لوگو نادین کاوش

در واقع ویزا استارت‌آپ ایتالیا را می‌توان به عنوان یکی از برنامه‌های جدید مهاجرتی معرفی نمود که به کارآفرینان با صلاحیت خارجی اقامت دو ساله ایتالیا را ارائه کرده و می‌توان گفت یکی از ویزاهای مورد توجه جهت ورود و سرمایه گذاری در ایتالیا محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با نظام آموزشی کشور ایتالیا و مدارس این کشور

متقاضیان برای ویزا استارت‌آپ ایتالیا، می‌توانند به دو روش اقدام نمایند، یکی به صورت مستقیم و روش دیگر از طریق یک انکباتور در ایتالیا می‌باشد. انکوباتورها، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که از استارت‌آپ‌ها و ایده‌های تجاری حمایت کرده، که این حمایت به صورت پشتیبانی فنی، قانونی و مدیریتی نیز می‌باشد.

ویزا استارت آپ ایتالیا

علاوه بر این، این موسسات تجهیزات و همچنین فضای کاری را در اختیار شرکت‌ها قرار خواهند داد تا بتوانند به توسعه کسب‌ و کار خود پرداخته و ارائه دهند.

نحوه راه اندازی استارت آپ در ایتالیا

متقاضیان جهت شروع بیزینس خود در ایتالیا، در گام اول می‌بایست با انواع شرکت‌های استارت‌آپی و ثبت در این کشور به آشنایی کافی دست یابند. برای ثبت شرکت در ایتالیا، کارآفرینان خارجی معمولا علاقه‌مند به انتخاب دو نوع شرکت، در قالب شرکت مسئولیت محدود (SRL) و یا شرکت سهامی عام (SpA) بوده، که تفاوت این دو نوع شرکت در حداقل سرمایه لازم برای ثبت آن نیز می‌باشد.

اما مراحل اصلی و ضروری جهت ثبت شرکت مورد نظر در ایتالیا به شرح زیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین دانشگاه های کشور ایتالیا در سال 2023

مدارک مورد نیاز جهت راه اندازی استارت‌آپ در ایتالیا

از مهم‌ترین اقدامات متقاضیان جهت دریافت ویزا استارت‌آپ ایتالیا، آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت ارائه مراجع مربوطه نیز می‌باشد، که در ادامه مدارکی که برای دریافت این نوع ویزا، چه به صورت مستقیم و چه از طریق انکباتورها لازم است، شرح داده شده است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا استارت‌آپ ایتالیا به صورت مستقیم:

دریافت  Nulla Osta ISVحدودا یک ماه زمان خواهد برد، و پس از آن متقاضیان می‌بایست مدارکی را به سفارت ایتالیا در ایران ارائه کرده، که به شرح زیر می‌باشد.

همچنین مدارک لازم برای دریافت ویزا استارت‌آپ ایتالیا از طریق انکباتورها عبارتند از:

لازم به ذکر است که متقاضیان جهت ویزا استارت‌آپ ایتالیا از طریق انکباتورها هم می‌بایست اول گواهی Nulla Osta ISV را دریافت نمایند.

سپس بعد از اخذ نامه Nulla Osta ISV، متقاضی می‌بایست مدارکی را جهت ارائه به سفارت آماده کرده که عبارتند از:

بهترین رشته‌ها و زمینه‌ها جهت راه اندازی استارت‌آپ در ایتالیا

در واقع می‌توان گفت مناسب‌ترین رشته‌ها و همچنین زمینه‌ها برای راه اندازی استارت‌آپ در کشور ایتالیا، آن دسته از رشته‌ها و مشاغلی هستند که به توسعه سریع و گسترده در زمینه‌های اجتماعی و همچنین اقتصادی در این کشور کمک کنند.

یکی دیگر از راه های اخذ ویزا مهاجرتی ایتالیا، ادامه تحصیل در این کشور است. به منظور آشنایی با شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در ایتالیا 2023 روی لینک داده شده کلیک کنید.

از همین رو می‌توان گفت طرح‌های تجاری استارت‌آپ با توجه به پتانسیل بالا جهت توسعه و گسترش فراگیر آن، و همچنین امکان را‌ه‌یابی سریع ‌آن‌ها به بازارهای جهانی، از مناسب‌ترین رشته‌ها و زمینه‌ها جهت راه اندازی استارت‌آپ در ایتالیا خواهند بود. بنابراین متقاضیانی که دارای طرح‌های تجاری در زمینه‌های زیر می‌باشند، در اولویت تایید و پذیرش این طرح‌ها از سوی دولت ایتالیا خواهند بود.

مزایای راه اندازی استارت‌آپ در ایتالیا

دستیابی به ویزا استارت‌آپ ایتالیا، و به دنبال آن دریافت اقامت این کشور، از مزایای فراوانی برخوردار خواهد بود، که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به راه اندازی کسب و کار استارت‌آپی در این کشور و دریافت مجوز اقامت دائم و تابعیت ایتالیا اشاره نمود.

علاوه بر این از مهم‌ترین مزایای راه اندازی استارت‌آپ در کشور ایتالیا می‌توان از موارد زیر نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com