لوگو نادین کاوش

تحصیل در رشته‌های علوم زیستی در ایتالیا تجربه‌ای بی‌نظیر و منحصر به‌فرد برای علاقمندان به این رشته است. ایتالیا نه تنها به فرهنگ غنی، مناظر شگفت‌انگیز و غذاهای لذیذ شهرت دارد، بلکه فرصت‌های بسیاری برای پیشرفت در رشته‌های علوم زیستی را برای علاقه‌مندان به آن‌ها فراهم کرده است.

وجود دانشگاه‌های بسیار و مختلف در ایتالیا این امکان را به دانشجویان خارجی داده است تا بتوانند برای اخذ پذیرش در رشته‌های زیست‌شناسی در دانشگاه‌های این کشور اقدام کنند. از دلایل دیگر محبوبیت ایتالیا در میان دانشجوهای بین‌المللی، ارائه تسهیلات و امکانات مختلف رفاهی و انواع بورسیه‌ها و کمک ‌هزینه‌های متنوع به دانشجویان است.

اما برای ادامه تحصیل در رشته علوم زیستی در ایتالیا، ابتدا نیاز است شرایط آن را بدانید و با بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در زمینه علوم زیستی نیز آشنا شوید. پس تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

شرایط تحصیل علوم زیستی در ایتالیا

شرایط تحصیل در رشته علوم زیستی در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در سال 2023 در رشته‌های علوم زیستی در مقطع کارشناسی 4 ساله است و پس از آن در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید یک دوره 2 ساله را بگذرانید. طول مدت تحصیل رشته زیست‌شناسی در این کشور نیز 3 سال است.

رشته‌های علوم زیستی با توجه به دانشگاه مورد نظر، ممکن است به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه شوند. همچنین بسته به مهارت‌های زبانی خود می‌توانید زبان مورد نظر رشته تحصیلیتان را انتخاب کنید.

گرایش‌های علوم زیستی در ایتالیا

برای تحصیل در رشته علوم زیستی در ایتالیا می‌توانید یکی از گرایش‌های زیر را انتخاب کنید:

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل علوم زیستی در ایتالیا

دانشگاه‌های بسیاری در ایتالیا رشته‌های مختلفی مرتبط با علوم زیستی را به زبان‌های ایتالیایی یا انگلیسی ارائه می‌دهند. در بخش بعد 4 دانشگاه برتر برای تحصیل در رشته علوم زیستی در ایتالیا را معرفی می‌کنیم:

بهترین دانشگاها برای تحصیل علوم زیستی در ایتالیا

1) دانشگاه پادوا

بهترین دانشگاه ایتالیا برای تحصیل در رشته‌های زیست‌شناسی دانشگاه پادوا است. این دانشگاه در شمال ایتالیا واقع شده و از بهترین موسسات آموزش عالی در ایتالیا است. گروه زیست‌شناسی دانشگاه پادوا شاخه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و معتبرترین گروه زیست‌شناسی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

تمامی دوره‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شوند، طوری طراحی شده‌اند که شامل دروس تئوری و عملی باشند. دانشجویان می‌توانند از امکانات و تجهیزات این دانشگاه برای اهداف پژوهشی خود استفاده کنند.

2) دانشگاه ساپینزا

در لیست دانشگاه‌های برتر ایتالیا برای تحصیل در رشته علوم زیستی در ایتالیا، دانشگاه ساپینزا نیز جایگاه مهمی دارد. این دانشگاه واقع در شهر رم است. دانشگاه ساپینزا در سال 1303 میلادی تاسیس شده و از کهن‌ترین دانشگاه‌های جهان است.

دانشکده زیست‎شناسی و بیوتکنولوژی دانشگاه ساپینزا «چارلز داروین» نام دارد. این دانشکده در رشته‌های مختلف مرتبط به زیست‌شناسی فعالیت دارد و تحقیق و پژوهش‌های زیادی انجام می‌دهد. بسیاری از تحقیقات میکروسکوپی و نانوتکنولوژی در این دانشکده انجام می‌شوند.

3) دانشگاه فلورانس

دانشگاه فلورانس یکی دیگر از بهترین مراکز برای تحصیل در رشته علوم زیستی در ایتالیا است. این مرکز تحقیقاتی عمومی در شهر فلورانس این کشور واقع شده است. دانشگاه فلورانس در سال 1321 میلادی تاسیس شد و تنها در سه حوزه اصلی حقوق مدنی و شرعی، ادبیات و پزشکی فعالیت داشت.

اما این مکان امروزه شامل دانشکده‌های بسیاری از جمله دانشکده زیست‌شناسی است. در مقطع کارشناسی این دانشکده دانشجویان می‌توانند در دو رشته علوم زیستی و علوم طبیعی تحصیل کنند.

در طی 3 سال تحصیل در دوره کارشناسی، دانشجویان آموزش‌های عملی و تئوری می‌بینند و با زمینه‌های پژوهشی مختلف آشنا می‌شوند. آن‌ها سپس می‌توانند گرایش خود را برای دوره ارشد انتخاب کنند.

4) دانشگاه میلان

دانشگاه میلان از برترین دانشگاه‌های ایتالیا و شهر میلان را می‌توان به عنوان یکی از بهترین شهر‌های ایتالیا برای تحصیلبهترین شهر‌های ایتالیا برای تحصیل دانست، به‌ویژه در بخش علوم زیستی است. این دانشگاه با بیش از 60 هزار دانشجو از بزرگترین دانشگاه‌های اروپا به حساب می‌آید. علاقه‌مندان به رشته‌های علوم زیستی می‌توانند در دانشکده علوم زیستی دانشگاه میلان تحصیل کنند.

تمرکز این دانشکده در مقطع کارشناسی بر آشنایی دانشجویان با شناختی اساسی و پایه از علوم زیستی است. طی این مقطع، دانشجویان با اصول و تکنولوژی‌های مرتبط با رشته خود آشنا می‌شوند. آن‌ها سپس در مقاطع بالاتر می‌توانند تخصص و گرایش خود را انتخاب کنند.

سخن نهایی

سالانه دانشجویان بسیاری ایتالیا را به‌عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. وجود موسسات عالی آموزش در زمینه زیست‌شناسی نیز توجه بسیاری از دانشجویان را به این کشور و مهاجرت تحصیلی به آن جلب کرده است. در این مقاله با توضیح شرایط تحصیل در رشته علوم زیستی در ایتالیا و معرفی دانشگاه‌های برتر در این زمینه سعی کردیم تصمیم‌گیری را برای شما راحت‌تر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com