لوگو نادین کاوش

تحصیل رشته جامعه ‌‌شناسی در ایتالیا به عنوان یکی از فرصت‌ های ویژه برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می شود. در واقع جامعه ‌شناسی، به دانشجویان طریقه و نحوه صحیح فکر کردن را می‌ آموزد. همانطور که می دانید این رشته شامل طیف وسیعی از موضوعات می ‌شود، که از جمله آن ها می توان از رفتارهای انسان تحت عنوان یک عنصر از جامعه، الگوهای روابط انسانی و همچنین شیوه ‌های تعامل انسان ‌ها با یکدیگر، و علاوه بر آن شناخت جنبه‌ های مختلف جامعه از طریق سایر علوم ‌اجتماعی مانند تاریخ، روانشناسی و اقتصاد نیز نام برد.

بیشتر بخوانید: در این مقاله با شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزا استارتاپ ایتالیا در سال 2023 بیشتر آشنا شوید.

به طور کلی تحصیل در کشور ایتالیا در سال 2023 با اعلام قوانین جدید تحصیلی در این کشور می‌تواند یکی از بهترین موقعیت ‌ها برای متقاضیان رشته جامعه شناسی نسبت به دیگر کشورها باشد. چرا که کار یا تحصیل در این رشته، علاوه بر درآمد بسیار خوب، بازار کاری مساعد، هزینه تحصیل مقرون به صرفه و همچنین امکان بالای دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور، فرصت شناخت یک جامعه با فرهنگی غنی را نیز برای متقاضیان به‌ همراه خواهد داشت. همچنین از دیگر مزایای تحصیل در این رشته در ایتالیا، امکان مهاجرت کاری از طریق دریافت جاب ‌آفر برای متقاضیان نیز می باشد.

 انواع دوره‌های رشته‌ی جامعه‌شناسی در ایتالیا

در واقع باید دانست که رشته جامعه ‌‌شناسی شامل زمینه‌ های تحقیقاتی گوناگونی در زمینه رفتار انسانی و اجتماعی از جنبه ‌های سیاسی، تاریخی و فرهنگی و شناخت آن نیز می ‌باشد، و همچنین شامل دوره‌ های مختلفی بوده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل جامعه شناسی
منبع تصویر: https://www.edgehill.ac.uk/

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل رشته جامعه شناسی

بر اساس رده‌ بندی جهانی QS، بهترین دانشگاه ‌ها جهت تحصیل رشته جامعه شناسی در ایتالیا عبارتند از:

مزایای تحصیل و کار در رشته جامعه شناسی در ایتالیا

تحصیل رشته جامعه شناسی در ایتالیا و همچنین کار در این حوزه از مزایای بسیاری برخوردار است که از جمله آن‌ ها می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

همچنین عناوین شغلی گوناگون در این رشته در کشور ایتالیا عبارتند از:

  1. استاد جامعه شناسی
  2. دانشمند جامعه شناسی
  3. نماینده روابط عمومی
  4. مشاور توانبخشی
  5. کارشناس
  6. مشاور وکیل
  7. روزنامه نگار

مدارک مورد نیاز دریافت ویزا برای تحصیل رشته جامعه شناسی در ایتالیا

لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقاطع و دانشگاه‌ های مختلف در ایتالیا با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال برخی دانشگاه‌ ها با توجه به تدریس به زبان ایتالیایی، مدرک معتبر زبان ایتالیایی نیاز داشته، و بعضی دیگر به ‌دلیل تدریس به زبان انگلیسی، مدرک معتبر زبان انگلیسی از متقاضیان درخواست خواهند کرد. اما با این‌ حال، مدارک عمومی مورد ‌نیاز برای تحصیل رشته جامعه ‌شناسی در ایتالیا به شرح زیر می ‌باشد.

مدارک برای تحصیل جامعه شناسی در ایتالیا
منبع تصویر: https://www.thoughtco.com/

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، نوبت به مرحله بعد یعنی دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد، که به شرح زیر می باشد.

بورسیه‌ های موجود برای تحصیل جامعه ‌شناسی در ایتالیا

دولت ایتالیا و همچنین دانشگاه‌ های این کشور جهت رفع نیازهای مالی دانشجویان بین ‌المللی در رشته‌هایی مانند جامعه شناسی و همچنین دامپزشکی(به منظور آشنایی با شرایط تحصیل در رشته دامپزشکی در ایتالیا و آشنایی با بورسیه این رشته کلیک کنید) سالانه بورسیه‌ های تحصیلی متعددی را برای آنان فراهم آورده، که این بورسیه‌ ها در سطح دانشگاهی و منطقه‌ای در اختیار دانشجویان قرار داده شده است. از جمله مهم ترین این بورسیه‌ ها عبارت است از:

شرایط کار به عنوان یک جامعه شناس در ایتالیا

در کشور ایتالیا، جامعه شناسان می‌ توانند در بسیاری از شرکت‌ ها در زمینه های گوناگون مشغول به کار شوند، به عنوان مثال روانشناسی، روزنامه‌ نگاری، امور مدیریتی، امور حقوقی و …. .

همچنین به ‌طور کلی متقاضیان می‌بایست علاوه بر شرکت در آزمون ورودی استانی در این کشور و همچنین معادل‌ سازی مدارک خود، مدارک دیگری فراهم نمایند، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

عوامل مهم در دریافت ویزای کاری ایتالیا عبارتند از:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو نادین کاوش

05137603686

nadinkavosh@gmail.com