لوگو نادین کاوش

ایتالیا مقصدی فراتر از زادگاه ماکارونی و پیتزا است. این کشور با پیشینه غنی فرهنگی، تاریخی و هنری خود یکی از بهترین مقاصد جهان برای تحصیل به‌شمار می‌آید. به‌همین دلیل انتخاب یکی از بهترین شهر برای تحصیل در ایتالیا، یک فرصت استثنایی برای لذت بردن از تاریخ، مد و غذا است.

پس اگر می‌خواهید با نامزدهای عنوان بهترین شهر ایتالیا برای تحصیل آشنا شوید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

شهر رم گزینه ای مناسب برای تحصیل

رم

رم ارزانترین شهر ایتالیا برای تحصیل نیست اما بدون شک پایتخت این کشور به انتخاب بسیار محبوبی برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. زندگی در این شهر که مرکز ارتباطات سیاسی، تجاری، علمی و بین‌المللی ایتالیا به‌شمار می‌آید، تجربه بسیار خوبی برای هر دانشجویی است.

ویژگی که رم را از دیگر شهرهای این کشور متمایز کرده است و آن را در زمره یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل قرار می‌دهد، فرهنگ غنی آن است.

رم با بناها، سایت‌های تاریخی و بیش از 50 موزه‌ خود می‌تواند مانند یک تاریخ زنده، روایتی از اوج قدرت امپراتوری رم تا زمان حال باشد. بنابراین بهترین انتخاب برای دانشجویان هنر، تاریخ و فلسفه است. همچنین این شهر میراث جهانی یونسکو است.

بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در این شهر برای تحصیل دانشجویان بین الملل، عبارت هستند از:

فلورانس

فلورانس به‌عنوان زادگاه رنسانس یکی دیگر از مقصدهای مورد علاقه دانشجویان بین المللی است. این شهر ممکن است کوچک باشد اما تاثیر فوق العاده‌ای بر رویدادهای جهان دارد. این شهر یکی از معروف‌ترین شهرهای ایتالیا است که از جمله مراکز مهم فرهنگی و تجاری نه تنها این کشور، بلکه سراسر اروپا نیز به‌شمار می‌آید.

فلورانس محل تولد بسیاری از نوابغ جهان مانند دوناتلو، برونلسکی، داوینچی، بوتیچلی و آنژ است و نقش بسیار مهمی در مد، تاریخ و هنر دارد. همین ویژگی باعث شده است تا فلورانس یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل دانشجویان بین المللی باشد.

اگر می‌خواهید در کنار لذت بردن از مد و فرهنگ ایتالیایی، از غذاهای اصیل و خوشمزه این کشور، نوشیدنی و شادی نیز لذت ببرید، فلورانس انتخاب خوبی برای گذراندن دوران دانشجویی شما خواهد بود. بهترین دانشگاه‌هایی که می‌توانید در این شهر برای تحصیل انتخاب کنید، موارد زیر هستند:

دانشگاه شهر میلان ایتالیا

میلان

کمتر کسی را می‌توان سراغ داشت که اهل مد باشد و میلان را برای زندگی و تحصیل انتخاب نکند. این شهر در کنار نیویورک و پاریس یکی از 5 مقصد برتر مد در سرتاسر جهان است. هفته مد میلان یکی از بزرگترین رویدادهای مرتبط با مد در دنیا است.

این شهر منبع الهام دانشجویان است و همین موضوع باعث شده تا از بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل در رشته‌های مرتبط با هنر و معماری باشد. در میان مهم‌ترین مراکز آموزشی این شهر، می‌توانیم به دانشگاه‌های زیر اشاره کنیم:

بولونیا

بولونیا شهر بزرگی نیست و در زمره معروف‌ترین شهرهای ایتالیا برای گردشگران قرار نمی‌گیرد اما انتخاب بسیاری از دانشجویانی است که دنبال ارزانترین شهر ایتالیا برای تحصیل می‌گردند. زندگی در این شهر نه تنها در مقایسه با دیگر شهرهای معروف ایتالیا کمتر بوده، بلکه نام آن به‌عنوان مهد علم این کشور نیز مطرح شده است.

این شهر خانه قدیمی‌ترین مرکز آموزشی جهان یعنی دانشگاه بولونیا است. از طرفی انتخاب مناسبی برای آن دسته از دانشجویانی است که قصد انتخاب مناسب‌ترین گزینه را در میان بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل در رشته‌های تاریخ، زبان، هنر ایتالیایی، تجارت، سیاست، اقتصاد و امور مالی دارند.

جدا از امکان تحصیل در سطح جهانی، بولونیا مانند هر شهر ایتالیایی دیگر مملو از سنت و تاریخ غنی است. همچنین این شهر جایی است که می‌توانید در آن طعم اصیل غذاهای سنتی ایتالیایی را بچشید.

اگر قصد تحصیل در ایتالیا و شهر بولونیا دارید، بهترین انتخاب برای شما دانشگاه بولونیا است.

شهر پادوا برای تحصیل در ایتالیا

پادوآ

بدون شک یکی از دانشجوپذیرترین شهرهای ایتالیا پادوآ است. این شهر دانشگاهی که بیش از 30 درصد از جمعیت آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده‌اند، یکی از دوستانه‌ترین شهرهای جهان برای تحصیل است. این ویژگی باعث شده است تا افرادی که این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، بتوانند در شهر جدید خود به‌راحتی ساکن شوند.

پادوآ تمام نیازهای نسل جوان دانشجوی خود را برآورده کرده است. تعداد زیادی کافه و بار، رستوران و بوتیک از جمله امکاناتی است که برای گذراندن اوقات فراغت دانشجویان تدارک دیده شده است. به‌طور کلی در میان بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل، پادوآ مناسب‌ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی است.

همچنین پادوآ مقصدی عالی برای علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر است. هجوم گسترده مردم به کنسرت‌ها و جشنواره‌های موسیقی این شهر که طرفداران هیچ سبکی از موسیقی را از رپ گرفته تا اپرا، جاز و پاپ ناامید نمی‌کند، نشان‌دهنده اهمیت هنر و موسیقی در این شهر است.

هیچ شهری از ایتالیا را نمی‌توانید پیدا کنید که از لحاظ معماری غنی نباشد و پادوآ نیز مانند دیگر شهرها از لحاظ داشتن بناهای معماری و کلاسیک بی‌همتا یک شهر اصیل به‌شمار می‌آید. علاوه ‌بر آن داشتن 20 موزه، باغ گیاه شناسی و بازار 800 ساله، از جمله دیگر دلایلی است که این شهر کوچک را به بهترین شهر ایتالیا برای تحصیل در بین دانشجویان بین المللی تبدیل می‌کند.

اگر می‌خواهید فرصت تحصیل در این شهر را از دست ندهید، بهترین گزینه برای انتخاب دانشگاه پادوآ است.

سخن نهایی

ایتالیا یکی از زیباترین و غنی‌ترین کشورهای جهان از لحاظ فرهنگ و هنری است. این کشور توانسته است کمک با شهرت جهانی دانشگاه‌های خود، بسیاری از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل ترغیب کند. شرایط ویژه‌ی تحصیلی مانند بهره‌مندی دانشجویان از انواع بیمه‌های مسافرتی ایتالیا، تحصیل رایگان در مقاطع مختلف و …. این کشور را به مقصد بی چون و چرا دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

 بنابراین سالانه افراد بسیاری قصد دارند در بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل، زندگی دانشجویی خود را شروع کنند. اگر شما نیز جزو آن‌ها هستید، در مطلب بالا این شهرها را با مراکز آموزشی سرشناسی که دارند، معرفی کردیم.

منبع نوشته : https://globalscholarships.com/best-cities-study-italy/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com