لوگو نادین کاوش

ایتالیا کشوری مناسب برای مهاجرت و تحصیل در رشته دامپزشکی است و دانشگاه‌های مطرح آن دانشجویان بین ‌المللی بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کنند. از طرفی رشته دامپزشکی از جمله مشاغل پرمتقاضی و با درآمد مناسب در ایتالیا است.

تحصیل در این رشته همچنین می‌تواند برای کسانی که به حیوانات و حوزه پزشکی علاقه دارند، جذابیت بالایی داشته باشد. اگر شما نیز جزو آن‌ها قرار می‌گیرید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا شرایط تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا، مدارک لازم برای آن و موارد مهم دیگر را توضیح دهیم.

شرایط تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا

شرایط تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا

دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های پزشکی در ایتالیا مانند دامپزشکی دروسی مانند آناتومی، فیزیولوژی، میکروبیولوژی، فارماکولوژی و رفتار حیوانات را می‌گذرانند. آن‌ها همچنین باید در جلسات آزمایشگاهی و تشریح شرکت کنند تا تجربه عملی کافی به‌دست آورند.

رشته دامپزشکی در ایتالیا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می‌شود. طول مدت تحصیل در رشته دامپزشکی برای مقطع کارشناسی 3 تا 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد دو سال خواهد بود.

این رشته پرطرفدار به‌صورت کارشناسی ارشد پیوسته نیز ارائه می‌شود که 5 تا 6 سال زمان می‌برد اما در مقطع دکتری فقط به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

دانشجویان برای پذیرش در رشته دامپزشکی در ایتالیا باید در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور شرکت کنند و در صورت قبولی برای صدور ویزای تحصیلی درخواست دهند.

مدارک لازم تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا

متقاضیان باید با جستجو در سایت دانشگاه‌های ایتالیا دوره دامپزشکی مورد نظر خود را پیدا کرده و با بررسی قسمت مربوط به مدارک لازم برای درخواست پذیرش، نسبت به جمع‌آوری این اسناد اقدام کنند. این مدارک برای هر دانشگاه یا دوره ممکن است متفاوت باشد اما به‌طور کلی مدارک لازم تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا به شرح زیر است:

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

پس از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه و دریافت نامه پذیرش، قدم بعدی برای تحصیل در ایتالیا و مهاجرت به این کشور، درخواست ویزای تحصیلی از سفارت ایتالیا است. مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی را در فهرست زیر آورده‌ایم:

هزینه‌ تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا

هزینه‌ تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا

تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا هزینه‌های نسبتا پایینی دارد و با توجه به بورسیه‌هایی که این کشور برای دانشجویان بین ‌المللی در نظر گرفته است، بسیاری از هزینه‌ها را می‌توان با آن پوشش داد.

هزینه‌ تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا بسته به دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید، ملیت شما و سایر عوامل مانند هزینه‌های زندگی و حمل و نقل می‌تواند متفاوت باشد. با این‌حال شهریه بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در این رشته از 1000 یورو تا 6000 یورو است.

از طرفی هر دانشجو برای زندگی روزمره در ایتالیا نیز به مبلغی حدود 800 تا 1000 یورو در ماه نیاز دارد. دانشجویان حین تحصیل اجازه دارند کار پاره‌وقت داشته باشند و توسط آن قسمتی یا همه هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دامپزشکی در ایتالیا

آشنایی با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایتالیا بسیار مهم است. کیفیت آموزشی دوره تحصیل شما تاثیر زیادی در آینده شغلی‌تان به‌عنوان دامپزشک خواهد داشت. تحصیل در یک موسسه معتبر نه ‌تنها کیفیت آموزشی تحصیلات شما را تضمین می‌کند، بلکه شانس یافتن شغل مناسب در این رشته را پس از فارغ‌التحصیلی افزایش می‌دهد.

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا اولین و بهترین دانشگاه ها برای تحصیل دامپزشکی در ایتالیا است. این دانشگاه برنامه‌ای در رشته دامپزشکی ارائه می‌دهد که به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود. در انتهای این دوره تحصیلی می‌توانید مدرک دکترای دامپزشکی (DVM) را دریافت کنید که معادل مدرکی است که دانشکده‌های دامپزشکی در کشورهای دیگر اعطا می‌کنند.

برنامه درسی دوره دامپزشکی در دانشگاه پیزا موضوعاتی مانند آناتومی حیوانات، فیزیولوژی، تغذیه، بیماری‌ها و جراحی را پوشش می‌دهد. دانش آموزان همچنین در مورد بهداشت عمومی و رفاه حیوانات و مسائل اخلاقی، قانونی و اقتصادی که بر عملکرد دامپزشکی تاثیر می‌گذارد، اطلاعات مهمی را یاد می‌گیرند.

دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا در ایتالیا یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپا است و برنامه دامپزشکی آن شهرت زیادی دارد. در دانشکده دامپزشکی دانشگاه پادوا با اساتید و محققان بسیار ماهر و باتجربه‌ای روبرو خواهید شد که هدف آن‌ها آموزش دقیق و جامع به دانشجویان است.

دانشگاه تورین

رشته دامپزشکی در دانشگاه تورین دروسی مرتبط با سلامت حیوانات از جمله آناتومی، فیزیولوژی، آسیب‌شناسی، فارماکولوژی و جراحی را پوشش می‌دهد. برنامه رشته دامپزشکی در این دانشگاه شامل فرصت‌های آموزشی عملی، مانند دوره بالینی است. دانش آموزان در این دوره می‌توانند به‌صورت عملی معاینه حیوانات را تجربه کنند.

دانشگاه کمرینو

اعضای هیئت علمی در بخش دامپزشکی دانشگاه کامرینو تحقیقات زیادی را در طول سال انجام می‌دهند و دانشجویان این فرصت را دارند که با اعضای هیئت علمی در پروژه‌های تحقیقاتی کار کنند. این تعامل به دانش آموزان اجازه می‌دهد تا درک عمیق‌تری از آخرین پیشرفت‌ها در این زمینه به‌دست آورند و مهارت‌های تحقیقی خود را توسعه دهند.

درآمد رشته دامپزشکی در ایتالیا

دامپزشکان در این کشور اروپایی بر اساس سابقه کار، مدرک تحصیلی، محل زندگی و عوامل دیگر درآمدهای متفاوتی دارند. به‌عنوان مثال دامپزشکان با مدرک کارشناسی ارشد نسبت به دامپزشکان با مدرک کارشناسی  38 درصد درآمد بیشتری دارند.

همچنین دامپزشکان با 2 تا 10 سال سابقه کار از 2700 تا 4800 دلار در ماه و دامپزشکان با سابقه کاری 10 تا 20 سال حدود 6000 دلار در ماه درآمد خواهد داشت.

سخن نهایی

طی سالیان اخیر توجه به دانشگاه‌های ایتالیا به علت ارزان بودن تحصیل در آن‌ها و همچنین کیفیت خدمات آموزشی که این کشور دارد، بسیار زیاد شده است. در این مطلب شرایط تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا را توضیح دادیم که جزو رشته‌های پرطرفدار محسوب می‌شود و با انتخاب آن به‌عنوان شغل می‌توانید درآمد بسیار خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com