارائه دهد. از جمله مدارک مورد نیاز جهت این امر می توان به، ارائه مدارک اثباتي کافي و شرح کامل و دقيقي از هدف سفر و احراز انگيزه ورود به هر کشوري به ‌صورت جامع اشاره نمود، که مي ‌تواند آفيسر اداره مهاجرت را از قصد متقاضی براي ورود به کشورش آگاه سازد.

what is purpose of travel

همانطور که قبلا ذکر شد مجموع اين مدارک، در واقع براي متقاضيان فرصت مناسبي است تا آفيسر را قانع کنند که پس از پايان مهلت ويزا به کشور خود باز خواهند گشت.

اثبات هدف از سفر برای ویزاهایی که در ادامه به آن پرداخته شده، مورد نیاز می باشد.

نامه هدف از سفر چگونه نگارش می شود؟

در واقع متقاضیان در نامه هدف از سفر یا Purpose of travel توضیحی مبنا بر این خواهند داد که چرا و با چه هدفی قصد سفر به مقصد مورد نظر را دارند. از نمونه مواردی که متقاضیان می توانند به عنوان اثبات ارائه نمایند، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

اما لازم به ذکر است که، خریدن بلیط هواپیما از قبل برای ویزاهای اقامت موقت ضروری و لازم نخواهد بود.

نکته حائز اهمیت این است که هیچ گارانتی وجود ندارد که ویزای متقاضی حتما مورد تایید قرار گیرد و همانطور که می دانید، بلیط هواپیما قابل برگشت نبوده و موجب تحمل خسارت خواهد شد.

نامه رسمی و امضا شده هدف از سفر باید شامل موارد زیر باشد:

سپس متقاضی می بایست نامه رسمی خود را به همراه اسناد پیوست تحویل دهد.

مدارک مورد نیاز برای اثبات هدف از سفر یا Purpose of travel

منبع مقاله: https://www.quora.com/What-is-the-purpose-of-travel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com