لوگو نادین کاوش

مهاجرت یکی از مسائلی است که این روزها ذهن خیلی از ما را درگیر کرده است. این کار به هیچ وجه راحت نبوده و به همین دلیل باید با افراد متخصص و موسسات مهاجرتی همکاری کنید تا بتوانید خیلی سریع و آسان این کار را انجام دهید. در کشور ما تعداد زیادی از این نوع موسسات وجود دارند و شما باید بتوانید از میان آن‌ها بهترین موسسه مهاجرتی را انتخاب نمایید.

در ادامه این مطلب تصمیم داریم تا شما را با روش های انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی آشنا کنیم. به این صورت می‌توانید با افراد مطمئن همکاری کنید. با ما همراه باشید.

بهترین موسسه مهاجرتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

بهترین موسسه مهاجرتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

این سوالی است که می‌تواند ذهن هر کسی را مشغول کند. از کجا باید متوجه شویم که موسسه انتخابی ما کاملا معتبر بوده و می‌توانیم برای انجام کارهای حقوقی و مالی به آن‌ها اعتماد کنیم؟ در این قسمت شما را با مهم‌ترین ویژگی‌های یک موسسه مهاجرتی معتبر آشنا خواهیم کرد:

بررسی مجوزها از کشور مبدا (ایران)

مهم‌ترین معیاری که باید آن را بررسی نمایید، داشتن مجوزها می‌باشد. این مهم‌ترین مورد در روش های انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی است. ممکن است شما با موسسه‌ای رو به رو شوید که سال‌های زیادی است که در زمینه مهاجرت فعالیت دارد ولی باید بدانید که این موضوع نمی‌تواند دلیلی برای داشتن مجوز باشد. ممکن است این موسسه در تمامی این سال‌ها از این موضوع فرار کرده باشد.

به همین دلیل باید تمامی مجوزهای قانونی و معتبر را مورد بررسی قرار دهید. مهم‌ترین این مجوزها به شرح زیر است:

  1. شماره ثبت رسمی، اولین مجوزی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.
  2. می‌دانید که مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین انواع مهاجرت بوده و خیلی از جوانان به دنبال استفاده از این روش هستند. اگر موسسه مورد نظر شما در این حوزه فعال باشد، باید مجوز رسمی اعزام دانشجو را از وزارت علوم و تحقیقات و از مراجع ذی صلاح دریافت کرده باشد.
  3. علاوه بر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری نیز به مجوزهای مخصوص خود نیز دارد. موسسه باید مجوز کاریابی خارجی را از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی دریافت نماید تا بتواند در این زمینه به کار خود ادامه دهد.

بررسی مجوزها از کشور مقصد

یکی دیگر از روش های انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی این است که مجوزهای لازم در کشور مقصد را نیز بررسی نمایید. داشتن مجوز در ایران کافی نبوده و کشورهای خارجی نیز باید مجوزهای کافی را به موسسه مورد نظر بدهند.

بیشتر بخوانید: آشنایی شرایط و قوانین ترجمه مدارک و لیست مراکز ترجمه مشهد

هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد. برای مثال اگر تصمیم به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا داریدباید نام وکلای موسسه مهاجرتی در سازمان حفاظت از مرزهای ایتالیا یا MARA ثبت شده باشد در غیر این صورت این موسسه قابل اطمینان نبوده و نمی‌توانید به مهاجرت از طریق آن امیدی داشته باشید.

بررسی دفتر مرکزی ثابت در کنار شماره تلفن ثابت و شماره موبایل

یکی دیگر از موارد روش های انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی، این است که موسسه مورد نظر شما جا و مکان مشخصی داشته باشد. می‌دانید که هزینه‌های مهاجرت بسیار زیاد بوده و در کنار آن باید هزینه بسیار زیادی به موسسه وکالتی مورد نظر بپردازید تا بتوانند کارهای شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

طبیعتا شرکتی که دفتر مرکزی و شماره تماس مشخصی نداشته باشد نمی‌تواند برای پرداخت این میزان از هزینه قابل اعتماد باشد. برخی از افراد در شبکه‌های اجتماعی با موسساتی آشنا می‌شوند که هیچ نام و نشانی درستی نداشته و طبیعتا اعتماد به آن‌ها کاری بسیار اشتباه است.

داشتن مشاوره اولیه رایگان

موسسات مهاجرتی نباید هزینه‌ای برای فردی که هنوز شرایط مهاجرت مشخصی ندارد دریافت کنند. جلسه اول مشاوره باید رایگان باشد تا مشاورین با توجه به شرایط فرد مورد نظر، تمامی راه‌های مهاجرت را بررسی کرده و نهایتا به این نتیجه برسند که این فرد شرایط مهاجرت را دارد و اگر این امکان وجود دارد، از چه روشی باید انجام شود.

داشتن مشاوره اولیه رایگان

بعد از آن، اگر او تصمیم گرفت سایر کارهای خود را به موسسه مهاجرتی مورد نظر بسپارد، می‌توانند در رابطه با هزینه با هم صحبت کرده و قیمت خدمات خود را بیان کنند.

اگر به موسسه مهاجرتی مراجعه کرده و از همان ابتدا در رابطه با هزینه مشاوره صحبت کردند باید به آن‌ها شک کرده و بدانید که به احتمال زیاد مشکلی این میان وجود دارد.

داشتن وکیل دادگستری

گزینه بعدی در روش های انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی، بررسی وکیل دادگستری مجموعه می‌باشد. تمامی این موسسات بر پایه قوانین دادگستری باید به فعالیت خود ادامه دهند و اگر تعدادی وکیل دادگستری حرفه‌ای با داشتن پروانه وکالت دادگستری و کد فعالیت در این موسسه حضور نداشته باشند عملا این موسسه هیچ اعتباری نداشته و باید از انتخاب آن صرف نظر کنید.

بیشتر بخوانید:» آشنایی با شرایط و قوانین معافیت تحصیلی 1402

پروانه فعالیت

رسیدگی به امور مهاجرت کاری کاملا قانونی بوده و در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم که تماما با قانون ایران و کشورهای دیگر سر و کار دارد. چنین شرکتی طبیعتا باید پروانه فعالیت داشته و آن را در معرض عموم قرار دهد.

اگر با ورود به شرکت مورد نظر نتوانستید این مجوز را مشاهده کنید، قطعا مشکلی وجود دارد و بهتر است به همکاری با آن اصلا فکر نکنید.

داشتن هویت

موسسه مهاجرتی مورد نظر شما نباید ناشناخته باشد. قبلا هم به این نکته اشاره کردیم که این موسسه باید مکان مشخصی داشته باشد. در ادامه آن باید لوگو، نام برند مشخص و موارد این چنین برای اثبات هویت خود داشته باشد تا بتواند اعتماد افراد مختلف را به دست آورد.

همچنین با چند سوال کوچک از افراد حرفه‌ای در این حوزه می‌توانید در رابطه با سابقه شرکت مورد نظر به خوبی تحقیق نمایید.

به روز بودن

درست است که موسسات قدیمی و شناخته شده همیشه اولیت بیشتری دارند ولی باید بدانید که در کنار قدیمی بودن باید اطلاعات آن‌ها به روز باشد. این یکی دیگر از روش های انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی می‌باشد. قوانین مهاجرت به کشورهای دیگر روز به روز در حال تغییر بوده و طبیعتا با روش‌های 10 سال گذشته نمی‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید.

به همین دلیل بهتر است تحقیق جزئی در رابطه با موسسه مهاجرتی کرده و مطمئن شوید از آخرین روش‌ها استفاده می‌نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com