لوگو نادین کاوش

ایتالیا مرکز بسیاری از زیباترین شهرها و مناظر شگفت‌انگیز جهان است. سالانه میلیون‌ها گردشگر به این کشور سفر می‌کنند تا تاریخ، فرهنگ و غذاهای اصیل آن را کشف کنند و تجربه سفر متفاوتی را برای خود رقم بزنند.

به دلیل آمار بالای سفر به ایتالیا، این کشور دارای چندین فرودگاه بین‌المللی است که از بازدیدکنندگان و دانشجویان زیادی در هر زمان از سال استقبال می‌کنند. در این مقاله فرودگاه های ایتالیا را به شما معرفی می‌کنیم، پس تا انتها همراه ما بمانید.

مهم‌ ترین فرودگاه های ایتالیا

در سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاری هنگفتی در فرودگاه های ایتالیا انجام شده و چندین فرودگاه بین‌المللی این کشور بازسازی‌ها و توسعه‌های قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. این امر به بهبود تجربه کلی سفر برای مسافرانی که با استفاده از ویزا مسافرتی و یا دریافت ویزا تحصیل در ایتالیا قصد رفتن به این کشور را دارند، کمک کرده و ایتالیا را به مقصدی جذاب‌تر برای تمام گردشگران از سراسر جهان تبدیل کرده است. از جمله فرودگاه های مهم این کشور باید به موارد زیر اشاره کنیم.

فرودگاه رم

فرودگاه فیومیچینو رم

بزرگترین و مهم‌ترین مورد در بین فرودگاه های بین المللی ایتالیا فرودگاه فیومیچینو رم است که با نام فرودگاه بین‌المللی لئوناردو داوینچی نیز شناخته می‌شود. این فرودگاه در 32 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر رم واقع شده است و فرودگاه اصلی پایتخت ایتالیا به‌شمار می‌رود.

این فرودگاه دارای چهار ترمینال است که ترمینال 3 آن، بزرگترین و شلوغ‌ترین ترمینال بوده و سالانه پذیرای بیش از 40 میلیون مسافر است. این مرکز برای آلیتالیا، هواپیمایی ملی ایتالیا و چندین شرکت هواپیمایی بزرگ دیگر از جمله دلتا، امارات و ایرفرانس کار می‌کند.

فرودگاه رم از جمله فرودگاه های ایتالیا است که بسیاری از خدمات و امکانات از جمله فروشگاه‌های معاف از مالیات، رستوران‌ها، سالن‌های استراحت و انواع گزینه‌های حمل و نقل به مرکز شهر را برای استفاده عموم فراهم کرده است.

فرودگاه مالپنسا میلان

یکی دیگر از فرودگاه های ایتالیا فرودگاه مالپنسا میلان است که در حدود 45 کیلومتری شمال غربی مرکز شهر میلان یکی از بهترین شهر‌های ایتالیا برای تحصیل دانجشویان قرار دارد و دومین فرودگاه بزرگ لاجوردی پوشان اروپا است.

فرودگاه میلان مالپنسا

این فرودگاه دارای دو ترمینال است که ترمینال 1 به‌عنوان ترمینال اصلی استفاده می‌شود و بیشترین ترافیک فرودگاه را به خود اختصاص می‌دهد. ترمینال 2 اغلب مورد استفاده شرکت‌های ارزان قیمت قرار دارد.

فرودگاه مالپنسا میزبان بیش از 100 شرکت هواپیمایی است که با آن همکاری می‌کنند. بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل هوایی آلیتالیا، خطوط هوایی ارزان قیمت رایان ایر و ایزی جت و خطوط هوایی بین المللی مانند امارات، لوفت هانزا و بریتیش ایرویز هستند.

این مرکز به چندین شرکت هواپیمایی بزرگ از جمله ایر ایتالیا، ایزی جت و رایان ایر تعلق دارد و سالانه علاوه بر خدمات رسانی به بیش از 20 میلیون مسافر، خدمات بیمه مسافرتی ایتالیا را با ویژگی‌ها و امکانات بیشتر به مسافران ارائه می‌کنند.

فرودگاه فلورانس

از دیگر فرودگاه های ایتالیا می‌توان به فرودگاه فلورانس اشاره کرد. فرودگاه فلورانس که با نام فرودگاه آمریگو وسپوچی نیز شناخته می‌شود، در ۸ کیلومتری شمال غربی مرکز شهر فلورانس قرار دارد و سالانه به بیش از ۲ میلیون مسافر خدمات‌رسانی می‌کند.

یکی از مزایای پرواز به فرودگاه فلورانس نزدیکی آن به مرکز شهر است. این فرودگاه تنها حدود 15 دقیقه با ماشین از مرکز شهر فاصله دارد و در آن می‌توانید از خدمات مختلف حمل و نقل از جمله تاکسی، اتوبوس و اجاره ماشین استفاده کنید. این فرودگاه همچنین ایستگاه قطار مخصوص به خود را دارد که به ایستگاه قطار اصلی فلورانس، سانتا ماریا نوولا راه دارد.

فرودگاه ونیس مارکو پلو

فرودگاه مارکوپولو ونیز

فرودگاه مارکوپولو ونیز در حدود 12 کیلومتری مرکز شهر ونیز قرار دارد، در میان فرودگاه های بین المللی ایتالیا در رتبه سوم قرار می‌گیرد و سالانه به بیش از 10 میلیون مسافر خدمات‌رسانی می‌کند.

این فرودگاه فقط دارای یک ترمینال است که پروازهای داخلی و خارجی از آن‌جا انجام می‌شوند. فرودگاه مارکوپولو دارای سه طبقه است که مکان رسیدگی به پروازهای ورودی در طبقه همکف، پروازهای خروجی در طبقه اول است و فروشگاه‌ها و غذاخوری در طبقه دوم قرار دارند.

بیش از 60 شرکت هواپیمایی از این فرودگاه فعالیت می‌کنند. بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی فعال در این فرودگاه عبارت هستند از شرکت ملی آلیتالیا، خطوط هوایی ارزان قیمت رایان ایر و ایزی جت و خطوط هوایی بین‌المللی مانند امارات، قطر ایر ویز و دلتا.

فرودگاه جنوا

فرودگاه جنوا کریستوفورو کلمبو که با نام فرودگاه جنوا نیز شناخته می‌شود، یکی دیگر از فرودگاه های ایتالیا است که در ۶ کیلومتری غرب مرکز شهر جنوا در لیگوریا واقع شده است. این فرودگاه در مقایسه با سایر فرودگاه‌های بین‌المللی ایتالیا، نسبتا کوچک بوده و سالانه به بیش از 1.5 میلیون مسافر خدمات‌رسانی می‌کند. فرودگاه جنوا دارای یک ترمینال است که پروازهای داخلی و خارجی در آن‌جا مدیریت می‌شوند.

فرودگاه بین‌المللی ناپل

فرودگاه بین‌المللی ناپل یا فرودگاه کاپودیچینو در حدود 6 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر ناپل قرار دارد. این فرودگاه دارای دو ترمینال مسافربری است. ترمینال 1 میزبان پروازهای داخلی و بین‌المللی است، در حالی‌که ترمینال 2 عمدتا برای پروازهای چارتر استفاده می‌شود.

فرودگاه کاپودیچینو گزینه‌ای مناسب برای چندین مقصد گردشگری محبوب در این منطقه مانند ساحل آمالفی، پمپئی و سورنتو است. در این مکان چندین شرکت کرایه اتومبیل فعالیت می‌کنند که در ساختمان ترمینال واقع شده‌اند و اجاره ماشین و دسترسی به مناطق اطراف را برای مسافران آسان کرده‌اند.

فرودگاه برگامو

فرودگاه برگامو

فرودگاه برگامو یا اوریو آل سریو یک فرودگاه بین ‌المللی است که در ۴۵ کیلومتری شمال شرقی میلان و در شهر برگامو قرار دارد. این فرودگاه چهارمین فرودگاه شلوغ ایتالیا از نظر ترافیک مسافر محسوب می‌شود.

فرودگاه برگامو یک ترمینال دارد که به دو بخش شینگن و غیر شینگن تقسیم شده است. این مکان برای چندین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت، از جمله رایان ایر، ویز ایر و Blue Panorama Airlines کار می‌کند که پروازهای خود را به مقصدهای مختلف اروپایی انجام می‌دهند.

سخن نهایی

ایتالیا دارای چندین فرودگاه مهم بین ‌المللی است که هر ساله از تعداد بالایی از گردشگران خارجی و داخلی پذیرایی می‌کنند. فیومیچینو رم و مالپنسای میلان از فرودگاه های ایتالیا و شلوغ‌ترین فرودگاه‌های کشور هستند اما فرودگاه‌های دیگری که در مطلب بالا معرفی کردیم، مانند مارکوپولو ونیز، بین‌المللی ناپل و فرودگاه فلورانس نیز از قطب‌های مهم این کشور به حساب می‌آیند.

ایتالیا با سرمایه‌گذاری و توسعه مداوم فرودگاه‌های خود، بدون تردید طی سال‌های آینده نیز یک مقصد برتر برای گردشگران باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com