لوگو نادین کاوش

آیا به بیمه سفر برای ایتالیا نیاز دارید تا زمان مهاجرت به عناوینی مانند تحصیل در ایتالیا و … و یا بازدید از آن با مشکل خاصی روبرو نشوید؟ شما مانند هر فرد دیگری که از خارج اتحادیه اروپا به این کشور سفر می‌کند، نیاز دارید تا بیمه‌ای تحت عنوان بیمه مسافرتی شینگن تهیه کنید. حتی اگر شما در طول سفر به‌خوبی مراقب همه چیز باشید، باز هم ممکن است اتفاقات پیش بینی شده‌ای اتفاق بیافتند که بیمه می‌تواند به رفع آن‌ها کمک کند.

اگر بدانید چه تعدادی از سفرها به دلیل شرایط اضطراری لغو شده است، تردیدی برای دریافت بیمه مسافرتی شینگن نخواهید داشت. بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا بگوییم چطور قبل از رفتن به ایتالیا، بیمه مسافرتی لازم را دریافت کنید و چه نکاتی را قبل از آن باید بدانید.

آشنایی با بیمه سفر برای کشور ایتالیا
منبع تصویر:https://heymondo.com/

خدمات بیمه مسافرتی ایتالیا چیست؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در زمان تهیه بیمه مسافرتی به آن توجه کنید، شرایط و ضوابط نوشته شده در بیمه نامه است. قبل از خرید و امضای هر قراردادی، باید متن آن را به‌دقت بخوانید. یک سری از نکات مهم در بخش «محدودیت‌ها و استثناها» ذکر شده‌اند که توصیه می‌کنیم مطالعه آن‌ها را از قلم نیاندازید.

هر کشور ضوابط مشخصی را برای بیمه‌ نامه مورد نیاز خود در نظر گرفته است. بنابراین برای تهیه بیمه سفر برای ایتالیا، باید برنامه‌ای را انتخاب کنید که موقعیت‌های مورد نظر دولت این کشور را پوشش دهد. به‌طور کلی ایتالیا کشوری کاملا امن است اما مشکلاتی مانند سرقت جزئی در هر منطقه‌ای از جهان رخ می‌دهند. بنابراین بیمه‌ نامه شما باید این مسائل را نیز تحت پوشش خود قرار دهد.

برای تهیه بیمه مسافرتی که در ایتالیا اعتبار داشته باشد، باید از اطلاعات زیر خبر داشته باشید:

امکان لغو و پایان سفر

بیمه سفر برای ایتالیا باید در صورت وقوع هریک از اتفاقات زیر، امکان لغو و پایان سفر را برای شما فراهم کند و خسارات مربوط به سفر شما را به‌طور کامل پوشش دهد:

ارائه خدمات پزشکی و بازگشت پزشکی

در نظر داشته باشید بیشتر افرادی که به منظور تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا به این کشور مهاجرت تحصیلی می‌کنند، پس از پایان دوره تحصیل و یا پس از گذشت ترم‌های اولیه به منظور کسب درآمد به استخدام شرکت‌های بیمه برای ارائه خدمات پزشکی در خواهند آمد.

پرداخت خسارت برای رسیدن چمدان، دزدیده شدن، گم شدن یا آسیب دیدن آن

بیمه پرواز

هزینه آسیب احتمالی ماشین های اجاره‌ای

پوشش فعالیت های مشخص

فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، قایقرانی یا اسکی و موارد مشابه، اغلب هزینه‌های اضافی دارند که بیمه باید آن‌ها را پرداخت کند.

دیگر خدمات بیمه مسافرتی ایتالیا

مهم‌ترین دغدغه و نگرانی افرادی که به خارج از کشور سفر می‌کنند، مخارج بازگرداندن آن دسته از دوستان و همراهانی است که در طول سفر بیمار شده یا فوت شده‌اند. هزینه بازگرداندن یک فرد به کشور خود بسیار بالا است و به‌همین دلیل خرید یک بیمه مسافرتی می‌تواند نگرانی‌هایتان را از این بابت برطرف کند.

با این‌حال دلایل دیگری نیز وجود دارد که خرید بیمه مسافرتی را برای افراد الزامی می‌کند. کمی قبل به مهم‌ترین خدمات بیمه سفر برای ایتالیا اشاره کردیم اما خدمات دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند دغدغه گروه خاصی از افراد را برطرف کنند. از جمله:

بیمه سفر به ایتالیا برای خانواده
منبع تصویر: https://byrneinsurancegroup.com/

بیمه برای خانواده‌ها

برای پدرها و مادرها هیچ چیزی بیشتر از اطمینان یافتن از سلامتی و امنیت خانواده‌شان وجود ندارد. به‌همین دلیل این افراد نیاز به تهیه بیمه‌ نامه‌هایی دارند که تمام اعضای خانواده را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

بنابراین در صورتی که به ‌همراه خانواده خود به ایتالیا سفر می‌کنید، بهتر است بیمه نامه‌ای را برای کاهش هزینه‌ها و اطمینان از الزامات تعیین شده تهیه کنید که تمام اعضای خانواده‌تان را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

اگر در زمان سفر باردار هستید، باید بندهای مربوط به بارداری را نیز حتما مورد بررسی قرار دهید.

بیمه سالمندان

اگر بیش از 65 سال دارید، بیمه‌هایی وجود دارند که سیاست‌های تخصصی مرتبط با سالمندان را دنبال می‌کنند و موارد بیشتری را با توجه به نیاز مشتریان خود پوشش می‌دهند. بنابراین باید حتما به فکر دریافت این نوع بیمه نامه‌ها باشید.

امکان دارد برای تهیه بیمه سفر برای ایتالیا، لازم باشد که تحت معاینه پزشکی با پزشک عمومی خود قرار بگیرید تا شرایط سلامتی شما به‌طور کامل مشخص باشد. این کار ممکن است باعث شود تا مجبور شوید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا اطمینان کافی از تحت پوشش کامل قرار گرفتن شما وجود داشته باشد.

نکاتی که باید قبل از تهیه بیمه نامه به آن ها توجه کنید

سخن نهایی

داشتن بیمه سفر برای ایتالیا یکی از الزامی‌ترین مدارکی است که برای دریافت ویزای کشور ایتالیا به آن نیاز دارید. این بیمه‌ نامه با پوشش مشکلات احتمالی که در طول سفر ممکن است پیش بیاید، هزینه‌های احتمالی شما را کاهش می‌دهد و در مواردی به شما خسارت لازم را پرداخت می‌کند.

هزینه‌های بازگشت پزشکی، درمان پزشکی، خسارت ناشی از دزدی و کنسلی سفر، از مواردی هستند که بیمه پرداخت می‌کند.

منبع مقاله: https://www.schengenvisainfo.com/europe-travel-insurance/italy/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com